40
retro számítógép életre keltése
  • Renata100
    #40
    Üdv!
    Keresek olyan pc-ket, amiken elfutna az xp. Ilyen jófogás, vatera és társait kihagynám, nem bízok bennük. Valaki nem tud ilyen boltot Egerben vagy Budapesten?
  • sanchez638
    #39
    Ennyire ki van hallva a topik?

    Gondoltam megmutatom én is az egyik konfigomat.

    Super Socket 7

    Asus p5a + K6-iii+ 400mhz
    256mb ram
    Asus Tnt2 Ultra Deluxe
    Wd Caviar 10gb + Quantum BigFoot stb..
  • Richter III
    #38
  • Richter III
    #37
    P2 300 Mhz, 256 MB SD, 64 MB MX400 nekem is ilyenem volt egy ideig csak nem p2-ben hanem P3-ban.
  • Peetboy
    #36
    Ismerősöm pár éve még P2 300 Mhz, 256 MB SD, 64 MB MX400-al nyomta sokáig, aztán csodálkozott nem ment el rajta semmi, még az 5 éves játék sem.
    Na az inkább a retro pc! Nevetséges.
  • hen-tes
    #35
    És az a nyomtatós mekkora és hány kiló? :D
  • LSSAHPAUL
    #34
    Nagybátyámnak 486os laptopja van, nagyon király ugyanis beépített nyomtatója van!!!!!!!!!! Kár hogy az aksija szar és nem is lehet bele kapni. Ezen kivül van egy proper 16os gépje zöld monitorral.. asszem 286-osnak felel meg vagy gyengébb :D
    Nekem van Commodore 16,+4,64.
  • Count Adyn
    #33
    Valaki olyan pörgősen él, hogy a tegnap már retro:))
  • bajusza
    #32
    Nekem is voltak/vannak retro gépeim. Kicsit hosszú a lista, elnézést kérek érte:

    1. American Megatrends (továbbiakban: AMI) alaplap, 386 SX/25 MHZ proci, 4 MB RAM, 85 MB HDD, 1,2 MB FDD, 1,44 MB FDD, Hercules monitor, AT billentyűzet soros egér, oprendszer: Windows 3.1

    2. Két 486-os gép: AMI alaplap, 486 DX/40 vagy 486 DX2/66 MHZ proci, 8 MB RAM, 252 MB HDD, 1,44 MB FDD, 1,2 MB FDD, Trident 9440 videokártya, IMES 8x CD-ROM (ICD-1200/AT), Stamford 14"-os monitor, AT billentyűzet, ESCOM soros egér), Windows 95 oprenszer. (A mai napig működőképes ez a gép).

    Ezen kívül van még egy régebbi gép: Mercury KOB 693a alaplap, Intel Celeron 800 MHZ CPU, 128 MB RAM, 20 GB HDD, Nvidia Geforce 4000 64 MB VGA kártya, 17"-os LG Flatron T710B monitor, PS/2 billentyűzet, Genius egér, Win98SE oprendszer.
  • hen-tes
    #31
    Jó pár évvel ezelőtt nálunk is megfordult egy ősöreg laptop, amihez még töltő is volt, de sajnos nem sikerült oprendszert rányomnunk. :(

    tudnám hova lett :@
  • hunbasser
    #30
    Memória :1,250 GB RAM ( DDR )

    és még ez a retro??? :DDDddd
  • JAG1
    #29
    Höhh, én simán Junost tv-n nyomtam. :-)
  • adeex7
    #28
    ez már retro :D
  • Atti12
    #27
    nekem van egy hasonlóm, csak nincs hozzá töltő szal nem tudom megnézni hogy egyáltalán megy e -.-'
  • n3whous3
    #26
    Égvilágon semmit nem lehet lassan ehhez a géphez kapni, kukába vele és újat, ennyi.
  • n3whous3
    #25
    Lassan 4 éves reg és ilyen topikot nyit, édes Istenem :-|

    És még csak nem is régi annyira az a gép.
  • CattiBrie
    #24
    Ilyesmim van. :>
  • JAG1
    #23
    :-)
    Még HD3850 is van AGP-ben.
    Igaz, proci nincs normális hozzá...
    Szal ha lapot cserél, akkor mindent kell. Táptól kezdve majdnem hogy az utolsó csavarig...

    8600GT. Úr isten, még újonnan is szar volt...

    Azt a cumót jó messzire el kell hajítani, vagy add oda valamelyik kölöknek legózni, ha játszani is szeretnél...

    Egyébként a minimum ráfordítás egy 6600GT a procit felhúzni 3200+-ra és csókolom. Igaz, nem leszel sokkal előrébb...
  • Emmegki
    #22
    Ez mióta retro?

    Az valahol ott kezdődik, hogy C64.
  • tomonor
    #21
    az utolsó nekem van :o
  • Schwarz
    #20
    Van egy XT alaplapom, igaz már néhány memória ic hiányzik belőle, kellett C+4-be
  • Montanosz
    #19
    speccy az retro!
  • Miskolc88
    #18
    ja és még 2GB RAM hozzá.
    az 10 ezer ft .

    de ha jobb tanácsot akarsz akkor látogass be a "Milyen gépet vegyek MOST" topikba
  • Miskolc88
    #17
    szia !
    ha mostani játékokat akarsz játszani akkor sajna nem fog segiteni ezen egy alkatrészcsere.

    az alaplapod AGP-s tehát csak AGP-s kártya megy bele,és ezek a videokártyák már elég régiek.
    tehát cseréld le az alaplapot egy olyanra aminek van PCI-E csatlakozása.(másnéven PCX).
    vegyél egy videokártyát : pl. Geforce 8600 GT 256mb ram ddr3 (nekem is ilyen van és viszi a legujabb gameket is közepesen.) ez 14 ezer ft.
    az alaplap kb .12 ezer körül van.
    ezután egy procit sem ártana venni. nekem ilyen van :Intel Coure Duo 2.0Ghz.(ez kb most 12 -15 ezer asszem)
    kb ennyi lenne :)
  • hen-tes
    #16
    Ilyet kérek! :@
  • cenobite
    #15
    Ez retro??? Talán ha valami ilyesmivel kezdődne, hogy:

    "486DX2, S3 Trio SVGA, 16 MB RAM..."


    :)
  • hen-tes
    #14
    Lehet, hogy nem megfelelő ez a szó ide, de sokan használják így, és a többség dönt, shóval shicc a sharokba shirdogalni te büdösarcú :o))9
  • Cat 02 #13
    Ez eléggé nem retro :D
  • hen-tes
    #12
    retro
    ezis
    megez

    durvák amúgymeg.. :D
  • akyyy
    #11
    figyu, én ezért adnék ötezret, megveszem, nah? benne vagy?:D
  • Jano
    #10
    Senki nincs tisztában a retro szó jelentésével. :-C
  • cargame
    #9
    szvsz retro sztem egy 486-os meg ilyenek :D
  • Fbn Lx
    #8
    retro bazmeg :DDSAdS
    4 éve még ilyen gépem volt, sőt, még pár hónapja is ilyen volt, csak 9600-as kártyával...

    amúgy nem éri meg már egy ilyen géppel foglalkozni.
    alaplapodba csak agp-s kártya megy, ami ár-teljesítményben nagyon rossz. szóval akkor már alaplapot is kellene venni.
    de ha kártyát veszel, attól még nem fogsz tudni új játékokkal játszani, mert ugyanúgy fos lesz hozzá a procid.
    szóval akkor már azt is.
    ez így meg lényegében új gép.
    és van ilyen topig.
  • tigeroo
    #7

    ha ez retro akkor az én gépem kvarcjáték:D
  • Solten
    #6
    Jaja. C-64, az a retro
  • csgery
    #5
    Ja....

    Rengeteg ismerősömnek ilyen konfigja van... sőt...
  • Borgi
    #4
    nem akarlak megbántani, de ez neked retro? ez szvsz full mostani gép. persze nem fut rajta az összes csilivli izomjáték ;*-(
    nekem a retro az ojan 386, vagy valami ilyesmi.
  • Hydroceph
    #3
    amugy a Milyen gépet vegyek most? topicban is kapsz valaszt sztem, foleg ha megmondod h mennyit szeretnel rakolteni
  • Hydroceph
    #2
    oo ezer meg ezer topik foglalkozik ezzel =/
  • zozo1976
    #1
    Helló!

    A segítségeteket szeretném kérni!Szóval van egy viszonylag régi gépem,és abból szeretném kihozni a maximumot!Olyan sokat nem szeretnék költeni rá,ezért fordultam hozzátok!
    A gép paraméterei a következőek:

    Alaplap: GBT S4 62 VIAKT600 FSB400 8XAGP
    Processzor: AMD XP 2500+BOXBARTON
    Memória :1,250 GB RAM ( DDR )
    VGA : ATI RADEON 9200 64 MB 8XAGP

    Szóval én arra gondoltam,hogy vennék bele egy videokártyát,viszont nem tudom,hogy milyen menne még el a gép kis teljesítménye miatt!A procit is cseréljem?Milyenre?A Vga nem fontos,hogy Radeon legyen,lehet Geforce is!Segítségeteket előre is köszönöm!