6043
Egy böngésző a Google-től.
  • Máté94
    #1056
    Rosszul fogaslmazom mert nem tudom minek hívják mint FF-be,hogy a location bar közvetlen melett van egy lefele mutató nyíl aminek a megynyomásával láthatóvá vállnak a bepötyögött URL-ek.
  • Angyalifény
    #1055
    Ezt a kérdést bevallom én nem értettem leírnád hogy mire gondolsz én nem találkoztam benne lenyíló ablakkal bár nekem csak 2 kieg. van benne a simító, és az adblock+,
  • Máté94
    #1054
    És nincs véeltelnül ez a lenyílő abalk kicsit zavar mert néha félre nyúlok és megnyomom a "lejátszás" gombot.
  • Angyalifény
    #1053
    Én az Adblock+ használom hozzá amit kell nálam blokkol ha meg valamit nem és zavar akkor azt kézzel tilthatom.


    magyar helyesíeás ellenörző tudtommal nics hozzá
  • Máté94
    #1052
    Sziasztok!
    Megtetszett a Chrome de van pár dolog benne amit nem igazán jön be, mint például,hogy a location bar fúrcs.Esetleg nincs olyan addon hozzá amivel mint FF esetéveb az a neve,hogy Old Location Bar nem lehet valamit bűvészkedni vele.És a reklámok tiltása érdekelne még és egy magyar nyelvű helyesírás ellenörző ha van.Köszönöm a válaszokat!
  • fery02
    #1051
    Az a processzor használat ismerős nálam is régebbi gépünknél Firefox esetében. Viszont valamennyire kifigyeltem, hogy miért van.
    Leginkább akkor megy fel szinte 100%-ra ott a proci használat, ha pl sg-n olyan cikkekre megyek, ahol sok a hirdetés. A hirdetéseket nem csípi leginkább.
    De már ezen a gépen is volt már vele dolgom Chroem esetében, de persze itt nem 100%-ra terhelte le azért a gépet, csak egy picit.

    Az a memóriahasználat meg, mint ahogy írták lentebb, normális teljesen. Ne lepődj meg azon se ha sokkal többet eszik, miközben még bőven van szabad memóriád.
  • ldavid
    #1050
    beta van benne magyar is
  • lac0215
    #1049
    A BETA verziókból van magyar nyelvű?
    Honnan lehet letölteni?
    Szeretném a kiegészítőket (is) használni, de az csak BETA-val megy...
  • passatgt
    #1048
    ha nem lesz szabad ram nem fog annyit használni
  • ldavid
    #1047
    a megnyitott oldalaktól függ a dolog
    a google főoldalának nyilván nem kell sok, de egy tartalmasabb lapnak több kell + a flash is képes sokat megzabálni
  • Mardel
    #1046
    Adblocktól lassúl, mert nem a betöltést tiltja, hanem a megjelenítést blokkolja, és hogy kiszedegesse a tiltott dolgokat az lassítja.
  • lck
    #1045
    Nekem a FF most 10-12 másodperc alatt indul.
    Ez még elviselem, bár lehetne gyorsabb. Mondjuk 5 éves gépem van - ahhoz képest szerintem jó.
    Maga a böngészés pedig nálam gyorsabb mint a Chrome-mal.( Bár tudom hogy mások szerint nem. )
    Ez főleg akkor jött ki látványosan amikor a beta chrome-re feltettem a simított görgetés és adblock kiegészítőket.
    FF-on legalább 20 kiegészítőm van és azoktól nem lassult annyira mint a Chrome a kettőtől.
  • zeli
    #1044
    FF-et is azért váltottam le, mert döglassú volt. A processzor 90%-át ette, és 200+ MB RAM-ot. Az pedig nagyon zavart, hogy rákattintottma az ikonjára, és tovább tartott neki elindulni, mint a Photoshop CS4. (ez főleg netbookon rossz, bár ez már asztali gépen is zavaró!)
    Most Chrome egész jól megy, lefuttattam egy winoptimizert és pöccre indul. :)

    eh tényleg :D:D még a szög is jó.
  • lck
    #1043
    Végül is lehet kicsit sok. Nálam a FF és Opera is általában 60-120-at eszik.
    Chrome-t nem használom - nekem kiforratlan. (még)


    OFF
    Jól összepasszol a logónk. :D
    ON
  • zeli
    #1042
    persze, azt tudom, hogy direkt külön folyamatként kezeli a lapokat, de nem értem, néha 80-ra megy fel a "fogyasztás", néha meg (ahogy a képen is látszik) eléri a 300-at. Ez addig nem baj, amíg nem fagy.
    Csak azt hittem vmit rosszul állítottam be, mert mások azt mondták, hogy 10 lapot megnyitnak, és alig megy fel 60-80 MB-ra a ramfogyasztás...
  • lck
    #1041
    Minden megnyitott oldalt külön folyamatként futtat hogy stabilabb legyen.
    Ez manapság a 4 giga ramok világában természetes és logikus. Azért van a ram. Nem úgy van mint régen amikor az első gépemben 32 mega volt.
    Persze vannak programok amik indokolatlanul sokat esznek - az más kérdés.
  • zeli
    #1040
    jóhát, csak arra gondoltam, hogy ez nem normális egy böngészőnél..

    nálatok is ennyit zabál ?
  • lck
    #1039
    biztos van miből
  • zeli
    #1038
    mi rákot eszik ez 326MB ramot ??
  • fery02
    #1037
    Mert mi vele a baj? :)
  • zeli
    #1036
    Ez miért lehet, vki el tudná mondani ??



    friss telepítésnél olyan szépen ment, most meg őőő.....
  • fery02
    #1035
    Köszi szépen, így már világos teljsen. Gondolom valamikor Stabil verzió is lesz majd 4.xxx-es verziójú.
  • Ability
    #1034
    Safari nem sokat változott, még az Aero-s kísérletüket is elvetették. Egyébként jogos, de mint mondtad, jól is van ez így. Úgy általában nézve egyébként csak az Aero kihasználása változott, a Chrome is átvett egy csomó ötletet más böngészőktől, inkább úgy fogalmaznék, hogy ő tett népszerűvé bizonyos átvett, igényesebben kidolgozott megoldásokat.

    ui.: amitől viszont a falra mászok és nagyon erőltetik, hogy Aero környezetben és a használhatatlan Superbar csoportosításos nézetében kibontják külön "előnézeti ablakokba" a megnyitott lapfüleket.

    Szerk.: lap és csavarkulcs menü mondjuk egy érdekes eset, ezt végülis szinte mindenki átvette a Chrome-tól, bár maga a Microsoft kezdte el ezt a menük eldugása, helyette pár gomb mentalitást.
  • ldavid
    #1033
    nincs nekem bajom velük, csak mióta megjelent a chrome, kezdenek a többi böngészők is feltűnően hasonlítani rá (safari 4, FF4, opera 10.5)
    na nem mintha baj lenne, mert szerintem szinte tökéletes a felülete /legalábbis jóval használhatóbb a többinél/
  • Ability
    #1032
    Ezzel csak az a baj, hogy ezt így nem lehet letesztelni. Chromium-ból is van 64 bites változat, Linux alatt _sokkal_ gyorsabb, mint a 32-es. Illetve itt még a stabil 3-as kiadást tesztelték, a 4-es azóta méggyorsabb lett. A Safarit illő lenne OSx környezetben tesztelni, de az utána való oldalon nem a 4.0.4-et tesztelik, pedig az sok teljesítménybeli javítást hozott. Ráadásul a Safari-t azért sem érdemes tesztelni, mert tipikusan olyan böngésző, hogy a háttérben ő lazán elkezd indexelni és egyéb láthatatlan folyamatokat futtatni. OSX-re pedig szintén van Opera 10.5, belerakhatták volna.

    ui.: ha Chrome-ból Te is váltottál 4.xxxx-re (dev channel), akkor ennyi erővel fel is tehetnéd az Opera 10.5-öt, az sem kevésbé stabilabb. Bár van benne pár apró hiba, de nem súlyos hiba. Mellesleg azért azt el kell ismerni, hogy nem az Operát akarom lehúzni a fenti írással, mert a Carakan JS motor elég durva, itt van még a Vesa render motor, ami szintén már most ütős, DE a jövőben VGA hardveres gyorsítással fog üzemelni, ami _brutális_ lesz. Tehát ennél csak jobb lehet, ha időben elkészül, akkor könnyen lehet, hogy az Opera lesz a legfejlettebb böngésző újra.
  • Ability
    #1031
    Stabil kiadások: Normál verzió, jelenleg a 3.xxx-nél tart. Ebből ritkán van frissítés, olykor több hétig, de akár egy hónapig sem jön ki semmi. Ha adnak is ki valamit, akkor az csak apró hibajavítás, új fícsőr nincs benne.

    Beta kiadások: Béta kiadások, idő előtt publikált változat. Ez sem a legfrissebb fejlesztői verzió, de elég közeli állapotot mutat az aktuális fejlesztés alatt álló dolgokról. Ezeket próbálják elég stabil állapotban kiadni, hogy lehetőleg semmilyen hiba ne maradjon benne.

    Dev(eloper) kiadások: Fejlesztői változat, minden nap frissül, napról napra látod, hogy hogyan alakul a böngésző fejlesztése. Ezekben könnyebben találkozhatsz hibával, ugyanakkor mégis elég stabilak, nekem még nem volt velük semmilyen kellemetlen élményem az utóbbi időben.
  • Solten
    #1030
    Ez az iras is inspiralt btw: link :)

    "A böngészők sebességviszonya számokban:



    A böngészők sebességviszonya érzetre:

    1. Google Chrome
    2. Apple Safari
    3. Opera
    4. Firefox
    5. Internet Explorer"
  • fery02
    #1029
    Na ezekkel a channelekkel nem vagyok tisztában, meg hogy nekem pontosan most mim is van, de nem igazán érdekel, majd lesz látványosabb fejlődés.
  • Ability
    #1028
    Én azért annyira nem bántanám őket. Opera a nagy webes reformböngésző. Ők találták ki a füles böngészést, könyvjelzőket, előzmények naplózását, simított görgetést, utoljára bezárt oldalakat, Speed dial, stb. Gyakorlatilag az összes dolgot, ami ma alap egy böngészőben. Az egyik leginnovatívabb banda, szinte minden tőlük származik, utána lemásolta az FF, utána lemásolta az IE. Könyvjelzők szinkronizálása is tőlük van, napogik lehetne sorolni. Bár tény, hogy a felületet több helyről is kölcsönözték. Jelszókezelő és a keresés megjelenése is a Chrome-tól van. (Hejj, jut eszembe, jelszavak megjegyzése is Operában volt először). A keresési találokat megjelenítése pedig eléggé Safari-s beütésű.

    ui.: újfent az Opera kicsit puritán és hanyag, annak ellenére, hogy még mindig ömlik tőlük a sok jó ötlet. A 10.5-ös kiadás a régi, igényesséről szóló hirnevét állítja vissza a cégnek.

    Solten: kipróbálhatod, teljesen elkülönül, nem ront el semmit, előző Opera telepítést sem. Egyébként jelenleg a Chrome és a Safari a legfejlettebb böngésző, szóval jól tetted. :) Chrome-ot ajánlanám én is, Safari eléggé korlátolt, annak ellenére, hogy webes technológiákban és sebességben a legjobb böngésző.

    Feri: dev channel minden nap frissül, probléma megoldva. :D Drámai, hirtelen változás nem lesz ezekben egyik napról a másikra. Stabil kiadás legjobb esetben is hetente egyszer frissül.
  • ldavid
    #1027
    és véletlenül mennyire hasonlít az is a chrome-ra.. :D
  • Solten
    #1026
    Ja es remek szvsz a felhasznaloi felulet.
  • Solten
    #1025
    Divat? Tobb felmeres is ramutatott hogy tuzrokat hasznalnak a legtobben Magyarorszagon. Nekem csak elegem lett abbol hogy az FF fel evet tokol egy kepekkel teli oldallal. Ezert probalgattam ezt-azt. Explorer remenytelen eset, Opera 10.1 meg egy fokkal gyorsabbnak tunik az FF-nel de egy-ket oldalt keptelen normalisan megjeleniteni. Safari tul sok memoriat zabal.
    Ez elnyerte a tetszesem, gyors, keves memoriat ker, oldalakkal sincs problem.

    Ability: nem vagyok vallalkozo szellem, a lelki nyugalmam erdekeben :) Szoval alfakkal nem pocsolok. IT oldalakon lehet olvasni ezt-azt, FF-rol Operaror, mennyire gyorsak lesznek, stb. Majd meglatjuk, megvarom a vegleges verziokat inkabb :)
  • fery02
    #1024
    Nem tudom, szeretem tudni azért, hogy mikor frissül a progi, hogy esetleg ami nem működött korábban, azt azonnal leellenőrizhessem a frissebb programmal.

    Pl magyar helyesírásellenőrzőt is azonnal megnézmém van-e már, meg még sok dolog, ami egyenlőre Firefox-ban előnyösebb számomra.
  • Ability
    #1023
    Van olyan hónap, amikor akár 0.5%-ot is emelkedik a felhasználói bázisa globális szinten. Ez nagyon jó eredménynek számít. A probléma csak az, hogy nem az Internet Explorer kárára teszi mindezt. Leginkább a Firefox felhasználókból csalogat át embereket. Bár az IE9 _nagyon_ jónak ígérkezik, Mozilláék meg belehúzhatnak, mert a 4.0-ig kitűzött tervek szintén bizakodásra adnak okot. Illetve az Opera 10.5 is ütni fog, szóval lassan elérünk odáig, hogy tényleg kiélezett lesz a verseny, mert eddig hiába lehetett gyakran hallani, hogy újabb sebességrekord, mégis pangott az egész. Ha pedig az IE9 kötelezően, választás nélkül is feltelepül Windows frissítésként, akkor kb. elértük a webfejlesztők álmait. :D

    Tipp vállalkozó szellemű egyéneknek: az Opera 10.5 a legfrissebb Chrome-nál is gyorsabban hozza be az oldalakat, a Javascript motor pedig olyan 20%-ot ver a Chrome-ra. Ez a kettő páros (Render + JS) teszi a Chrome-ot is az új felhasználóknak megdöbbentően gyorssá. Opera erre még rá is kontrázik, csak még pre-alpha állapotban van a fejlesztés. Illetve ők is átvették az Aero használatát, szép böngésző lett.
  • Ability
    #1022
    Magát a böngészőt is és a feltelepített kiegészítőket is automatikusan frissíti, meg sem kérdezi tőled. Annyi beleszólásod van, hogy az About rész alatt azonnal ellenőrzi, hogy van-e frissebb verzió. De erre nem sok szükség van, kérdezés nélkül a háttérben befrissíti magát és ez szerintem jól is van így.
  • fery02
    #1021
    Így van.
  • Rundstedt17
    #1020
    na jah már én is rég használom és az ismerőseim nagy része áttért a chromra,divatböngészővé vált azt hiszem.
  • ldavid
    #1019
    az nem csak a chrome-ot lassítja
  • fery02
    #1018
    Erről utorrent-tel lehet ám gondoskodni, hogy ne legyen annyira gyors. :P
  • fery02
    #1017
    Szól majd Chrome automatikusan, ha kijön egy újabb stabil verzió, mint pl Firefox esetében?