13
  • roliika
    #13
    Meglestem, köszi! :) Juj ha lezuhan, a repcsi és megmondják, hogy a bal hajtóműbe berepült egy madár mi lett volna jujujuj. :D
  • Tetsuo
    #12
    PH semleges az igaz, de ionosan nem, hiszen pont az a lenyege.
  • Piel
    #11
    A savas ólomakkumulátor azért ólom akkumulátor, mert a pozitiv és negatív pólusait ólomlemezek alkotják különözőképpen szennyezve. Az elektrolit vízzel vegyített kénsav (nincs ólom benne!). A zselés akkumulátorokban ezt a kénsavas elektrolitot zselésítik, ami attól még erősen maró hatú, függetlenül az állagától. Lugos akkumulátorokat a tengerentúlon használtak, de az eltérő kapocsfeszültsége és a töltés-világítás összeférhetetlensége miatt már alig alkalmazzák járművekben.
  • Epikurosz
    #10
    roliika, azért ne felejts el visszafelé is tekinteni néha, mert van neked ott fűszer.
  • dez
    #9
    (Nyilván így akarják elbutítani a nyugatot.)
  • dez
    #8
    Hja, kell a nyugatra küldött gyerekjátékok festékébe...
  • dez
    #7
    Jé, Willcox! :) Előkászálódtál a barlangodból a nanocsőre? :P De csak csali volt.
  • Scamp
    #6
    Mindenesetre jól jön ha olcsóbb lesz tőle az akkumulátor, mert nagyon megy felfele az akksik ára. (Kína felvásárolta az ólmot)
  • roliika
    #5
    "A kutatók demonstrációjában az ionzselé elektrolit az áramot egy áttetsző lapra szállítja, ami ennek hatására átláthatatlanra változik." <- Nem kicsit hülye mondat. Gumicukor helyett gumi akksit csináltak. Wow.
  • nagylzs
    #4
    A zselés akksi is savas, vagy esetleg lúgos. Csak azért zselésítik hogy ne follyon szét, mivel így szabadon lehet hagyni a szellőzőnyílásokat, és mert nem párolog el belőle a nedvesség ezért "gondozásmentes".

    A savas vagy lúgos kémhatású folyadékokból nagyon egyszerű elektrolitot csinálni, mert oldják a fémeket (pl. az ólmot is) így könnyű őket ionokkal telíteni.

    A cikkben említett ionzselében az az újszerű, hogy semleges kémhatású. Egyforma mennyiségben tartalmaz pozitív és negatív ionokat. Sokkal stabilabb mint a savas elektrolit. Hogy ez miért jó? Ha akkumulátorban használod akkor nő az élettartam, "többször lehet tölteni". Ezen kívül környezetbarát, mert semleges. Nem maró hatású, és az előállítása is valószínűleg környezetet jobban kíméli.

    Tulajdonképp nem találtak föl semmit, ez egy felfedezés. Jelenlegi állapotában nem lehet használni semmire, de megvan benne a lehetőség.
  • willcox
    #3
    "Nem értem, hogy mi újat találtak fel a portugálok" - nem is kell érteni. A cikkben szerepelt nanocső, és akkor mindent el lehet sütni...
  • Epikurosz
    #2
    zselés aksik már rég léteznek, mondjuk én nem tudtam, hogy a zselében ólom is van.
    Nem értem, hogy mi újat találtak fel a portugálok...
  • kvp
    #1
    Aki mar latott olomzseles aksit az nem lepodik meg ennyire mint a cikkben emlitett kutatok. A felfedezes annyi, hogy a technologia nem csak savval de egyeb ionos folyadekkal is mukodik.