16
  • jin
    #16
    Én lecseréltem az operát FF3-ra. Nem bántam meg.
  • Bluestar88
    #15
    Opera szerintem is az egyik legjobb alternatíva, régebbi gépeken baromi gyors és jól gazdálkodik a memóriával :) Egyébként a legtöbb ilyen böngészővel pont az a gond, hogy "túl szabványosak"... az oldalak rettentő nagy része (sajnos) mai napig csak IE-re van optimalizálva (gondolok itt elsősorban a régebben készült oldalakra)... nem egyszer volt már példa rá, hogy FF alatt böngészve pl egy gomb nem funkcionált rendesen egy weblapon, míg IE alatt kipróbáltam és ott tökéletesen használható volt, úgyhogy én biztos az IE mellett voksolok amíg fejlesztik.... hiába van a Firefoxhoz millió+egy kiegészítő, és hiába gyorsabb bizonyos esetekben, én inkább várok akár +0,5s -t a biztos kompatibilitás érdekében..
  • cousin333
    #14
    Az a tesztoldal szándékosan nem valid. Azt (is) teszteli, hogy a böngészők a szabványok alapján kezelik-e a hibás kódot :)
  • kids
    #13
    ugyancsak operát használok táborát gyarapíthatom én is, nagyon jó kis böngésző, és annak ellenére hogy kicsit talán lassabb az ff-nél, valahogy mégis jobban a szivemhez nőtt, mióta meg van ez a dizájnos gyorsinditás azóta mégjobban:)
  • zseko
    #12
    Én is évek óta Operát használok. FF vagy IE csak akkor, ha nem megy az oldal Opera alatt. Én is próbálkoztam az FF-el, de nekem kényelmetlen. Leginkább az alapból létező egérmozdulatokat és a tartalom blokkolása dolgot hiányolom a többi böngészőből (tudom hogy ff alá van, de akkor is).
  • bippo
    #11
    Nekem eddig az Opera jött be legjobban. Ha valami nem megy rajta úgy, mint kéne, vagy egy oldal mást követel, akkor Firefox, utoljára meg IE.
    Évek óta próbálkozom a Firefoxszal, nem tudott a szívemhez nőni.
  • tntmax
    #10
    Turdus azért utánanézhetnél dolgoknak mielőtt fals állítással próbálod előadni a szakit. :)
  • MrBlowfish
    #9
    Megtettem. Valid. Egyes, leülhetsz.
  • Turdus
    #8
    Hagyjátok már ezt az acid vacakot... Egyáltalán nem az, mint aminek mondja magát. Próbáld csak ki, futass rá w3c validatort. Hogy mérhetne már hihetően szabványkompatibilitást egy olyan oldal, ami maga nem szabványos?!?
  • Mardel
    #7
    Minek mész a google.hu-ra, mikor ott az omnibar?
    Csak beírod a címsorba a szót/szavakat, ami(k)re keresni akarsz, majd entert nyomsz.


    Tudom hogy működik, de van amit magyar oldalakon szeretnék keresni, és omniboxban google.com van, ha azt átírom google.hu-ra akkor is be hoz egy rakat külföldi oldalt amikor csak magyar oldalak közt szeretnék keresni.

    Vagy máshol is eltűnnek? Meg pontosítanád kicsit, hogyan tűnnek el? Egyáltalán nincs alatta semmi, vagy csak a jelölő körök tűnnek el?


    De sgn a cikkek szavazásánál sincsenek checkboxok, és ha kipipálok egyet az sem látszik.

    Ez a bug szept 3. óta nincs kijavítva.

  • Penge4
    #6
    Minek mész a google.hu-ra, mikor ott az omnibar?
    Csak beírod a címsorba a szót/szavakat, ami(k)re keresni akarsz, majd entert nyomsz.
    Vagy máshol is eltűnnek? Meg pontosítanád kicsit, hogyan tűnnek el? Egyáltalán nincs alatta semmi, vagy csak a jelölő körök tűnnek el?
    Ha itt megjelennek, akkor nagy gond nem lehet.
  • kryst
    #5
    Én már pár hete használom az Opera-t, és azt kell mondjam, nagyon jó böngésző. Eddig FF3-at használtam, de az Opera valahogy most jobban tetszik. Sok olyan funkció van, amit csak külön kiegészítéssel tudnék használni Fox alatt. Nem nagyon veszem észre, hogy lassabb lenne mint a Fox.
  • Mardel
    #4
    BFilterrel egész tűrhetű. Viszont nálam néha eltűnnek a radio checkboxok az oldalakról, pl google.hu-nál a magyar nyelvű oldalak melletti jelölő kör.
  • Reg5
    #3
    Én majdnem átszoktam a Chromera, de a reklámblokkolás nagyon hiányzik.
    Memóriakezelési problémák a ff3-nál is vannak, igaz olykor az Opera is "eldurran".
    Ezekután is maradok Operánál, nekem tökéletes böngésző, igaz a ff3 kissé gyorsabb.
  • zola2000
    #2
    Nem tudom, de felőlem aztán felmehet 300ra is, mivel 384 mb memória van a pcmben :)
  • Zozo76
    #1
    Evek ota Firefox-ot hasznalok, nem rossz az Opera de valahogy akarhanyszor is probaltam, nem birtam atszokni ra. Ugyanigy a Google Chrome-ra sem. Nekem csak egy negativum van ami a Firefox-ot illeti, az a neha botranyos memoria kezelese. Nemritkan siman felmegy akar 150MB-ra is a merete a memoriaban.