346
Megmagyarázhatatlan fájdalmak topicja
  • Fbn Lx
    #346
    fos reklám
    nyilván nem szednék ilyesmire semmi szart, butaság
    tekerj egy gandzsát
  • ezaz1
    #345
    Voltak fájdalmaim a gerincem miatt, a térdem miatt, néha még most is van front változáskor, de hamar lerendezem gyógyszerek nélkül.
    Olyan egyszerű, hogy sokan el sem hiszik.
    Egyébként innen vettem: fájdalom ellen
  • Narxis
    #344
    Na mi van? Nincsenek fájdalmaitok?

    Én megtaláltam miért fáj egy évben 3-szor is iszonyúan, kimondhatatlanul a fejem. Migrénem van. :S Nem tudtam, hogy ez az, pedig sokszor hallottam.

    A migrén bevezető szakaszát fáradtság, levertség, ingerlékenység, tompultság vagy indokolatlan jókedv jellemzi. Ezt követi az úgynevezett aura, melynek során az egyik vagy mindkét szem látóterében vakító fények, csillámló cikk-cakk vonalak, szikralátás vagy látótérkiesés alakulhat ki.
    Néhány perccel, de maximum egy órával ezután jelentkezik a rendszerint féloldali, görcsös, lüktető, hasogató fejfájás. Ehhez hányinger, hányás csatlakozik és hang-, fény- vagy szagérzékenység, a beteg nem képes fizikai munkavégzésre és általában elsötétített szobában, ágynyugalomban keres enyhülést. A fejfájás elmúltával erőteljes fáradtságérzés, kimerültségérzés jelentkezik, amely azonban egyre csökken és hamarosan a szokott egészségi állapotába tér vissza a beteg.

    Ez az utolsó szóig igaz nálam, a lüktetést azt hittem azért van mert magas a vérnyomásom. Bővebben akit érdekel: Itt.
  • Narxis
    #343
    Pedig a gyógyszerek jók, elmúlik a fájdalom.
  • riddin
    #342
    Itt rengeteg orvost találtam, de érdemes hozzájuk elmenni?
    Mert ha csak gyógyszereket ajánlanak az nekem nem jó, mert a kicsi mellett nem akarok gyógyszereket szedni.
  • yaman
    #341
    Így van, beszéld meg vele, aztán ha nem változik a helyzet menj el orvoshoz szerintem. Itt egy honlap ezen találsz sok okos dolgot + orvosokat is megyékre lebontva: www.szorongok.hu
  • Rubenvagyok
    #340
    így van. az a legalapvetőbb dolog h egy párkapcsolatban az emberek megbeszélik egymással a gondjaikat, azért alkotnak egy párt, h támogassák a másikat.
    de ha úgy érzed, más nem segít, akkor menj orvoshoz.
  • yaman
    #339
    Ha nem próbálod meg nem is fogod megtudni...
  • riddin
    #338
    Csak nem tudom, hogy valóban tud-e majd segíteni nekem.
  • Fbn Lx
    #337
    tai chi, yoga, meditáció, futás. válassz amit szeretnél. a lehetőségek ott állnak előtted.
    pszichológushoz én nem nagyon mennék.
    ha a pároddal meg nem tudod megbeszélni és nem tudod magad kisírni a vállán, akkor eléggé gázos a kapcsolatotok. szerintem ez alapvető lenne.
  • yaman
    #336
    Egyetértek a többiekkel, de legalább már kezded belátni hogy lehet el kell menned pszichológushoz
  • Rubenvagyok
    #335
    100%osan melletted állni nem azt jelenti, hogy a nap 24 órájában ott ül melletted. hanem azt, h ha szükséged van egy kis beszélgetésre, leül veled, ha szabadidőre, vigyáz a gyerekekre, ha fáradt vagy és rosszul érzed magad, beteszi a dvd-n a (nem tudom ti nők miért szeretitek,mert irtó nagy baromság) Szex és New Yorkot vagy mit.. sztem.
  • ramerone
    #334
    Persze a férjeddel lehet beszélni. Nem mondtam hogy ne, csak azt hogy nem biztos hogy ő a legmegfelelőbb személy erre. Ő hogy érzi át az egész napos figyelmet és felelősséget hogy elláss két gyereket, hogy egy perced sincs magaddal törődni, hogy főzöl egész nap, és két pelenka és ordítás között örülsz, ha van arra időd hogy kitakarítsd a lakást. Szerintem ezt csak egy nő értheti meg.
  • riddin
    #333
    Már az orvoson gondolkoztam, de akkor előtte biztos beszélnem kell a férjemmel is.
  • szanna
    #332
    És a te gondjaid megoldódtak? Szerintem a férjével akkor is meg kell beszélnie a gondjaikat, még ha utána elmegy egy szakemberhez is. Fontos, hogy a férje tudja, hogy miért viselkedik így, mielőtt megromlik a házassága.
  • riddin
    #331
    Mert szeret engem és ha látja rajtam, hogy valami nem 100%os akkor mindig mellettem akar lenni.
  • yaman
    #330
    Így van, szerintem is az a jó ha megbeszéled a férjeddel. Ő áll a legközelebb hozzád, vagy talán anyukád
  • Rubenvagyok
    #329
    miért hagyná ott? az nem megoldás lenne h utcára kerültök. csak segíteni kellene, meghallgatni téged, támogatni, beszélgetni, esetleg szakembert keresni.
  • ramerone
    #328
    Nem biztos hogy a férjeddel kell ezt elsődlegesen megoldanod. Jobbak az ilyenekre a barátnők, mert általában ők már éltek át hasonló szituációkat, mint te. Vagy esetleg anyukád. Szerintem egy kis kikapcsolódásra lenne szükséged. Elkapott a gépszíj. Lazíts, pihenj egy kicsit. Bízd a gyerekeket a nagyszülőkre, rokonokra, vagy add őket napközibe, oviba, bölcsibe. És LAZÍTS! Találj valami hobbit, vagy menj el futni, törődj kicsit csak saját magaddal. Vagy ha a férjed szabin lesz, mondd meg neki hogy vigyázzon kicsit ő a gyerekekre, amíg te elmész kicsit kikapcsolódni, barátnőkkel sétálni, beszélgetni.
    És persze ha úgy érzed, akkor kérj orvosi segítséget.
    Bocs hogy így ismeretlenül belepofázok, de már nekem is voltak hasonló gondjaim, és átérzem a dolgot.
  • riddin
    #327
    De félek, hogy otthagyja miattam a munkáját, és akkor eléggé nagy anyagi zűrbe keveredünk, abban bízok, hogy rövid időn belül elmúlnak a problémáim. Csak nem tudom, hogyan kezeljem és hogyan kezdjek el olyan utat választani, ami a gyógyuláshoz vezet.
  • yaman
    #326
    Így van. Biztos hogy így hogy nem mondod el neki mibaj van és látja sokkal rosszabb lesz neki mintha elmondanád mia a gond és segítene ebben biztos vagyok
  • Rubenvagyok
    #325
    igaza van szannának! a férjed, nyílván ő is látja h baj van, viszont néma gyereknek az anyja sem érti a szavát!! kiben bízzon az ember ha nem a párjában?
  • szanna
    #324
    Mindenképpen oszd meg a problémáid a férjeddel, hiszen megfogadta, hogy jóban-rosszban kitart melletted, és ha elvett feleségül, akkor biztosan szeret. Ne akard egyedül megoldani az összes problémát, mert az lehetetlen.
  • riddin
    #323
    Nem lehet őket, azaz csak az egyiket ő még csak 6 hónapos. Még vigyáznom kell rá. A férjemmel pedig azért nem osztom meg, mert nem akarom, h ez a dolog rá is kihasson.
  • yaman
    #322
    És a férjeddel miért nem osztod meg a gondjaid? Nem bízol meg benne vagy mi a gond? :S
  • szanna
    #321
    Hány évesek a gyerekeid? Nem lehet őket még egyedül hagyni?
  • riddin
    #320
    sajnos a gyerekek miatt nincs időm programokat szervezni, a férjem pedig egész nap dolgozik, tehát ő sincs mellettem, hogy segítsen, mondjuk neki nem is beszélek neki a problémáimról.
  • Narxis
    #319
    Szerintem menj, én is voltam hasonló dolgokkal orvosnál. Szerintem első körben egy jó pszichológus kell, ki fog töltetni veled egy rakás személyiségi tesztet, aztán fogtok egy jót beszélgetni és mondani fogja, hogy ha nem segít a terápia akkor menj pszichiáterhez, ott gyógyszereket fogsz kapni és csak keveset beszélgetni. De a gyógyszerezés már eléggé a végső megoldás.
  • Rubenvagyok
    #318
    így van. ők is látják ha baj van, ha az édesanyjuk nem kiegyensúlyozott, az ő hangulatuk is rosszabb lesz.
  • yaman
    #317
    szerintem is minél hamarabb kell vmit csinálnod mert ez a gyerekekre se lesz jó hatással az biztos
  • Rubenvagyok
    #316
    riddin, mindenképp beszélj vmelyik barátnőddel, szervezzetek vmi csajos programot. egy kávé, vagy vmi film, pletyka party bele kell h férjen még két gyerkőc mellett is.
  • dronkZero
    #315
    Szerintem meg ez igen súlyos pszichózis(ha komoly), és saját "megoldással" többet ronthatsz a helyzeten, mint amennyit az használhat! AZONNAL keress szakorvosi segítséget! Nem feltétlen gyógyszert fog adni, sőt első körben szinte biztosan nem.
  • szanna
    #314
    Otthon vagy a gyerkőcökkel, vagy dolgozol, ők meg ovi, suli, nagyinál vannak?
  • yaman
    #313
    És a gyerekeid nem veszik észre rajtad ezt?
  • riddin
    #312
    Nem járok már iskolába 2 gyerekem van...
  • yaman
    #311
    Szerintem riddin mindenképp elösször próbáld meg magad megoldani, egy baráttal vagy ilyesmi. Ha ez nem jön össze akkor viszont elmehetsz egy orvohzo, ö biztos tud segíteni.
  • szanna
    #310
    Dolgozni, suliba sem jársz be emiatt?
  • riddin
    #309
    Szerinted segítene, ha elmennék egy orvoshoz, vagy próbáljam meg magam elintézni a problémákat?
  • yaman
    #308
    riddin nem kell félned nem fog senki rádtámadni. Vagy ha mégis ennyire félsz hivj fel egy barátot és menjetek 2en
  • Narxis
    #307
    Nem támadnak rád. Változtasd meg a gondolkodásod, tisztítsd meg a gondolataid az ilyen hülyeségektől és sorakoztass fel logikus érveket, hogy miért hülyeség amitől félsz.