21
  • Adamul
    #21
    Ez mekkora volt, fetrengek rajta :D:D:D:D
  • bmw
    #20
    Pedig nem olyan rossz mint ahogy paran fikazzak, talan a pannon meg ami elmegy, a voda egy kalap fos. Bar ez akkor volt jo mikor meg westel volt.
  • kicsizoz
    #19
    Hogy az adatkezelési jogot átadhassa egy cég egy másiknak, ahhoz ha jók az emlékeim, az ügyfélnek is hozzá kell járulnia.
    Másrészt semmilyen kapcsolat sincsen a világban lévő T-s cégek ilyen jellegű rendszerei között!

    El fog jönni a globalizációnak az a foka, amikor Európában összevonják a multik a cégeiket, de ehhez az kell, hogy egységes előírások, szabályozások legyenek mind adatkezelés szempontjából, mind a pénzügyi dolgokkal kapcsolatban (adók, számlák stb)
    Ezért lehet már csak nyugdíjasként figyelhetjük ahogy Európa a következő lécsőfokra lép...
  • Tetsuo
    #18
    persze h kulon vannak az adatok es nem keverednek (bar mar azon sem csodalkoznek), meg kulon szabalyok vonatkoznak rajuk orszagonkent (azert probaljak egysegesiteni..), viszont a cikkben vhogy jobban hangsulyoznam nemetorszagot, hiszen itthon is sok elofizetoje van ennek a multiszarnak.
  • Chocho
    #17
    Hála az égnek, hogy már nem náluk vagyok...
  • Hoz_Hun
    #16
    Nálunk amugy se ajánlanák fel az ingyen számcserét. Hova gondolsz...
  • kow83
    #15
    De mit csináltak a tolvajok? Feltörtek egy adatbázis szervert? Fizikailag vittek el egy backup vinyót? Lebuktak már egyáltalán?
  • Laslow
    #14
    Magyar adatok szerintem nem kerültek ki: azokat idehaza tárolják, a német adatbázissal semmilyen kapcsolatban nincsenek. Teljesen más rendszer a kettő, más felépítéssel. Szóval nálunk nem lesz ingyen számcsere. :P
  • FlyingV
    #13
    magyar adatok is kiderültek? mert én amúgyis telefonszámot akarok cserélni :)
  • FoodLFG
    #12
    Köszi ^^
    értelmes céghez - értelmes hozzászólás
  • csabika6630
    #11
    Szép értelmes hozzászólás! Csak gratulálni tudok!
  • FoodLFG
    #10
    Már-már polisor lacika szintjén vannak. Összeillenek. =D
    http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/olvas/polisor/
    (azért mond jókat is az öreg.. :DD)
  • FoodLFG
    #9
    Szánalmasak
    Még jó, hogy én nem használok T-fos színű "szolgáltatásokat"
    Ha tehetem, nem is fogok xD
  • Hoz_Hun
    #8
    Mi az hogy sajnálják, hogy kiderült?!? Nekik kutya kötelességük lett volna tájékoztatni az ügyfeleiket arról, hogy az adataikat ellopták ezáltal lehetőséget adni a számcserére és felkészíteni őket a visszaélésekre.
    Nem az az igazi bűn, hogy meglopták őket, hanem az hogy utána eltusolták a mocskok.
  • bakagaijin
    #7
    Azért, mert a németeknek külön adatkezelési törvényük van, mely szerint német állampolgárok személyes adataihoz (ld. fenti kikerültek) nem férhet hozzá senki más külső fél, különösen ha nem német :).

    Én azt nem értem, hogy miért fontos kiemelni, hogy gazdagok meg ex miniszterek meg akárkik adatai kerültek ki. Ugyanolyan adatbázis rekordokat foglalnak el, mit gondoltak, bársonyba kötött külön szervereken tárolják őket? Másik oldalról pedig nekik miért lenne több joguk mint bárki másnak.
  • JL666
    #6
    T-akarodj
  • Tetsuo
    #5
    Ugyanaz a ceg. Ezert is nem ertem, miert olyan evidens a csak nemet ugyfel?? a cikk ki sem ter erre; mintha csak ott lenne t-mobile.
  • Charybdis
    #4
    ez tényleg nem semmi - szomorúak, hogy nem tudták titokban tartani...
    Ez ugyanaz a T-mobil, mint itthon? Mert akkor magyar adatokat is loptak.

    Amit nem értek, hogy ilyen adatokkal hogyan lehet visszaélni? Ha valakinek kell pár millió érvényes, létező név(cégnév), lakcím, telefonszám, emailcím, az bármikor tud szerezni a publikus whois adatbázisokból.

    Ez max. a hírességeknek lehet kínos, másoknak nem hinném. Amikor megrendelsz valamit, akkor is meg kell adni a neved, telefonszámod, emailcímed, lakcímed.
  • dawinD
    #3
    azt nem nagyon értem, miért nem volt vele még visszaélés ..
    bár gondolom ez lett volna az utolsó amire gondolnak ha zaklatják őket ..
  • bertino
    #2
    van ez így néha, tisztelt T
  • Tikal #1
    szomoruak hogy kiderült, beszarás :DD