14
  • Kagemusha
    #14
    ..miért, eddig volt?
  • Lame
    #13
    A vegen meg lassan rajonnek a zeneszek, hogy ma mar nincs is szukseguk kiadora.
  • Razgon
    #12
    Nagy szükség volt még egy érdekvédő szervezetre. Komolyan.
  • floatr
    #11
    Van mit slankítani/korszerűsíteni a jelenlegi kiadói szerkezeten. Talán ezek elérik
  • strogg
    #10
    majd egyszer csak rádöbbennek, hogy a "semmi", és "kevesebb" között még mindig nagyon sok nulla van egy egés szám végén, és online kezdenek el terjeszteni mindent. Persze addig sok víz lefolyhat a dunán.
    Mondjuk: nem az én pénzemmel játszanak, ahne ma sajátjukkal :) minnél többet okoskodnak, annl többet buknak rajta. Majd rájönnek, hisz eléggé keményen zsebre megy a dolog.
  • Polllen
    #9
    Az eddigi haszonkulcsokhoz képest nekik lényegesen rosszabb lenne, ezért sem erőltetik. Inkább csak meg a sírás a csökkenő bevételek miatt...
  • Chocho
    #8
    Pontosan. A fájlcserélés már a PC szerves része, ez ellen mit tenni nem lehet. Viszont pl. egyes kiadók nagyon komoly bevételekre tehetnének szert, ha pár dollárért fizetős trackereket indítanának. Beregelsz egy jelképes összegért, majd töltesz, ahogy akarsz. Ne mondja már nekem senki, hogy ez nem érné meg...
  • nohea
    #7
    ...szegény csóró előadóknak még mindig nincs elég pénzük, hogy megéljenek? Minimálbért nekik fél évig, aztán oldják meg abból a dolgot - ezt mellesleg nemcsak velük kéne eljátszani. Bocs ha túl pesszimista vagyok, ami az anyagi háttereket illeti...
  • ihateworkdays
    #6
    Sztem az előadók első körben a kiadóktól szeretnék látni a bevételeiket. És lehet, hogy több-kevesebb embernek ez is elég lenne, hogy hátralevő életét felhőtlenül élje.
    Most az van, hogy a fagyi visszanyal: akiket eddig kizsákmányoltak a kiadók, és állítólag, a jogaikért pereskedtek, most azt mondják, hogy ha már pereskedtek, és még nyertek is, akkor igenis adjátok ide a részünket. Illetve a digitális terjesztéssel meg tudják akadályozni a kiadók "fusizását" azaz, amikor a kiadók "elfelejtenek" jogdíjat fizetni a számok után a szerzőknek.
  • FoodLFG
    #5
    Igen, elsősorban nekem sem ez jött le a hírből, de fontosnak tartottam megemlíteni, hogy nehogy kapjon valami fájlcserélő ellenes színezetet ez az új tömörülés (is), mert annak nem lenne értelme, meg nem is lenne szimpatikus..
  • Mike at home
    #4
    pöcsnek kellett ezt a quicktime videót betenni, lefagyott a nyomi IE

    a hírről meg annyit: még egy éhes száj
  • Polllen
    #3
    Ez most nem a fájlcserélésről szól...Talán az előadókat is az bántja, ami a fájlcserélők egy részét...Miért kell erőltetni a régi rendszert, ha már nem megy...
  • FoodLFG
    #2
    Érdekes próbálkozás, de remélem (a leírtak alapján nem úgy néz ki) nem azt várják, hogy majd ettől megszűnik az illegális fájlcsere. A fájlcserélőket hagyják csak békén, úgysem tudnak ellenük mit csinálni. Játsszák le a meccset egymásközt (kiadók vs előadók). Mindenki örülni fog. A kiadók meg idővel kihalnak, de az kit zavar, ugye..
  • strogg
    #1
    kezdődik :)