14
  • Komolytalan
    #14
    Ja, hát cigánynak 15 év, hol élsz te.
  • Komolytalan
    #13
    Nem kell ehhez kis csűrés-csavarás, a 2 vh. utáni években a kommunikációs hálózat rongálásáért halálbüntetés járt. Mondjuk azok kicsit keményebb idők voltak mint most, de azért elég vicces, hogy ugyanabba a kategóriába tartozik a távközlési kábel lopás mintha egy zsák krumplit szedtek volna fel (lopás, szabálysértés).
  • Molnibalage
    #12
    2. pont alapján akkor ez 15 év mert 100%, hogy csoportosan, és mivel valszeg visszaesők akár ez bűnszövetkezetnek is tekinthető. Régi szép időkben ezért halál járt volna. Szórakozzanak mással a jó....
  • bakagaijin
    #11
    Ehhez nem kell jogi csavarás, a februári masszív törzskábel-lopás az az volt. Ugyanis közérdekű üzem a közmű, a közforgalmú tömegközlekedési üzem, a távközlési üzem, valamint a hadianyagot, energiát, vagy üzemi felhasználásra szánt alapanyagot termelő üzem." A februári 36 törzskábelen ugyanis a full banki (Giro) és a mentők is mentek.
  • Normal
    #10
    A butaság ellen kell harcolni.
  • Molnibalage
    #9
    Kis jogi csűrés csavarással rá lehetne verni, hogy kiemelten közérdekű szolgáltatás akadályozása egy ilyen tett(Posta is használ netet nem?). Ezért 10-15 évet is lehet asszem adni. És akkor jön még az anyagi kár mértéke, stb. Ez kb. olyan, mint 60 éve a távközlő kábel elvágása. Háborúban az szabotázs volt, vagy partizántevékenység. Mi járt érte? Hát igen...
  • Tetsuo
    #8
    Utalom oket.
  • Frosty01
    #7
    fúj... undorító :|
    vajon melyik népcsoport megélhetési formája a fent említett tevékenység? (500.000 forintos kérdés)
  • mrzed001
    #6
    Én még mindig a terrorizmus kategóriájába sorolom.
    Képzeljük csak el mi történne, ha több különböző fővezetéket egyszerre kapnának fel ... leáll internet, leáll telefon, egyes kereszteződések távolról vezéreltek, sárga lámpák, dugók ... még pár áram betápot kell megbolygatni, és kész a TOTÁLIS KÁOSZ.
    Die Hard 4, csak én láttam ???
  • Tinman #5
    Ha annyira szeretik a kábelt nem értem miért nem kötik fel magukat rá... rohadékok.
  • gopher
    #4
    Cigánybűnözés márpedig nincs!
  • rigidus
    #3
    > Az optikai kábeleket, meg az elektromos kábeleket békén hagyják.

    Ellenben a cikk mast mond. El kene olvasni.

    1. Magasfeszultseg "Kábeltolvajok törtek be az Abaligeti-barlangba, s ezzel több százezer forintos kárt okoztak. A kábellopást az akadályozta meg, hogy a betörők olyan kábelt is elvágtak, amiben feszültség volt."

    2. Optika "Az M7-es autópálya mellett, egy kapcsolószekrényből a tolvajok mintegy 150 méternyi optikai- és rézkábelt vittek el, ami miatt Nagykanizsa palini városrészében, továbbá Magyarszentmiklós és Gelse térségében mintegy kétezer előfizetőnél szűnt meg a távközlési cég szolgáltatása. Április 27-én a tolvajok ugyanerről a helyről újból elvitték a kábeleket."
  • Komolytalan
    #2
    Attól hogy nem az idén barnultak le, még nem hülyék. Az optikai kábeleket, meg az elektromos kábeleket békén hagyják.
  • poizon
    #1
    csak egyszer lopnának már olyan kábelt, amiben 360V megy... vagy néznének bele az optikába.