Jövőkutatásra használnák az MMO játékokat

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Atkamon
#25
A videóban a pasi hangja valahogy Gladosra emlékeztet😄

#24
Tisztelt Tinman,

szakmunkásokat akarsz? Lenin, Sztálin, az összes diktátor, legyen náci vagy kommunista, ezt akarta, mert a mûveletlen, ebbõl következõen agyilag fejletlenebb embert könnyebb befolyásolni! Talán végre észre kéne venni, hogy az ún. politikai elit létszáma max. pár millió, a Földön pedig 6 milliárd (lassan már annál is több) ember van. Ehhez nem kell különösebb matematika. Az ember maga alakítja a jövõjét, az elit kezét egy potenciális óriási kaliberû lázadás esetén saját törvényeik kötnék meg, mert ha pl. belelõnek a tömegbe, több ember lázad még fel, mint amennyit lelõnek. Ezek ott "fenn" ki.....tt gyávák és ezt végre észre kéne venni és nem hagyni, hogy egy abszolút kisebbségben lévõ erõ uralkodjon (nem csak Magyarországon, az egész világban).

További minden jót.
NEXUS6
#23
Amúgy min akadtál ki a konyhaszekrényen, vagy a telekommunikációs eszközön?!!😉))
Biztos olyan fiatal lehetsz, hogy már egyiket sem ismered!;D

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

NEXUS6
#22
Jól tetted, biztos épülésedre vált!😉

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

Tinman
#21
A sezlon és a faxod közötti összefüggést a gay.hu-ra told... ilyen kezdéssel a többi betûdre a fáradtságot sem vettem.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Tinman
#20
Sikeresen jellemezted magad <#eljen>

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

NEXUS6
#19
Kevered a sezlont a faxommal!

Mexikóban, meg mondjuk valamelyik középázsiai országban még lehet, hogy gond a túlnépesedés, de pl közép-Afrikában az AIDS miatt kezdenek mûködésképtelenné válni az államok. Kb 20 évvel vagy lemaradva a Világtól.

Európa elöregszik, mint ahogy többen írták. Az a politikai gazdasági elit akik a nyakunkon ülnek valahogy úgy gondolkodik, mint te, és nem látja a realitásokat.

20-30 éve a termelõeszközök lehetõvé teszik, hogy az emberek kis százaléka dolgozzon a reálgazdaságban, a népesség nagyobb része pedig a szolgáltatásban, vagy egyszerûen csak fogyasszon estleg azon munkálkodjon, hogy újratermelje a népességet (basszon az egészre, vulgárisan). Ehelyett az elsõ olajválság óta egy ál-hiánygazdaság állapotában tartják a Világot, hogy a túltermelési válságokat megakadályozzák, és mert nincs olyan gazdasági-politikai modell ami egy abszolút jóléti államban is biztosítaná a jelenlegi elit hatalmát.

Jelenleg csak azért haldoklik a nyugat és a hatalmi szférájába esõ országok, hogy a vezetõk bankszámláján még egy nullát írhassanak a már így is hatalmas összegek mögé.
Kína pedig egy olyan dögkeselyû, aki max csak annak örülhet, hogy a helyzethez megfelelõen megválasztott politikája miatt utánunk fog elpusztulni.

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

#18
idióta
Tinman
#17
Miért most hol is van a nyugdíjkorhatár pl. nálunk?
Ennél feljebb már nehéz lenne emelni.

A nyugdíj lényegtelen, ha ez emberi faj és a jövõ a tét. Mert ebben az ütemben ez így nem megy tovább, véres konfliktusok nélkül.

A nyugdíj kérdésre megoldás a 2x akkora befizetés a dolgozók részérõl, valamint az idõs, de abs. cselekvõképes emberek foglalkoztatása. Itt nem azt mondom, hogy Juli néni 85 évesen dolgozzon 8 órában a vaskohóban.

De a 65 éves, -fõleg nõk- még nagyon is cselekvõképesek, sõt nagyon sokan haszontalannak érzik magukat. Õk pl. fõzhetnének, süthetnének, oktathatnának, stb., napi 2-3 órában, óvodák, iskolák, közintézmények konyháin, könyvtárakban, tanszékeken, etc... vagy szakköröket tarthatnának persze kulturált körülmények között... kvázi ezzel is kicsit kitermelvén a saját nyugdíjuk.

U.e. lehetséges az idõsebb férfiak esetén akik pl a mezõgazdaságban, gépgyártásban osztogathatnának tanácsokat, de az oktatás mind a 2 nem esetében teljesen mûködhetne.

És ennek sem kell mindig így lennie... amikor már stabilizálódik a populáció, akkor már nem kellene "kötelezõvé" tenni az öregek hozzájárulását a közös "jóhoz".

Orvosok tucatjai vallják azt, hogy ha egy felnõtt ember végigdolgozik 40 évet, majd hétfõtõl nem csinál semmit, akkor a szervezet és a szellem leépülése sokkal gyorsabb!

Az aktív életet élõ idõsek, élettartama, életminõsége abs. jobban alakul, a passzív hétköznapokat elõkéhez képest.

Erre jön a válasz, hogy "persze, így sincs elég munkahely".
Munka az van dögivel, csak az emberek el vannak kényelmesedve. Kétkezû munkásból óriási hiány van mindenhol.

A helyzet megváltozott... már nem az keres többet, aki lediplomázott /és még rajta kívül vannak az adott területre 50.000-en/, hanem az aki jó szakmunkás ^^

Példa:
-bútorasztalos nettó jövedelme --->300.000 nettó átlag
-mûvelõdésszervezõ nettó jövedelme ---> 100.000 nettó átlag
És a vicc az, hogy nem egy ilyen kamudiplomás még a teszkóba sem kell árufeltöltõnek. Használhatatlanok.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#16
Azert a szuletes szabalyozas nem old meg mindent. Ha kevesebb gyerek szuletik akkor eloregszik a nepesseg es keves fiatalnak kell a sok oreget eltartani, ezert ugy megemelik a nyugdijkorhatart hogy a budos eletbe nem mesz nyugdijba. Tenyleg jo lenne az?
Tinman
#15
Term. GLOBÁLIS szabályozásra gondoltam.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#14
Születésszabályozás szép és jó, de amíg Dubaiban a tengerbe csinálnak szigetet x millió tonna üzemanyag elpöfögésével, csak mert az vicces, és a rajta épített szálloda egy lakosztályra esõ áramfogyasztása akkora, mint 1000 EU háztartásé, akkor szerintem nem a fekete afrikai születéseket kellene szabályozni, hanem az arab sejkek + egyéb nagytõkések halálozását. Gandhi megmondta - és nem volt hülyegyerek - hogy ez a bolygó lazán el tud tartani 5 milliárd embert, de nem tud eltartani 5 millió (pazarló) gazdagot.
Tinman
#13
Ahogy pl. Kínában... nem kell bántani senkit a születésszabályozás miatt.
Ez az egyetlen megoldás szinte MINDEN problémára.

Gondolj bele... tegyük fel, hogy 1 gyerek születik holnaptól mindenhol, de csak 1.
Egy emberöltõ alatt (kb.35év) a majdnem 7 millárdos földi népesség már közel lenne a feléhez.

Nem kell senkit lelõni érte, nem kell senkit kasztrálni.

50 év múlva lenne 3 milliárd SOKKAL boldogabb ember!

A sok ostoba politikus meg támogatást ad a nagycsaládosoknak... ezzel csak a romák járnak jól. 6-7 gyerek és el sem kell menni dolgozni, sõt, szépen lassan úgy foglalják el az országot, hogy mi még ezt támogatjuk is.
Érted???!!! Az ÉN és a TE fizetésedbõl, ergo a munkakánkból ezeket támogatják... felháborító. Ez egy csendes háború, ahol mi vagyunk az ostoba birkák.

3 millárd emberrel sokkal kevesebb élelmezési gond lenne, sokkal kevesebb környezetszennyezés, sokkal kevesebb konfliktus a javakért.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

flashpointer
#12
És ezt konkrétabban hogy gondoltad? Odamész pl afrikába és azt mondod hogy oké sterilizálunk mindekit, ott a sor vége tessék beállni?

Emancipate yourself from mental slavement!

#11
Én inkább egy sárkány mountot szeretnék, szívesen lecserélném a több, mint 6 éves siklóernyõmet egy Nether Drakera <#banplz>

#10
és 2060-ra az emberek nagy része epic cuccokban fogja farmolni a húsevõ óriásvirágokat
#9
Azt kifogja hozni a kutatás, hogy 2050-re minden embernek lesz egy mágikus sárkánykardja vagy mifene?

Munkaállomás: C64 64K RAM 5,25\" floppy & Dataset Szerver: XT8086 640K RAM 10 MB MFM HDD 12\" Hercules Monitor DOS 1.0 Megy rajta a Crisys, mint az állat!

#8
"És? A dugást viszont személyesen bonyolítják le 😄DD"

Már erre is találtak ki valami idióta USB-s kütyüt.
Vettek egy mûpinát, meg egy teleszkóppal mozgatott mûfaszt, és ha egy faszi dugja a mûpinát, az interneten ezzel paralal és analóg mozog egy mûbroki.
Elmebeteg szerkezet...

Munkaállomás: C64 64K RAM 5,25\" floppy & Dataset Szerver: XT8086 640K RAM 10 MB MFM HDD 12\" Hercules Monitor DOS 1.0 Megy rajta a Crisys, mint az állat!

NEXUS6
#7
Van valami wow light mmmmorrpg, az a címe hogy Perfectworld. Próbálta már valaki?

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs

#6
kb..😄
Tinman
#5
Lol ez az Oblivion thumbnail kép... mer' hogy nem MMO <#ravasz1>

"ezek között jelenik meg a hajléktalanok órási tömegének, az olaj-/üzemanyaghiány miatt háborúk, valamint a globális élelmezési gondok kérdése."

Születésszabályozás. Végigvittem?

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#4
Ez igaz😄
Sanyix
#3
És? A dugást viszont személyesen bonyolítják le 😄DD

Vain ei kuulu terroristien käsiin! CS. N. T. K. K.! SG az a hely ahol sunyi módon csöndben törölgetik a hozzászólásokat, indok nélkül. ;)

#2
Ninsc kizárva..............
A jövõben meg a gép elõtt fog az ember nõzniXD😄 nem személyesen😄
NEXUS6
#1
Ez nem a jövõ, hanem csak az egyik lehetséges változata, de ha sok ember játszik majd vele, akkor sajnos valóban ilyen is lesz!

Histeria est magistra vitae. Ez nem trollkodás, ez online graffiti! ;) https://suno.com/@nexus65ongs