47
Német igeragozás
  • maudry
    #47
    helló,
    BME német középfokú nyelvvizsga szóbeli tételeket keresek kidolgozva, ha van valakinek keressen a [email protected].
    nagyon köszi....
  • ruffirant
    #46
    én is annak tanulok és még én is használom...majd idősebb korban kell újra elgondolkodni ezen..
  • ba32107
    #45
    Programozónak tanulok már második éve, és mindig használom :)
  • gotchaaa
    #44
    Te meg nem teszel a vessző után szóközt, na bumm.
  • ruffirant
    #43
    általában az informatikusok nem használják az ékezetes betűket mert gyorsabban tudnak gépelni nélkülük(megértem őket)
  • Willi Betz
    #42
    Az rendben van,de aki itthon él az az annyáért nem tudja benyomni azt a tetves ékezetes gombot...
  • ba32107
    #41
    Haverom Dániában élt egy évig, és mégis minden emailje ékezetes volt.
  • Fido4life
    #40
    Persze külföldön élő, ékezet nélküli billentyűzettel író emberekről még nem is hallottál.
  • scs17
    #39
    "így korcsosul el a magyar nyelv"

    azért ne dramatizáljunk...mert 1-2 ember ékezet nélkül ír
  • Willi Betz
    #38
    Eléggé nagy baj,hiszen így korcsosul el a magyar nyelv. De ezt már más topikban is észre vettem,csak most már megemlítettem,hogy mért nem lehet ékezetes betűt írni. Pedig nem mondhatja senki,hogy messze van a bllentyűzeten az Á vagy É. Meg ami lényeg,hogy simán félre lehet érteni mivel van jópár olyan szó ami ékezet nélkül teljesen mást jelent mint ékezettel.
  • ba32107
    #37
    A téma alapban baromság, így nem is lehet mit hozzászólni. Az ékezetek meg azért vannak, hogy használjuk....engem speciel zavar.
  • Goruck
    #36
    ugyvan!
  • gotchaaa
    #35
    Muszáj valamibe belekötni, ha már a témához nem tud hozzászólni.
    Lásd a #28-at is.
  • Dragooon #34
    mert baj az ha nem ir ekezetekkel az ember? :-|
  • Willi Betz
    #33
    Ékezetet nem tetszik ismerni?
  • lippet
    #32
    Köszi!
  • rooney8
    #31
    Nincs benne az összes ige, de jó párat megtalálsz
  • rooney8
    #30
    Itt megnézheted...beírod a keresőbe az igét és ott lesz
  • csgery
    #29
    Az a probléma, h pl autónevek meg ilyenek... másszabály nincs a csoportosításra...
    ilyen ez a szar német...:)
  • Kicsikiraly
    #28
    topiknyitási kényszer rulz.
  • passatgt
    #27
    mondjuk ha lenne valami trükk amivel egyszerűen ki lehet találni egy-egy főnév névelőjét, annak örülnék:)
  • Tetsuo
    #26
    A nemet nem vmi nehez.. ok eleinte sokkol a sok nevelo meg a nehany rendhagyas.. de ha azokat megtanulod mar egyre konnyebb tanulni, sot a vegen konnyebb mint az angolt.
    En most az angollal szenvedek, bar ez inkabb a lustasag miatt van. :)
  • gotchaaa
    #25
    Ez igaz, de ott a nyelvvizsga meg az érettségi...
  • Pistike 007
    #24
    +fav?
    Nanem.
  • Rage47
    #23
    ha a névelőket nem tudod, attól még nagy valószínűséggel megértenek a németek, szal nem akkora gáz:)
  • NEOreg3
    #22
    a német nyelv egész tanulható lenne számomra ha azokat a kurva névelőket nem rakták volna bele, így viszont középsuli után nem is akarok vele foglalkozni
  • Vlala #21
    Ha már itt tartunk, megírnátok a szakdolgozatomat?
  • Rage47
    #20
    könyvedben tuti benne van minden, ha ebből írtok
  • adeex7
    #19
    akkor tanulj rá fiam!
  • ba32107
    #18
    Kétszavas válaszom mindkét szava egy-egy megoldás volt a problémájára.....szerintem nem volt értelmetlen a postom. Értelmetlen post pl #5.
  • bertino
    #17
    német nyelv ?!
    pfuj
  • Taranov
    #16
    De hiszen még magyarul sem tudsz helyesen írni. Biztos, hogy mindent tudsz németből?
  • gotchaaa
    #15
  • passatgt
    #14
    ügyes vagy
  • Vaxi
    #13
    de ha nem tudsz értelmeset válaszolni, mi a fenének írsz be?
  • milk41
    #12
    most énis németet tanulok középben(heti 20óra),eddig 1x sem tanultam rá de szinte mindent tudok
  • csgery
    #11
    Mellesleg ittegy német segítségkérő topik:)
  • csgery
    #10
    A leguccsó mondat végén nem am hanem an csak elírtam (anrufen).
  • csgery
    #9
    Háh, 1 éve tanulok németet de nekem nincsgondom ilyennel:)
    Komme ige pl
    Ich komme
    Du kommst
    Er /Sie/ Es kommt
    Wir kommen
    Ihr kommt
    Sie/Sie kommen

    Vannak tőhangváltós igék:
    -nehmen, essen, helfen, geben, sprechen, sehen, lesen.
    A legszarabb szótárba ha belekeresel, ezek mind bennenvannak. Kedvhiány miatt nemragozom el mindet (van 2 amit nem is tudok), de ha ez nekem mind megy könyvnélkül neked miért kéne netoldal?:)

    Elválós igéknél a legfelül leírt dolgokat félkövér dolgok kapcsolod az igéhez, csak keretes szerkezet van, ezért az elválló rész (igekötő) a montad végére kerül. Pl: Ich rufe dich am Donnerstag am. (Én felhívlak téged csütörtökön.)

    Remélem segítettem;)
  • ba32107
    #8
    szótár? google?