37
festés - rajzolás
  • tandya
    #37
  • Kovács legény
    #36
    ezért mondtam, hogy elég a rajz topik ezer évben egyszer érdeklődnek festéssel kapcsban és ott is kapnak választ.
  • Matte
    #35
    nincs rá igény :(
  • Kovács legény
    #34
    jah
  • Lord Nomak
    #33
    Noh sajnos -fav, azt hittem tovább él a topic majd
  • JAG1
    #32
  • Bala10
    #31
    no,gyorsan legyen meg az 500hsz, aztán jöhet legíny házigazdinak.
  • Kovács legény
    #30
    Amikor PSezel:D
  • Lord Nomak
    #29
    Noh, érdekes topicnak látszódik a dolog, +fav amig életben is marad.
  • Aquir
    #28
    amikor tud :p
  • JAG1
    #27
    És mikor dolgozol?
  • Kovács legény
    #26
    Köszönöm.

    Igen azért van a rácsozás
    Hétköznap 8-16ig vagyok sg-n
  • Matte
    #25
    köszönöm szépen

    én is gondoltam hogy tán másolással kellene kezdeni majd a festést, sokat lehet belőle tanulni..... gondolom a négyzetrácsolás a másolás könnyítésére van (sokkal kisebb egységet kell egyszerre átmásolni)

    hát igen, nagyon sokat kell tanulni....

    te általában elérhető vagy itt sgn?

    u.i: megnéztem az oldalad, fogadd őszinte gratulációm!
  • Kovács legény
    #24
    gyakorolni kell bavátom:)
    rajzolni bárki meg tud tanulni, hogy egyedi és jót alkosson arra kell születni:D
  • JAG1
    #23
    Kézügyességet hol lehet kölcsönözni?
    Egy nyomoronc pálcikaembert sem tudok arányosan lerajzolni.
  • Kovács legény
    #22
    jah és a fehér, feket és nyers színeket kerüld, kivéve ha konkrétan az a lényeg
  • Kovács legény
    #21
    kinyomtatod az eredeti képet
    rárajzolsz egy négyzetrácsot, a vászonra is és átmásolod
    egy alap világos okkerel foltban felviszed az alapot és rétegesen építkezel.
    Mindig a világostól haladj a sötét szinek felé.
    A képet mindenhol egyszerre kell fejleszteni bátran, ha valamit elrontasz kijavítod, visszatörlöd vagy ha megszárad ráfestesz.
    Érdemes ellenőrizni folyamatosan, hogy nem e mászott el e egy-egy vonal.
    Nézd meg többször messziről a képet munka közben és ne legyél soha lusta javítani a hibákat.
    Ha elkezdted a képet akkor meg rakd be ide a fázisokat és tanácsokat adunk
  • Kovács legény
    #20
    Mindennek az alapja a kockológia, tárgyak térbe helyezése, rövidülések
    5-6 dobozt leraksz megvilágítod és szarásig rajzolod őket míg jó nem lesz
    aztán az árnyékok tónusok megismerése, összegyűrt rongy pl
    és az anatómia itt Barcsay Jenő Művészeti Anatómia c. könyvét ajánlom

    Ha festen akarsz akkor is ezek az alapok, plusz színtan, komplementer színek, mit miből keversz ki stb.
    1001könyv van ami ezekkel foglalkozik, nincs jó vagy szar, átkell lapozni őket és a számodra szimpatikusat kell választani.
    És sokat gyakorolni.

    Ez a kép amit mutattál nagy falat első lépésben,de meglehet próbálni, másolással sokat lehet fejlődni.

    OLajfestékhez kellékkek:
    festék, vegyél egy szettett, ha megtanulsz szintkeverni elég lesz kevesebb is
    ecset, képfüggő milyen ecsetet kell használni, én jobb szeretem a szintetikus közép puha hegyes ecseteket, de van minden más is érdemes minden félét kipróbálni.
    A boltban segítenek a választásban és nem kell megvenni a legdrágábbat persze jó a középkategória is:)
    aztán vehetsz feszített vásznat, az elején magamnak feszítettem de lusta vagyok hozzá. Vászonra a legjobb feteni
    a farostból van olyan amire vásznat kasíroztak, a tegytura miatt, ezeket nem csipem annyira.
    kell még hozzá higító, terpentin
    lehet száradást befolyásoló cuccokat is venni, vagy repesztőt megm inden szart
    Festeni olajjal a legkönnyebb, mivel fedő festék és lassan szárad lehet javítani

    Aquarellel meg a legnehezebb.
    Aquarelnél sokkal fontosabb az anyagok minősége is jó lap jó ecsetek jó festékek kell.
    A technikákat nem írnám le, arra ott vannak a könyvek
  • Matte
    #19
    igen, ez eddig oks, de azért egy icipicit mélyebben is bele lehetne menni a HOGYANBA :)
  • Willi Betz
    #18
    Mindenek elött egy papírra ceruzával vázold fel a formákat és vonalakat. Aztán ha tényleg komolyan akarod csinálni akkor lehet kapni festő vásznat illetve több féle festék létezik. Szerintem ilyen képekhez az olajfesték felel meg legjobban.
    Ezt követően a vászonra is érdemes cerkával felvázolni magát a képet,aztán rámenni festékkel.
  • Matte
    #17
    pl én azt mondom, hogy szeretnék tájképeket festeni, illetve ehhez

    http://bekesmegye.mconet.biz/news_images/jeanne_300_372_20080320124930_939.JPG

    hasonló csendéleteket (? minek nevezik.. nem csendélet)

    hogy fogjak neki? mit gyakoroljak? mi egy kép megfestésének a lépései (magamtól NAGYON nehéz kitalálni ezeket), mi a módszer erre? Milyen festékkel milyen anyagra érdemes? és így tovább....

  • Willi Betz
    #16
    No én is kipróbáltam azt a programot amit lejjebb belinkeltek,csak mivel a szabad verzió így néhány funkció nem elérhető,ezért érmdemes lehet megszerezni a teljest.
    Egyébként engem is érdekel a dolog,mivel az iskolában rajzból nagyon jó voltam,meg festeni is jól tudok szerintem. Igaz nem képet,hanem sprayvel fényezni,illetve airbrush pisztollyal. Utóbbi pl nincs benne a progiban:)
  • blackgamer
    #15
    dettó, engem is érdekel a téma
  • Kovács legény
    #14
    Mit szeretnél konkrétan?
  • Matte
    #13
    :)

    dehogy durcizok, csak én az abszolute 0-án állok :(

    és igazándiból azt se tudom hogy kezdjek neki....
  • Kovács legény
    #12
    ha kérdésed lesz gyere nyugodtan;)

    nemtudom mit durcizol, csak kérdeztem, hogy te hogy segítesz úgy, hogy nem látod a képet
  • Matte
    #11
    okok, téma zárva.

    végülis is a szakácsiskolában is úgy tanítanak SÜTNI hogy megmutatnak egy lábos frissen kész töltött káposztát. ;)

    kb ugyanannyi köze van a kettőnek, de nekem már most elegem van a köcsög hozzáállásból.

    Mert kíváncsi leszek ha én pl. szeretnék egy tájképet festeni akkor a rajztopikban mennyire segítenek (ecset festék kiválasztása, maga a festés elkezdése, munkafolyamatok)

    de akkor remélem ott is ennyire odateszed / teszitek magatokat majd dumával. Akkor mea culpa, de kötve hiszem hogy így lesz.

    téma lezárva.

  • Kovács legény
    #10
    vitatkozik a halál, csak leírtam, hogy ott is segített mindenki mindenben mindenkinek.

    És hozzátettem, hogy saját munkák bemutatása nélkül nem lehet segíteni.
    Nem is tudom hogy képzelte, felsorolunk 300festős könyvet hogy olvassa el mindenki?
  • Aquir
    #9
    Na most akkor vagy ez marad, vagy a másik nevét bővítsétek (vagy egy modi fogja magát és önként cselekszik), de inkább a moderátor figyelmébe topicban legyen a vita szvsz
  • Matte
    #8
    ez a baj itt.....

    az értelmes hsz-ek helyett jön a "6 éve már volt róla egy komment egy másik topikban"

    ha nem vagytok képesek a témához kapcsolódóan írni, akkor inkább close.

    Nem érdekel és nem tartozik ide a dig. grafika, a tetoválás, a karikatúra etc....

    itt a festés lenne a lényeg. Köszönöm a hozzáállást...
  • Kovács legény
    #7
    A rajztopik is erről szól, sok szó volt a festésről, a digitális grafikáról, tetoválásról stb. is, és sok tanácsot kapnak a kezdők.
    A saját munkák bemutatása nélkül meg igencsak nehéz tanácsot adni...
  • Montanosz
    #6
    na nem bírtam ki, ez a kedvencem bocs a nagy képért de jól mutatja a program lehetőségeit)))


  • Montanosz
    #5
    nem kell semmi más mint ART RAGE!



    a programot innen letöltheted, van free verzió is.

    LINK
  • Matte
    #4
    khmmm.....

    segítek a sorrendbe:

    1. tanulj meg olvasni
    2. olvass sokat hogy művelődj
    3. aztán gyere kötöszködni, addig csitt

    E topik lényege a kezdők elindítása, elsősorban a festészet terén. Technikák tippek trükkök a kezdetektől.

    Nem a saját rajzok bemutatása. Az csak mellékes. És elsősorban nem rajzok a téma, mit a címben is olvasható (neked ugye nem megy), hanem a festészet.

    Na hess innen.
  • csgery
    #3
    Khmm...?!
  • amjan
    #2
    fúú
  • Matte
    #1
    Üdv!

    Minden ami a témába vág, elsősorban a következőket szeretném az elején: rajzolással és festéssel (vászonra / fára / papírra) kapcsolatos anyagok (könyvek, cikkek, leírás, oktatóvideók) illetve minden ami segíthet az otthoni elindulásban egy kezdő számára (persze jöhetnek később a komolyabb anyagok.)

    Emellett ha van rá igény jöhetnek a SAJÁT munkák bemutatásai.