23
  • NEXUS6
    #23
    Csak 18 éven felülieknek!;)))
  • ziipp
    #22
    Na ja. De ők csak a kor szépségideáljának akartak megfelelni. Ilyen alapon elképzelhető, hogy nem sokára a plasztikai sebészetet is tiltani fogják. :)
  • uniu
    #21
    + selyem
  • Epikurosz
    #20
    Igazából, sajnálom, hogy mulattam ezen. Elnézést, bocsánat!
  • Epikurosz
    #19
    lehet szörnyűlködni
  • Epikurosz
    #18
    nem.
    a beziippelt női lábfejek kínai kultúrhagyomány. ha Csiang Csing és 3 haverja győz, lehet, hogy még ma is alkalmaznák. :-)

    különben női űrhajósoknál még helyet is meg lehet így takarítani, ami nem utolsó szempont. :-))
  • ziipp
    #17
    Ez de gyenge. :D Gésákra gondolsz?
  • Epikurosz
    #16
    ...bezippelt női lábfej...
  • ziipp
    #15
    Magas labda volt, tudom. :D
  • NEXUS6
    #14
    Hát ja, mint pl puskapor, porcelán, könyvnyomtatás, földgázzal való fűtés, meg egy csomó hülyeség.
  • Abysmal
    #13
    hehe, a kínaiak tényleg arról híresek, hogy ők maguk fejlesztik ki a már meglévő dolgokat
  • loky
    #12
    Nem tom...de az a három fickó nekem úgy tűnik hogy ugyan az a krapek...csak más-más kameraállásból és más-más mutrát vágva...S lehet csak 1 ember fér el abban a kabinban...s beetetik az egész világot, hogy 3-an mennek fel...oszt csak 1 megy
  • waterman
    #11
    lehet értelmetlen kérdés, de minek kell nekik űrállomás? tehát a fél világ épített egy iss-t, felhordták a darabokat, aztán mikor már majdnem kész a nasa benyögi, hogy az egész túl van méretezve és hogy elviszi a pénzt a komolyabb kutatásoktól, mert életben kell hozzá tartani az űrsiklókat meg egyébként is leszakad az egész nemsokára. van fenn európai, orosz, amcsi, meg japán darab is és így már tudják értelmesre is használni. erre kína fellövöldözi a sajátját, csak azért, hogy elmondhassák, na mi is megcsináltuk? ezt hosszútávon még ők sem fogják tudni megcsinálni. miért nem szállnak be ők is az iss-be? vagy a végén még kiderül a taikonautáiknak, hogy úristen kínán kívül is vannak emberek? ennyire nem lehet szemellenzős náluk a felsővezetés. akkor csináljanak rögtön holdutazás képes dolgokat, aztán menjenek. most 20 évvel lemaradva kifejleszteni _újból_ mindazt amit a többiek már kitaláltak, ráadásul mindezt önerőből tenni, akkora idiotizmus, hogy kiakadna bármilyen mérce. szerintem.
  • Sanyix
    #10
    Az oroszok néha fellőnek 4 eredeti szojuzt is évente :)
  • Epikurosz
    #9
    bizony!
    Nem csak a húszéveseké a világ!
  • ziipp
    #8
    Ezek szerint 42 életév az ideális kor űrsétához? :)
  • i robot
    #7
    Én a Buran koppintást várom.
  • Tetsuo
    #6
    kinaban ez meg nagyon gyerekcipoben jar, velheton most fog beindulni..
    Eddig kiepitettek a targyi, politikai, stb.. infrastrukturat, belemerultek a kulfoldi technologiakba, atultettek a szabvanyokat, kitanitottak az embereket.
    Ok h felkuldtek az elso kinait, d az meg nagyban a ruszkik erdeme volt, a tobbi lepes mar az ovuke lesz. ;)
  • year
    #5
    Sztem ha sikeres lesz ez a küldetés beindul az élet, évente biztos fellőnek egy-két szojuz koppintást.
  • BobaFett
    #4
    Hát igen, az ötvenes-hatvanas években amikor a két nagyhatalom tartott ezen a szinten, nem engedhették meg maguknak hogy 5 év alatt csak ennyit fejlődjenek.
  • NEXUS6
    #3
    Az igazat megvallva nem kapkodják el ezt a dolgot.

    Öt évvel ezelött ment fel az első űrhajósuk, és ez akkor rávilágított arra, hogy Kína milyen roham tempóban fejlődik.
    Na most 5 év alatt két emberes repülés kicsit kevésnek tűnik, bár biztos kellett a pénz az Olimpiára.
  • Epikurosz
    #2
    "Kína űrvezetői már egy ideje beszélnek egy 2010-re tervezett űrállomásról"

    ez új, erről nem tudtam. A holdraszállási tervről igen.
  • Tetsuo
    #1
    Jeeehaaa! :)