64
  • Hoho
    #24
    "Telepítettem én már P2-300 Mhzes , 256 Mega Ramos gépre XP-t ami felbútol 15 másodperc alatt kompromisszumok nélkül. Úgyhogy kösz, de egyenlőre ezzel ne próbáljanak meg beetetni !"

    A szűz xp boot ideje nem rossz, de minden felrakott program aztán lassítja azt. Annak idején kb. fél-1 évente raktam újra, mindig leesett az állam milyen gyors a boot a frissen felrakotton. Vistán nem lassul annyira a boot a programok felrakásával, és ez számít.
    Nekem fontos a boot idő, mert a laptopot ide-oda cipelem, ki-/bekapcsolom. Sleep nem jó, mert 10-ből 1-szer nem áll fel a rendszer (ekkor jöhet a hardreset és minden elveszik, 2 különböző laptop és xp/vista alatt is). A hibernálás meg lassú.
  • Narxis
    #23
    :D:D:D:D
  • gosub
    #22
    Ha valaki nem 100-as az kiül a fejére :)
  • Anomaly
    #21
    Erről az emberről nem lehet bmeg normális képet készíteni.
  • Lame
    #20
    Mit szarakodnak egy 20-adrangu szempontal baszki. Komolyan beszaras. Pont nem erdekel, hogy 15 vagy 30 sec alatt indul ez az oprendszer. Ugyis kb 2 hetente egyszer bootolok. Az sokkal inkabb szamit, hogy gyors legyen, stabil es jol kezelheto. Ne nehezitse meg az eletem 62 wizard meg egyebb nem kivant uzenet.
  • vajon kiki
    #19
    "átugorható a Vista" - tiszta szerencse... köszönjük, Mr. Steve hogy ilyen nagylelkű vagy hogy nem kötelező telepítenünk !

    Először is valamit bizonyítani kell, valamit le kéne tenni az asztalra hogy -pl. XP helyett- egyáltalán átugorjok és mondjuk egy ilyen Winfos 7est telepítsünk... majd meglátjuk..

    Telepítettem én már P2-300 Mhzes , 256 Mega Ramos gépre XP-t ami felbútol 15 másodperc alatt kompromisszumok nélkül. Úgyhogy kösz, de egyenlőre ezzel ne próbáljanak meg beetetni !
  • Tetsuo
    #18
    akarmennyit er is a vista, a laptomomat csak azzal aruljak es nincs hozza xp driver.. amugy nekem a vista nem rosszabb mint az xp volt anno.
    1ertelmu h a Unix fejlesztesek jobbak, de a winre irnak leginkabb..
    A bootido szvsz mindenkit idegesit.
  • NEXUS6
    #17
    Hát igen, a mai gépek akár gyorsabban bebútolhatnának, mint hogy a monitor visszakapcsol stand by üzemmódból!

    De akkor ki venne pár évenként új vincsit/hardvert az időközben 10X-esre hízott és 1/10-re lassult OS-hez. Amin pl. a játékok a híresztelésekkel ellentétben igen is ugyan olyan gyorsan futnak, és nem lassabban!

    Kösz!;)
  • strogg
    #16
    Pont emiatt a vistáról már nincsen értelme beszélni :D
  • kernerster
    #15
    Asszem nagy vezérünk most ismerte el, hogy már nem érdemes vistát venni.Vagyis a vistára kiadott pénz=semmi. Inkább erről beszéljetek, ne a kib. bootolási időről. (Az olyan noob dolog)
  • strogg
    #14
    nem is :) Viszotn am egoldás nem tombol a linuxos disztrók között :)) 2008-ban pedig ha lehet "nehogymá" én hergeljem a kernelt bakker. 2000-ben még elfogadtam, hogy olykor ez a jó, de reméltem, hogy in box módon megoldódik időbvel. Hát nem sajna...
  • Tinman #13
    Nem tudom mire gondoltok... nálam az MBR kiolvasása után és a teszem azt wordpad elindítása között 12 mp van. Ennyit ráérek.
  • Tinman #12
    4 mp Express Gate... ennél gyorsabb nem hiszem, hogy kell.
  • JTBM
    #11
    Az MS Vista mára beérett, nekem már 1,5 éve ez fut a laptopomon és már nem szívesen megyek vissza XP alá. Nálam 30 mp alatt feljön a login, utána még 60 mp, amíg minden feláll, beleértve a vírusirtót, firewall-t és wireless hálót.

    Utána lehet dolgozni, de dolgozik még kb. 5 percig a háttérben a Vista.
  • strogg
    #10
    ubi főleg az init-nél szeret sokat gondolkodni. Tehát ott kernel, és init faragás a megoldás.
  • homeless
    #9
    Bootolj verbose módba és nézd meg, hogy hol szarakodik, mert nekem kb 10-15 mp a boot.

    Lehet így is...
  • strogg
    #8
    igen. Errő l avn szó. A BeOs full funkcionalitással a mai boot időkhöz képest "felugrott" a képernyőre, mndenféle konfig nélkül. És látható volt, hogyh a erősebbb vasat adsz alá, akkor a boot is gyorsult. (pl: tanulságos volt látni egy 800-as gépen ata66 -al az 5 mp-t)
    Egyszóval állítólag fejlődtünk 1999 óta. És állítólag bivaly vasakon "marhagyors" szoftverek futkosnak, ennek ellenére simán felteszek egy kv-t főni amig elindul az ubuntum.
    Nonszensz
  • gothmog
    #7
    Ajánlott az msconfig.exe használata. Azon belül is az "Automatikus indítás" fül alatt levő lista gyomlálása. Tapasztalatom szerint az induló dolgok 95%-a felesleges.
  • gothmog
    #6
    hát igen. Elég furcsa tendencia. Bár ha belegondolsz, a beOS nem tudom mekkora volt, de botrány, hogy manapság akár egy vidódriver 150+ Mb szirszart telepít fel. Az pl. minek?
  • Match
    #5
    Ezt már a win megoldotta. 1 perc alatt bejön hogy welcome, de utána még 10 percig töltöget a "háttérben".
  • Glutamin
    #4
    Már rég meg kellett volna oldani, hogy az alapfunkciókkal pikk-pakk feláljon a rendszer és aháttérben betöltse a maradékot. Nyilván ez nem minden esetben működik, de ahol van rá lehetőség ott kéne kcsit erőltetni.
  • Justil
    #3
    "Meglátjuk, hogyan érik majd el ezt a végleges verzióban"

    talán nem az a fő kérdés, hogy hogyan, hanem hogy milyen konfigon... :)
  • strogg
    #2
    jah, ez különösen érvényes a linux disztrókra. (pl: botrány amit az ubuntu boot-nak nevez)
  • strogg
    #1
    faragni,faragni,faragni.
    Én a mani napig a BeOS-t tekintem rekordernek ebben a kérdéskörben. Abban is votl net, multimédia, stb... mégis 7-10 mp alatt elindult egy 366-os cerkán, 64 MB rammal, egy ósdi IDE vinyóról. Kizártan tartom, hogy ne leehtne ezt a telejsítményt elérni az SSD-k, 3 GHz procik korában, ahol már nem meglepő a 2GB ram sem. Sőt, nonszensz, hogy 2008-ban még perceket kell várni, hogy felálljon egy OS.