36
Azon személyek véleményeit várnám, akiknek már van implantált foguk
  • donkin
    #36
    Sziasztok! Apukámnak hiányzik a bal felső 2-es és 3-as foga. Karácsonyi ajándékként fogimplantációt kap majd a családtól, mert nagyon zavarja szegényt. Nézegettük a lehetőségeket és a SmileCenter tűnik a legszimpatikusabbnak. Van esetleg valakinek tapasztalata velük kapcsolatban? :) http://smilecenter.hu/hu/implantatum-beultetes
  • cmsworld
    #35
    Innéttől már én is tudok tapasztalatokat megosztani veletek.
  • SigS
    #34
  • solo
    #33
    Az implantátum maga fix.
  • SigS
    #32
    Es kiveheto abban az esetben ha mufogsort akar/kenytelen az ember maganak???
  • MeoH #31
    Maga az implantatum vmi orvosi hiperszuper anyag, amit ugye befurnak a csontotban es az korbenovi. Az eleted vegig ott marad ha rendesen be lett teve. Maga a korona is jo par evig kiszolgal. Szoval jo par evig nem lesz vele gondod, az tuti. Garanciarol nemtudok, de ez a megoldas eleg hosszutavu megoldas. Es ha raszanod magad, az orvostol elotte mindent megtudsz kerdezni, fognak valaszolni minden kerdesedre.
  • cmsworld
    #30
    Köszönöm,hogy írtál! Azt meg tudnád nekem mondani, hogy egy ilyennek körülbelül mennyi az élettartama és az orvosok általában mennyi garanciát vállalnak rá.
  • solo
    #29
    Olyan, hogy orvsoi titánium olyan hülyén hangzik, értelme nincs.
    és amúgy, simán elképzelhető.
  • Lord Nomak
    #28
    Szülőknek is nálam kb másfél hét volt mire megszokták, a beszéd az könnyü volt, az evés volt a fura de inkább a nevetés volt az amit meg kellett szokni ahogy mondták. (Nem a mosolygás hanem a jó ízű nevetés :]) Bár nekik sima van..
  • MeoH #27
    Igy van. Nem mondom, hogy olcso, de ha rendes koronat valasztom akkor 2 eppp foghoz is hozza kell nyulni es en ugy voltam vele, hogy inkabb na csesztesuk oket ha nem muszaj, teny hogy az meg lett volna a felebol.

    Tinman: termeszetesen van 1 kis idegen erzes, foleg az elso 1-2 hetben, de utana megszokja az ember. De ez akkor is meglenne, ha a rendes korona lenne, sot annal biztos meg jobban is. Amugy meretileg is majdnem megegyezik az eredetivel, beszed es eves kozben semmi kulonbseget nem erzel.
  • sz4bolcs
    #26
    Nekem 5 hónapja szájsebészeten kivésték egy bal felső hátsó fogam (szerencsére nem látszik), azóta érzem idegennek azt a részt.
  • Tinman #25
    No és nincs "idegen" érzésed? Nem érzed, hogy az a "fog" azért más?
  • Szuni
    #24
    Ez az egy darab fog került ennyibe (cirka 130e)? Az nem semmi... :S
  • MeoH #23
    Szia!
    Nekem van fogimplantatumon. 1 sikeres pofaraeses(nem reszeg voltam, sport) utan tort ki az elso fogam es sajnos serult a gyoker is, igy ki kellet huzni. Valaszthattam hogy korona vagy implantatum. Mivel a mellette levo 2 fognak semmi baja nincs, nem akartam lecsiszoltatni oket. Szoval implantatum lett. Azt tudnod kell hogy ez kicsit hosszabb folyamat. Eloszor is a huzas kovetoen el kell telni par honapnak, hogy az in ill. csont begyogyuljon. Azutan kell 1 rogten rola azt megnezi az implantaciot vegzo orvos, hogy 1altalan lehetseges-e a dolog. Ha ok, akkor johet a dolog. Eloszor az implantatum 1ik felet teszik be. Ezt 1 geppel csinaljak, szoszerint belefurjak a csontban az impl.hazat. Teljesen fajdalommnetes, kb 30perces dolog. Utana 3-4 napig kellemetlen a dolog, esetleg bedagadhat az arcod, de semmivel veszelyesebb mint 1 foghuzas utan. Ezutan ujabb 3-4honap telik el, hogy az imp. haz beepuljon a csontba. Ujabb rogten es igazabaol utana mar johet ra korona, amit az imp. masik felere epitenek fel, es belecsavarjak a hazba. Szoval a huzastol a kesz allapotig ugy 8-9 honap. De mint irtam szinte teljesen fajdalommentes a dolog, mellette levo fogok eppek maradnak, es esztetikailag teljesen olyan mint az igazi. Penzbe nekem maga az imp. es a "munkadij 105e volt, a korona pedig 23e. De az arak biztos szornak. Egyetlen veszelye az hogy a tested nem fogdja be az implantatumot, de ennyi kockazatot erdemes vallalni, foleg hogy kb. 1%-nak nincs szerencseje a dologban. Nem kell felni tole. Remelem ertheto voltam.
  • Balumann
    #22
    Nekem is örökölten rosszak a fogaim, több fogamat gyökérkezelték, kb. 4-et húztak (vagy 5-öt). Ráadásul a fogorvos ahova sulival vittek elég rossz orvos volt.
    Csak azt tudom javasolni, hogy több fogorvos véleményét is kérd ki, mielőtt ilyenbe belevágsz.
    Csak ajánlani tudom, a 2. kerületben van egy jó fogászat, oda jártam (illetve még fogok azthiszem), bár drága, ott tényleg a lehető legjobban kezelik.
    A bal felső szemfogamat kérdeztem több helyen, hogy mit lehet vele csinálni (gyökérkezelve volt, 3x tömték és kiesett, látható rész nem nagyon maradt belőle :( ), 2 helyen kihúzták volna, másik helyen azt mondták, hogy nagyon sok idő lesz, műteni kell amihez máshova kell menni, stb. Aztán végül ott a 2. kerületben megcsinálták pár alkalommal, és szinte fájdalommentesen (végleg gyökérkezelték, csapot raktak bele, most ideiglenes fog van).
    dentalcoop

    Legalább 200ezer Ft elment (és még a korona kelleni fog egyszer, ha lesz pénz, az sem olcsó) összesen sajnos, de legalább rendbe rakták a fogaimat, kevés fájdalommal. Egy vizsgálatra szerintem mindenképpen érdemes elmenni, mielőtt ilyen dologba belevágsz.
  • AntiHero
    #21
    és mennyibe fájt ez neki?
  • Világpolgár
    #20
    Előfordulhat, léphetnek fel komplikációk.(az "orvosi" titánium kifejezéstől meg kiráz a hideg:))

    Ákos, hogyha úgy döntesz belevágsz, és van rá keret, akkor érdemes mind az implantátum fejrészt, mind a koronát cirkónium oxid-ból csináltatni az esztétika miatt- csak egy tipp -orvosnál érdeklődni).
    Solo írta hogy macerás, ez nem teljesen igaz, egy kellő tapasztalattal rendelkező implantológus rutinból megcsinálja.Az árról meg annyit hogy az országon belül elég nagy a szórás, van ahol 80-100-150+ -ba kerül(itt nem kell arra gondolni hogy a drágább=jobb) és akkor még csak az implantálásról beszéltünk pótlás még sehol sincs...mondom ezeket úgy hogy nekem személy szerint nincs implantátumom, viszont eléggé képben vagyok a különféle implantációs rendszerekkel.
  • Monoton
    #19
    Ismerősnek felső csere, néhányat kihuztak, többit csak lecsiszolták. Ez egy csütörtöki nap volt, jövő hét szerdán már ú felső fogsorral mosolygott :)

    Addig meg maszkot viselt
  • R0zs0máK
    #18
    Igen, az orvosi titánium arról híres hogy kilöki a szervezet XDD
  • Lord Nomak
    #17
    Igen, és ha a páciens nem fog nélkül megy be és csináltatja meg még igazad is lehet. De ha pl 12-16 fogát húzni kell ? Szerinted kihúzzák egyszerre mind a 18at ? Ott vérzik el, szülőknek már megcsinálták, az 1 hónap az arra ment el, hogy 2 naponta mentek 1-2 fogtól megváltak, többet nem lehet egyszerre olyan gyorsan.
  • solo
    #16
    Az igen: S
  • solo
    #15
    Hát, nemúgymegy az: D
  • Monoton
    #14
    Egy normál fogsor csere megvan 1 héten belül. Alsó felső külön-külön 1-1 hét.
  • Lord Nomak
    #13
    Az sem kellemes, nekem a hátsomnál a farok csontnál van egy kis kinövés de szerencsére évente 1-2 alkalommal indul be pár napra, azt egyszerübb megoldani de kérem szépen, ami az én csontom az én csontom jó az ott =DD
  • solo
    #12
    : S
    Az már gáz: S
    Szerencsére nekem nincs ilyen bajom : O
  • solo
    #11
    Vááááá, utter mondott olyat, hogy volt egy öreg tag, zsÍrúj 3 kilós fogsor, estére bele a zsepibe, reggel véletlen a szemétbe ^^


    Hát, nekem is lett volna egy kis trancsÍrozás, mert van egy csontkinövés az állkapcsom kilső részén, és idegesÍtett, meg fájt, aztán elmúlt..Még időbe, mert a hülyék flexxel vágták volna le-.-"
    Szájüregbe felnyitják a bőrt, levágnak oda, és egy ilyen csontfőrésszel levágták volna: O
  • Lord Nomak
    #10
    Na az szép, de még mindig egészségesebb mint hogy eszem a pilóta kekszet és beletörött az egyik fogam fele az olyan puha tésztába mint aminek az állaga az olvasztott sajté egyenlő. =DDDD
    De elég megnézni.. anyám vérvonaláról mindenkinek porlad a foga, apáméról meg törik és inysorvadás. És hát ez a KÖSZ BAZMEG effektus =D
  • solo
    #9
    Hát, nekem 14 és fél évig semmi baja nem volt a fogamnak, erre tavasszal haver kiverte a fogam egyrészét egy kuccsal XD
  • Lord Nomak
    #8
    Meg alapból elég kemény az amikor széttrancsirozzák kb az ember állkapcsát hogy beültessék a dolgot, mert az utána már nem jön helyre az életben. Plusz mint emlitetted 300 kimegy erre, aztán még egy 150est költhet kivehetős simára. Rizikó faktor eléggé magas.
  • solo
    #7
    Hát, ha nemjó a cumó, az az nemfogadja be a szaervezet akkor nemtudsz mit csinálni, másembernek semmit se, ér, mert maga a munkaköltség,felelősség vállalás a drága..
  • Lord Nomak
    #6
    Hát ha kilöki magát az implant akkor az ablakon fog közlekedni. ^^

    Személy szerint nem tudom milyen egy implantátum (22 évesen nem is szeretném tudni) de én nem igazán vagyok odáig már csak a gondolatért sem. Egy szépen elkészitett normál fogsor is ugyan annyira jó mint egy implantos. Nekem pótoltatni kellene majd de az már megint más tészta, 5 fogamat húzták már hála a genetikának és még 2 váratja magát szintén erre a célra, plusz van 2 tömött, szóval lehet 3-4 év múlva el kell gondolkodnom egy teljes beavatkozáson.
    És persze szépen hátulról kezdődött a hullám, jobb allul 2, fellül 1, bal allul 1, bal fellül 1.. fck.
    Nekem is van fogorvos ismerősöm amúgy és 1 kilóba megcsinálja a komplett fogsort, az még nem gáz, csak az 1 hónap ami kiesik mikor az embernek nincs foga, ergó dolgozni sem tud. -.-
  • Pepsi Twist
    #5
    akarod mondani repül a szájába :D
  • solo
    #4
    Pontosan...
    És akkor szar van, mert valami mellékhatása is lehet..Pontosan nemtudom mi, de holnap megkérdem muttert :)
    Meg ugye az, hogy 2-300 000 red csakúgy repül az ablakon.
  • zvaragabor
    #3
    Pláne ha nem fogadja be az új fogat az íny.
  • solo
    #2
    Fu, mutterom fogorvos..
    Elméltileg eléggé macerás a dolog.: S
    Nameg nagoyn drága, és fájdalmas is.
  • cmsworld
    #1
    Sziasztok! Fog implantációval kapcsolatban szeretnék kérni véleményeket, leginkább azok tapasztalatait várom, akiknek már van implantált foguk. A hozzászólásokat előre is köszönöm!