232
Te hogyan képzeled el országod jövőjét? Mi az, amin változtatnál?
  • Fbn Lx
    #123
    itt vannak a világon a legszebb lányok.
    De szar itt élni!
    itt vannak a gyönyörű, sokféle tájak.
    De szar itt élni!

    ...

    Nézz körül. Aki valóban körülnéz, örül. :das
  • Balumann
    #124
    Az ország jövője ködbe burkolózik
    -egyre jobban nő a cigányutálat (erre elég sokan okot is adnak rá sajnos, raádásul egyre többen vannak, arányban is...)
    -A rendszer szar. Jól írta valaki, hogy 2 pólusra oszlik, és még akkor sem hajlandóak összefogni (sőt, támadják egymást), ha szétesik az ország.
    Emellett rengetegen semmit nem csinálnak a parlamentben (csak bemennek), de veszik fel a milliókat rá...
    -Egyre kevesebb a munkalehetőség, kevesebb fizetés

    Én nem tudom mit szeretnék. Nem szeretném elhagyni az országot (legalábbis mint lakhely). Inkább a rokonok, ismerősök miatt mint a hazaszeretet. De attól tartok rá leszek kényszerülve sajnos.

    Frei Tamás egyik adásában (amit netről töltöttem természetesen :S), az Elitváltásban mondtak pár jó tippet, ami talán segíthetne pozitív irányba terelni az országot.
  • 5c0rp330n
    #125
    jó, hogy szép a táj, és még nem rombolták le a dombjainkat, és jó, hogy szépek a nők, és nem csúnyítják meg őket központilag. erre igazán büszkék lehetünk, igazad van. és ezekmellett még van levegő is, amit be tudunk lélegezni, vannak szép csillagok az égen. ezeket azért elég nehéz lenne elbaszni. de azért igazad van, mégiscsak kurvajó ország ez. -.-
  • Sné Zsuzsa
    #126
    fos az osszetartas, eleg, ha torit nezzuk,mindig szethuztunk,mindig volt fontosabb,mint az orszag sorsa

    csoda, h meg letezik magyar nep

    min valtoztatnek? fogalmam sincs, mert itt elek, nincs elottem jo pelda

    talan, ha nem lenne ekkora segg a magyar es nem tenyesztenenk a ci**nyokat az jo lenne
  • LES FORZA INTER
    #127
    lehet hülye kérdés , és nem olvastam végig a topicot, de:

    ENNEK AZ ORSZÁGNAK VAN JÖVŐJE????
  • Balumann
    #128
    jövője mindennek van :P
  • LES FORZA INTER
    #129
    aham ok jó ezt értem, de pl nem mind1 hogy szántóföld vagy város
  • joebacsi
    #130
    Lényeg az utolsó bekezdésben
  • degenerator
    #131
    van egy nagy ballaszt az országban, aki nem hajlandó tanulni/adózni/együtt élni.
  • BenceYCE
    #132
    Az utakról annyit, hogy nemrég kellett egy utánfutónyi bútort elvinnem A-ból B-be. Azon ritka pillanatok egyike volt ez amikor a Rákóczi út - Kossuth Lajos utca járható volt nap közben. Hát majd összeszartam néhány úthibánál magamat, hogy most esik szét az egész. Persze félig meddig jogosan reklamáltak a mögöttem haladók, amiért 30-cal zötykölődtem, dehát csak hídon mén a szekér Budára. Azzal bíztatom magamat, hogy a kampányidőszak hamarosan eljő és aolyankor minden kormány előszeretettel szedi szét a várost, hogy lássa a paraszt, hogymilyen szép ütemben haladnak az útfelújítási munkálatok. Ezt eljátsza mindegyik. Én csak kampányfelújításnak hívom. Bár annak idején a Fityisz elég durva volt a hungária krt váltakozva egy sávval meg a Dózsa György rommá szedve a macskakőtelenítés idején. Menekülni sem volt hova. Most ugyan ez lesz a Szabadsághíd - Margit híddal. Csak nehogy véletlen ne vegye észre a paraszt, hogy gőzerővel dübörög a gazdaság.
  • ugot2know
    #133
    már ki van rég bővítve,a Parlament is beletartozik már
  • BenceYCE
    #134
    Az országnak bevétel kell ahhoz, hogy fejlődjön, tehát exportálni kell. A terméket itthon kell előállítani és a profitnak itt bent kell maradnia (itt a bibi), a bevételből pedig lehet magasabb béreket fizetni. Ha megnézzük, hogy az ellopott rendszerváltás előtt és után gőzerővel folyt hazánk vagyonának megtizedelése (50.000 mrd -> ma 7.000 mrd) és vele együtt a nehézipar és a könnyűipar szétrombolása, akkor sejthetjük, hogy egy egy készakarva történt dolog. Minőségi és világszínvonalú termékeket gyártottunk itthon. Elprivatizáltak (értsd elloptak) mindent. A végeredmény viszont érdekes. A magyar (?) államnak nem érdeke az ipar fejlesztése. Pedig az elmúlt 2 évtized azt mutatja, hogy a szellemi tőke és annak olcsósága miatt rengeteg multi telepítette hozzánk gyárait. Az alapjai megvannak az ipar fejlesztésének. Bőven jó konkurenciája lennénk nyugatnak, hiszen az ész így is úgy is innen jön (kicsit elvonatkoztatva). Már a jelenlegi kormányunk megszorítása előtt is 70 mittoménhány százaléka a pénzünknek ilyen-olyan módon visszafolyt az államhoz. Értem ezalatt azt, hogy az általánosan felhasznált átlagkeresetet egy átlagos család elkölti. Ezzel már akkor a megszorítások előtt VILÁGELSŐK voltunk. Az un csőcselék pontosan ezért akarta mint a 384 főt elzavarni gyurcsányostul fideszestül, mert az elmúlt 20 év nem hozott érdemi változás. Hogy miket értek ez alatt? Olvassátok vissza, kinek milyen nyűgje van.
  • tihs
    #135
  • myl0
    #136
    Érdekes, hogy ebben az országban, nem tudnak megépíteni egy normális alagutat, nem tudnak megépíteni egy metró megállót(ha már itt tartunk metró vonalat), nem tudnak olyan utat csinálni, amit legalább 1\2 évig nem kell foltozgatni...
    Érdekes, hogy ebben az országban semmi sem megy. Hogy miért? Egész egyszerűen, mert senki nem, azt csinálja amihez ért. Teszem, azt egy Gyógytornász (diplomás) parkoló őrként dolgozik szaros 80ezerért, Egy építészmérnök (diplomás) az elcóban gebed meg 90ért, és még tudnám sorolni.
    Az Országot, hazug, kókler, tolvaj banda vezeti (hm.. próbálja vezetni), akik csak a saját zsebükre dolgoznak és megpróbálják a saját hibáikat rajtunk (tisztességesen dolgozókon) behajtani. A kis és közép vállalkozásokat az 52%os járulék terhekkel, f@szán lehúzták a föld alá, a nagy vállalatok meg szépen elhúznak az iparűzési adó miatt a környező országokba.
    Ez a szerencsétlen ország a hülyéknek áll, ez már régen nem titok. Példa: A cigó minek menne dolgozni? A Te adódból megkapja a segélyét, kap ilyen meg olyan támogatást, a kölkök és a bőrszíne miatt, hülye lenne elmenni dolgozni, még a végén elfárad. Lopnak, csalnak, hazudnak (a java))és aki ezt szóvá meri tenni, mégis azt veszik elő. Nem vok rasszista, de ezek tények. Ahogyan az is tény, hogy az elmélyülő pénzügyi válság kapóra jött a kormánynak, mert így van mire fogni, hogy a "dübörgő gazdaság" ellenére, miért is élünk egyre rosszabbul és miért duzzadt az állam adósság 15ezer milliárd forintra.
    Röviden és tömören: Ha a "vezető" réteg nem kapja össze magát és nem rendezi az ország dolgait, pár éven belül ki lehet akasztani a Csőd táblát az ország "ajtajára".
    Még valami: Aki úgy látja jónak és beszél valamilyen idegen nyelven, az nagyon gyorsan, menyjen és próbáljon szerencsét.
    Bocsi ha túl hosszú lett.
  • MaSzKa
    #137
    igazad van sajnos

    és vidéken még szarabb a helyzett

    itt a cigók új merci meg opel omegával mennek segélyért

    kérdés csak az a személyibe hogy van ez neki megjelölve hogy ő kaphat támogatást?

    sok szegény van itt akik alig kapnak valamit és szívesen mennéne fősulira is de nincs rá keret :(
    pedig tehetséges emberekről van szó
  • MaSzKa
    #138
    ebbe az országba Mátyás király idején volt utoljára igazság

    ide radikális reformok kellenének

    az összes segfejet falhoz kéne állítani akik a parlamanetbe teszik tönkre az országot a nemtörödésükkel, hanyagságukkal, előre nem látásukkal
  • arty
    #139
    "a "csőcselék"...

    hülye f@sz."

    ne személyeskedj b+

    mégis minek nevezed a véleménytelen masszát, akik a tévéreklámok alapján választanak ? sima csőcselék. nincs elképzelése a világról, sodrodik. befolyásolható szartömeg.
  • arty
    #140
    és ide sorolom azokat is, akik " a tandij szar, mert fizetni kell " szinten képesek gondolkozni maximum. ez nem ÉRV.
  • arty
    #141
    radikális, de kb. én is igy látom :(
  • Gladiator
    #142
    A legjobban abbol latszik, hogy egyre szarabb helyzetben vagyunk, hogy regen, ha csak arnyalatnyi ciganyozas/politika volt a topik cimeben, mar egybol toroltek es buntetopontoztak. Mostanra ugy latszik mar a moderatoroknak is a tokuk ki van az egesszel, mert mar egy ideje siman hagyjak a hasonlo topikokat, sot! Meg kommentalnak is:)
  • The Protector
    #143
    3db büntipontot kaptam az egyik írásomért.Köszönöm.
  • Gladiator
    #144
    Egyebkent meg ha most minden megfordulna, akkor is legalabb 10-15 ev kellene, hogy elheto, stabil orszag legyen Magyarorszagbol. En addig fantasztikusan jol elleszek itt Hollandiaban. Viszont van egy olyan erzesem, hogy nem nagyon fog otthon semmi sem megfordulni. Ugyhogy gyertek ki ti is tok nyugodtan, nevetsegesen egyszeru itt az elet:) Diak vagyok, dolgozok heti ket napot, igy keresek kb. 500-600 eurot havonta, emelett meg kapok 500 euro tamogatast, mert diak vagyok. Es nem otthonrol kapom, hanem a Holland allamtol. Ha nem buliznek, meg szorakoznek, akkor diak letemre akar tobb mint 100.000ft-ot tudnek havonta felretenni. Na ezt csinalja utanam valaki otthon:D
  • The Garrett
    #145
    ennyit itthon is lehet. ^^
    Persze gondolom kinn ez az átlag, itthon viszont melo + 5.0 feletti átlag kell hozzá. :/
  • Hydroceph
    #146
    hö, 8 honap mulva megyek xD addig tekerdmeg'
  • Balumann
    #147
    Hollandián belül hol? :-) (dejó is lenne kimenni :P )
  • Gladiator
    #148
    otthon hogy?

    ez nem osztondij, annyira okos azert nem vagyok:) ezt mindenki kapja, meg meg emelle egy kartyat, amivel ingyen utazhat.
  • 5c0rp330n
    #149
    a stílusában van kivetnivaló, de amit te mondasz, az valami rettenetesen nagy baromság.

    "és ide sorolom azokat is, akik " a tandij szar, mert fizetni kell " szinten képesek gondolkozni maximum. ez nem ÉRV."

    honnan a retekből szívod, hogy MINDENKI, aki a tandíj ellen szavazott, így gondolkozott? gyakorlatilag ezt állítod, így általánosítasz. mit kellett a szavazólapra írni? egy szép X-et. te innen hogyan következtetted le, hogy mi kavargott annak a fejében, aki beX-elte? persze, benne van a dologban, hogy amiért nem kell fizetni, miért akarna az ember. de millió másik doog is benne van, amiket te nem számítottál bele és ilyen sötét csőgondolkozásért nem kapsz nobel díjat. nem kell pedig annyira messzire menni, hogy tisztábban láss. vagyünk egy egyszerű példát. képzeljük azt, hogy ~15 évvel fiatalabb vagy, mondjuk, hogy pont 18 éves vagy, mennél egyetemre, a családod csóró, tandíj szóba sem jön. mire szavaztál volna? ha azt mondod, hogy a tandíjra, és inkább mentél volna utcaseprőnek, hogy a szegény államtól ne "nyúld le" a támogatást, hazudsz, vagy hülye vagy. annak idején te is járhattál államilag támogatott képzésre, és most ugyanezt vennéd el a fiatalabb generácioktól, csak azért, mert túl vagy rajta. és persze ez teljesen igazságos és fel sem merül, hogy neked milliókat utólag be kellene fizetni ilyen alapon és aligha fordult meg a fejedben, hogy mi lesz veled, ha x év múlva a gyereke(i)d egyetemre menne(nek), és esetleg nem tudnád kifizetni a tandíjaikat. mindezek alapján az agyatlan, nem gondolkozó csőcselékbe pontosan TE tartozol bele, aki rohadtul nem képes beleképzelni magát más helyzetébe. persze te tudod, hogy pontosan mi alapján döntöttél, ezt az alapján mondom, amit ide leírtál. mindenkinek minden oka meglehetett, hogy a neki tetsző dolgot x-elje be, ez alapján csőcseléknek titulálni őket több, mint szűk látókörre utal. sokkal inkább reális csőcseléknek titulálni a jelenlegi posztkomcsi utópártot megszavazó népet, akik azonkívül, hogy az országot terrorbantartók közvetlen utódpártja és morális értelemben semmilyen létjogosultságuk nem lenne létezni sem, szóval ezekmellett bevallottan szanaszétbaszták az egész országot, szétlopták, privatizálták, amit lehetett, lenyúltak, amit tudtak, felvettek kölcsönt, amennyit lehetett. szóval ezeket szavazták vissza sok-sok erőfeszítéssel, tartós, folyamatos agymosással. de még ezeket az embereket sem titulálhatod hülyének csak azért, mert őket megszavazta, mert nem biztos, hogy a limuzinban hazudozó ferike győzte meg, amit éjjelnappal sugároztak minden adón, hanem lehet, hogy például a nagybácsija képviselő náluk, és a nagybácsija a lenyúlt milliókat vele osztja meg, ezek miatt hülye lenne a másik oldalra szavazni, ha kánaánt is ígérnek.
    a tandíj minden, csak NEM MEGOLDÁS, semmire nem megoldás.
  • The Garrett
    #150
    ja, akkor nem. :D

    itthon melo + osztondijjal lehet ilyen 100-130k-kat összeszedni havonta. Csak hát akkor nincs nappalod meg éjszakád meg hétvégéd.

  • The Garrett
    #151
    ezért nem kellett volna ezt a kérdést (sem) népszavaztatni... de ebbe ne menjünk bele.
    Én az ilyenekre mindig azt szoktam mondani, hogy én sem lettem űrhajós bármennyire is szeretnék az lenni, de nem vagyok alkalmas rá és nincs rá lehetőségem.
    Aki nem tudja megoldani a felsőoktatásba kerülést (ami bullshit, mert meglehet.) az választhat szakmákból, amikben éppen ugyanúgy vannak keresettek és jól fizetők mint a 'diplomás' munkák között.
  • 5c0rp330n
    #152
    hát igen, a népszavazás eleve hülyeség volt, a kimenetele nem is volt kétséges, így, hogy így tették fel a kérdést. mintha már a kérdésben benne lenne, hogy teljesen hülyének nézik az embert.
  • Berselius
    #153
    Ezt érdemes elolvasni. Vagy ha már nem az egészet, akkor csakezt.
  • The Garrett
    #154
    olvastam már, számomra ott vált humorossá ahol a kecskékkel meg a vidéki élet szépségeivel jön. :D
    a válság részében vannak viszont vannak olyanok amikben igazat adok én is nekik. Én viszont nem hiszek benne, hogy ne lenne meg a forgatókönyv az olaj / gáz leváltására. :)
  • arty
    #155
    "honnan a retekből szívod, hogy MINDENKI, aki a tandíj ellen szavazott, így gondolkozott? gyakorlatilag ezt állítod, így általánosítasz. mit kellett a szavazólapra írni? egy szép X-et. te innen hogyan következtetted le, hogy mi kavargott annak a fejében, aki beX-elte? persze, benne van a dologban, hogy amiért nem kell fizetni, miért akarna az ember. de millió másik doog is benne van, amiket te nem számítottál bele és ilyen sötét csőgondolkozásért nem kapsz nobel díjat. nem kell pedig annyira messzire menni, hogy tisztábban láss."

    mert láttam riportokat, olvastam ujságot, weboldalakat, forumokat. a sok primko addig látott: "nehogymáfizessek baze' ". aztán láttam a szavazás eredményét :P és maradjunk annyiban, h a szavazok 90%-a vérprimko. nem csak a mostani szavazásrol beszélek ... ideveheted AKÁRMYLYIKET '89 óta. nincsenek gondolataik, választanak az igéretk alapján, ennyi.

    "vagyünk egy egyszerű példát. képzeljük azt, hogy ~15 évvel fiatalabb vagy, mondjuk, hogy pont 18 éves vagy, mennél egyetemre, a családod csóró, tandíj szóba sem jön. mire szavaztál volna? ha azt mondod, hogy a tandíjra, és inkább mentél volna utcaseprőnek, hogy a szegény államtól ne "nyúld le" a támogatást, hazudsz, vagy hülye vagy. annak idején te is járhattál államilag támogatott képzésre, és most ugyanezt vennéd el a fiatalabb generácioktól, csak azért, mert túl vagy rajta. és persze ez teljesen igazságos és fel sem merül, hogy neked milliókat utólag be kellene fizetni ilyen alapon és aligha fordult meg a fejedben, hogy mi lesz veled, ha x év múlva a gyereke(i)d egyetemre menne(nek), és esetleg nem tudnád kifizetni a tandíjaikat."

    semmit se tudsz rólam :) én fizettem a taníttatásomért, mert csak munka mellett tudtam elvégezni a sulit, diákhitelhez pedig semmi kedvem nem volt. apropo, diákhitel: hallottál már róla? ;)

    "mindezek alapján az agyatlan, nem gondolkozó csőcselékbe pontosan TE tartozol bele, aki rohadtul nem képes beleképzelni magát más helyzetébe. persze te tudod, hogy pontosan mi alapján döntöttél, ezt az alapján mondom, amit ide leírtál. mindenkinek minden oka meglehetett, hogy a neki tetsző dolgot x-elje be, ez alapján csőcseléknek titulálni őket több, mint szűk látókörre utal."

    nem ismersz. ha egy lelketlen fasz lennék, vszeg nem itt vergődnék a topikban. ettől még ugye frusztrálhat, h a gondolkodó kisebbség szavazata szart sem ér a reklámok által agymosott csőcselék ellen?

    "sokkal inkább reális csőcseléknek titulálni a jelenlegi posztkomcsi utópártot megszavazó népet, akik azonkívül, hogy az országot terrorbantartók közvetlen utódpártja és morális értelemben semmilyen létjogosultságuk nem lenne létezni sem, szóval ezekmellett bevallottan szanaszétbaszták az egész országot, szétlopták, privatizálták, amit lehetett, lenyúltak, amit tudtak, felvettek kölcsönt, amennyit lehetett. szóval ezeket szavazták vissza sok-sok erőfeszítéssel, tartós, folyamatos agymosással."

    ex-komcsik vagy jobbosok, egyremegy. első körben az MDF lopottcsalthazudott, aztán a szocik, aztán megint a "fiataldemokraták" aztán most 8 éve a szocik. minden ciklus alatt ugyan azt láttam :(

    "de még ezeket az embereket sem titulálhatod hülyének csak azért, mert őket megszavazta, mert nem biztos, hogy a limuzinban hazudozó ferike győzte meg, amit éjjelnappal sugároztak minden adón, hanem lehet, hogy például a nagybácsija képviselő náluk, és a nagybácsija a lenyúlt milliókat vele osztja meg, ezek miatt hülye lenne a másik oldalra szavazni, ha kánaánt is ígérnek."

    de, ezek az emberek hülyék. nem is emberek, az ösztönlény nem ember. és mivel nekik is van szavazati joguk - bár megindokolni értelmesen nem tudják miért oda X-elnek, ahova - nem működik jól a demokrácia.

    "a tandíj minden, csak NEM MEGOLDÁS, semmire nem megoldás."

    pl arra megoldás, h ne fizessünk milliokat olyanok taníttatására, akik utána lelépnek. többek között. meg többek között ne én fizessem XY 6-8 évnyi vergődését az állami felsőoktatásban, hamár spec nem oda való ...
  • RUMBLE ROKKEZ
    #156
    Első elolvasásra el kell ismernem, hogy igazad van. Tegnap még a saját ötletemmel jöttem, de a diákhitelből tényleg lehetne fizetni valahogy a tandíjat. Maximum nem olyan kényelmes, mint ami most van.
    Lehet inkább ez megy a szakdolgozatba.
  • RUMBLE ROKKEZ
    #157
    Jah, és nem mondom, hogy egy mivel van több a kelleténél itt... VISZLÁT!
  • RUMBLE ROKKEZ
    #158
    Egyébként azért vetettem el alapból ezt a felfogást, mert amíg nem érintett, nem igazán néztem utána ennek a diákhitelnek. Csakis arra hagyatkoztam, amit másoktól hallottam (pl alig tudja valaki visszafizetni, olyan kedvezőtlen). Egy megbízhatóbb ismerősöm szólt a napokban, hogy alig van 10%-os kamat, ami elvileg kedvező a mai világban. Továbbá addig nem kell visszafizetned a pénzt, amíg nem szereztél munkahelyet. Ez megint csak nagyon kedvező. Sőt, amikor már van munkahelyed, akkor is figyelembe veszik a fizetésed, és aszerint kell a részleteket fizetni. Ha lesz időm, részletesen elolvasom majd én is az erről szóló részt (ha valakinek van ideje és megfelelő ismerete, az leírhatná, hogy mindez igaz-e).
  • Balumann
    #159
    Diákhitelről beszéltünk mi is a suliban. Nem túl jó úgy kezdeni iskola után, hogy teli vagyunk adóssággal... Főleg a jelenlegi helyzetben ugyebár...
    Munka mellett meg lehet, hogy nincs elég idő az adott szakma jó elsajátításához.
    Nem 1 ismerősöm van iskolából, akik azért halasztanak és nem tudnak továbbtanulni, mert anyagi okok miatt nem mernek belevágni.

    A tanulást legalább 1-2 szakmáig biztosítani kellene ingyenesen. Munka mellett nem lehet úgy tanulni (legalábbis nem mindenki képes rá), nem lehet úgy elsajátítani rendesen az adott tanulmányt.
    A második legfontosabb meg a megfelelően megfizetett munkalehetőségek lennének (amiből szintén nem bővelkedk az ország)...
  • 5c0rp330n
    #160
    igen, valóban nagyon sok a tényleg primitív, állati ösztönlény szinten élő "ember", akikre működnek is az állatra működő dolgok, elég éléjüklógatni valamit és gondolkodásnélkül azt csinálják, amit akarnak tőlük, hogy csináljanak. az ilyeneknek tényleg az lenne a legjobb, ha nem is lenne szavazati joguk, de ezt kiválogatni sajnos lehetetlenség, ezért kényszerű dolog, hogy mindenki szavazhasson. fusztráló dolog, hogy ugyanannyi joguk van, mint egy értelmiséginek, igen. ez a demokrácia átka, és ezt nagyon jól ki is használják az illetékesek. és valóban sok ilyen ember IS szavazhatott a tandíj/vizitdíj eltörléséről (bár szerintem a legtöbb ilyen ember inkább otthonmaradt), és erre rátett mégegy lapáttal, hogy a szavazás egy nevetséges kérdésről szólt, de a szavazók egészét nem lehet ilyennek titulálni, hidd el, nagyon sok értelmiségi ember is szavazta meg, meggyőzősédből.
    nem ismerlek valóban, nem is mondtam, hogy ismerlek, csak feltételeztem dolgokat, lehetséges helyzeteket vázoltam.
    a diákhitelről hallottam, kívülről jól hangzik, hogy van ilyen, de a feltételei egyszerűen olyanok, hogy jobb, ha nem is tud róla az ember, hogy létezik.

    "ex-komcsik vagy jobbosok, egyremegy. első körben az MDF lopottcsalthazudott, aztán a szocik, aztán megint a "fiataldemokraták" aztán most 8 éve a szocik. minden ciklus alatt ugyan azt láttam :("
    nagyjából igaz. viszont azt bizonyára te is látod, hogy nem egyforma mértékben kártékonykodnak ezek a pártok, és hogy ilyen szartengerben, amilyenben évek óta fulldoklik az ország, nem nagyon volt példa más pártok irányítása alatt. arról nem is beszélve, hogy a mostani kormánynak egy rendes államban nem szabadna léteznie, tiltva lenne még a jele is. önmagában a létezésük az országra jellemző morális fertő bizonyítéka. amelyik ország egy olyan pártot eltűr (nemhogy eltűr, megszavaz, visszaszavaz), amelyik nem titkoltan az utódpártja annak a pártnak, ami fél évszázadon át tartotta terrorban az országot, és ami elleni fellépések állami ünnepek ma, abban az országban valami nagyon nincs rendben. az erkölcs, mint olyan nem létezik. nem számít, hogy ki hogyan szerezte meg a hatalmát, lehetsz bárki, háborús bűnös is, nyugodtan kiállhatsz és megkoszorúzhatod a sírját azoknak, akiket a te pártod küldött a halálba annó, úgy, hogy nem sül le a pofádról a bőr. nálad van a hatalom, az a bűnos, az a hibás, akit te annak mondasz. gyönyörű példa a népnek.
    a tandíj kérdésénél pedig sokkal súlyosabb dolgok is vannak. a népesség fogy, a születések csökkennek, egyre kevesebb diák van és egyre több nyugdíjas. munkaerő hiány van, kellenek a képzett szakemberek, ezeknek kicsi része megy csak ki külföldre dacára az itteni helyzetnek. ezeknek fényében a tandíj bevezetése lenne az egyik legrosszabb lépés, amit csak tehetnének. szánalmas, ahogy az általuk elkúrt gazdasági helyzetet a népen verik le.
  • pinnacle
    #161
    Nah itt vannak a problémák... az URBAN LEGENDekkel.

    Felvettem most a diákhitelt, mivel költségesen vagyok, szal igy érintett vagyok. A diákhitel fontosabb részletei:

    - a kamat nagyon kedvező, pontossan most nem mondom meg, de az egyéb hitelekhez képest nevetséges.
    - előtörlesztés ingyenes és bármikor lehetséges
    - a tanulmányaid vége után kell csak törlesztened, az első 3 évbe a minimálbér 6%-át havonta, utána jövedelemarányosan és itt se kell a jövedelmed nagyrészét törlesztőrészletként befizetni, tehát kb olyan 8-9%-át max.

    Tehát kimondott veszélye nincs. Okés, hogy tartozással indulsz, de ez mégse személyikölcsön vagy lizing. A jövedelemarányos törlesztőrészlet meg baráti.

    Sok-sok tévedés van a diákhitellel kapcsolatba.
  • RUMBLE ROKKEZ
    #162
    Kösz az infot. A tévedésekkel kapcsolatban is igazad van, de ebben közrejátszanak azok az emberek, akik rémhíreket terjesztenek a diákhitellel kapcsolatban.