29
  • Hirvaer
    #29
    Szerintem az durvább, hogy ha valamiben nem értesz velem egyet, semmitmondó lesajnáló dumát vágsz be, s ezen túl a hozzászólásomat olvasván benned ébredő negatív érzelmek felesleges kinyilatkoztatását meg nem állva, annak hátterére indoklást végezni erődből már nem futja, neadjisten kijavításom érdekében pár sort gépelni, mint azt lejjebb javasoltam.
    Nem csak azért durvább, mert így továbbra sem fogom tudni értelmezni a tűzijáték közvetítése és az ezzel párhuzamba hozható tv csatornák nézetségét elemző cikkeket (valljuk ezek nem ismeretében egy senkinek érezheti magát az ember;)), hanem azért is, mert te nap mint nap gyakorlod a fórumon való stílustalan megnyilvánulásokkal történő önfényezést, ezért előnyben érezheted magad az ilyen kommunikáció folytatása során..

    Ha tudod a helyes választ, oszd meg velem légy oly bátyám. Utánna legyél jópofa
  • ziipp
    #28
    Nem lesz változás. Hiába jön 1280×720/1920×1080-ban az adás, ha a készüléked ennek csak a X hányadát tudja megjeleníteni. Hasamra ütök: ott ahol a bejövő jel szerint 4 pixel is lehetne, neked csak egy lesz.
  • winnie
    #27
    azért valahol elég durva, hogy már a második ember nem tud szöveget értelmezni:)
  • Tinman #26
    Ki mondta, hogy csak magyarok bambulják?
  • Tinman #25
    Ingyen van, mindenkinek ajánlott:

    Tűzijáték
  • Hirvaer
    #24
    Valaki javítson ki ha rosszul számolnék, de ha 5% 1 millió nézőt jelent, akkor a 100% 20 milliót.
    Ha viszont ez igaz, arról világosítsatok fel, mióta élnek magyarban 20 millióan?
  • MiZo81
    #23
    Én, akinek nincs felesleges 15.000 Ft-om benzinre, hogy felmenjek Pestre csak a tűzijáték miatt, a TV-ben néztem, mert amúgy érdekelt volna.

    Egyébként valószínűleg azért nézték többen az RTL-t, mert az m1-en valami hülye táncot mutogattak a tűzijáték közben, én meg nem arra voltam kíváncsi. Ráadásul rögtön az első táncnál (ekkor kapcsoltam RTL-re) egy EGYENES (!) bottal jelképezték az íjakat!! Szerintem ez önmagában is szégyen!

    Az RTL-en minden szegmens előtt megmondták, hogy mit fogunk látni, aztán kussoltak. A zene is jobb volt alatta.

    Persze ez mind csak az én véleményem.

    Üdv!
  • torcipepe
    #22
    és jövőre a HD adáshoz HD tévét is adnak vagy miből lesz másabb, ha ugyanazon az ősrégi 15'-os TV-men nézem??

    egy nagy ember mondta: "Szent László szentté avatta Istvánt..aztán grátiszból őt is szentté avatták." (Nutz István, Miskolc, Bláthy)
  • concrete
    #21
    há azt hittem m1 majd HD-ben adja ... de ezek szerint nem ?
  • vandyke
    #20
    Mélységesen egyetértek, de hát itthon még mindig megvan az az örök igazság, hogy "cirkuszt és kenyeret a népnek"
  • ZsZso
    #19
    A "többiek" nevében kijelenthetem, hogy magasról tojunk az egészre :)
  • Franky25
    #18
    Amúgy meg a tv2 27% 1 millió ember, az rtl-é 1,1 millió, a mtv 0,5 millió ember.
    2.6 millió ember, plusz 0,5 millió ember nézi élőben. Az csak 3.1 millió ember.
    És a többiek?
  • Franky25
    #17
    Mióta tudom, hogy mérik a nézettséget, azóta mindig jókat röhögök, ezeken a számokon. Mert a valósághoz semmi köze...
    Ez kb olyan, mikor megkérdeznek ezer embert kire szavazna most...akkor azaz ezer ember az ország?
    Ha jól tudom 200 családon keresztül mérik le a nézettséget, ami nem nagyon fedi a valóságot.
  • Lenry
    #16
    igazad van, félreértelmeztem... :)
  • Broafka
    #15
    bocis, tűzijáték :D

    egyébként meg SG: nem hogy valami moderátor vagy valaki, vagy esetleg a cikk író ide írna, hogy igaza van Dynamic-nak, nem, inkább javítják a hibát, és törlik a hsz-ét... omg
  • Broafka
    #14
    egy részt: lásd: ziipp

    másrészt én nem ezt írtam, vagyis nem az ünnep kérdésére tértünk ki, hanem hogy mennyi pénzt fecsérel magyarország a tüzijátékra, és most ha azt vesszük, akkor ha szent Szikla Szilárd-ot ünnepelnénk, aki feltalálta a spanyol viaszt, akkor is a pénz lenne a probléma a te szemszögödből.
    Szóval most min is vitatkozunk? a pénzen, vagy a történelmen?
  • Spectrum
    #13
    Olvasd el mégegyszer.
  • Lenry
    #12
    1 millióan nézték és ez 5%???
    tehát a 10 millió magyar, melynek fele (különböző okokból) marhára nem volt kíváncsi az egészre, tehát a maradék 5 millióból hogy a francba jött ki, hogy 1 millió = 5%? 5% az 250.000... nem volt 20 millió TV-néző... még 20-án se
  • ziipp
    #11
    Hülyeségen rugózol. Át kellett térnünk a kereszténységre, különben a többi szomszédos ország esetleg meg támad. Valamint a szentté avatást is félreértelmezed. Ennek politikai, diplomácia súlya volt akkoriban. Ha vérben fürdik, akkor is a mennyekbe magasztalják, hisz' neki köszönhetően kaptak szabad utat a hittérítők, és neki köszönhetően szerzett a katolikus egyház egy újabb országot. Ne felejtsd el, akkoriban még nem volt tiszta, hogy a keleti vagy a nyugati kereszténységet választja majd Magyarország.
  • Reg5
    #10
    Rtl-en jobb a képminőség ennyi(legalábbis tavaly az volt, meg előtte is)
  • aDannyBoy
    #9
    250 milla volt, de ha csak 1 millió ember nézte meg, akkor fejenként negyedezer forint
    ennyit simán megérte. fél doboz cigit sem kapok érte vagy egy kiló kenyeret
    kivételesen most live néztem meg és tetszett. összedobhatnánk ilyenre gyakrabban is :)

    tvben nézni meg gagyi, még HDban is (jövőre m1en). akkor inkább bármimást kell csinálni
  • ziipp
    #8
    Az a gond, hogy túl kevés pénz van Magyarországon egy rendes tűzijátékhoz, ami tényleg odatenne. Így csak újra és újra ismétlik ugyanazt. Idén már nem is mentem ki, és otthon sem néztem.
  • NiGhTM4R3
    #7
    Van adat hogy ez a tűzijáték mennyibe is került?

    Amúgy egyetértek. De elfogult vagyok, mert szerintem maga a tűzijáték értelmetlen. Felejthető élmény, pláne tv-n keresztül egyáltalán nincs meg az a feeling.
  • Tinman #6
    Ez felfogás kérdése.
    Szt. Istvánt államalapítóként ismerjük, mert így tanultuk... az apró betűs részt a töri iránt kevésbé fogékonyak el sem olvasták.

    Oszló pogány tetemek lógtak heteken keresztül a VALLÁSI tisztogatása nyomán.
    Nem csak Vazul járt úgy, ahogy... rendkívül keresztény tett a vármegye 4 sarkába emberi maradványokat kiaggatni. Szent? Értem.

    Egy bizonyos ember fajok szerint irtott, egy másik bizonyos meg vallási szempontok alapján, persze jóval korábban. Nem kívánok ebbe belemenni ezt mindenki úgy látja, ahogy akarja, engem nem érdekel.
  • Tinman #5
    Nem tetszik az aláírásod... hogy fogok így továbbra is jól szórakozni, a sok marhán?
    Tüzijáték

    17 éve szakmában dolgozó IT-s arccal, minap vesztem össze Blue-ray vs. Blu-ray kapcsán. No comment.
  • Broafka
    #4
    ezt azért nem kell így felfogni szerintem! :-/

    most ha minden egyes ünnepünket, vagy meg pénzzel kapcsolatos dolgokat csak jótékonységra költenénk, akkor minek legyenek ünnepek? ne legyen akkor karácsonyfa se, sőt, szabadnapok se legyenek, dolgozzunk vasárnap is, sőt 24 órás munka idő a hét mindennapján...

    amúgy meg szerintem nem rossz ez a tűzijátékos dolog. Csak egy kis koreográfia lehetne, mint mondjuk a Pekingi olimpia zárójánál az a kis mini tűzijáték
  • newil
    #3
    Sárkány fia? Nem csoda ha nem nézték,legalább valami értelmes filmmel rukkoltak volna elő...jaj bocsánat ez a tévékettő.Nem mintha a másik jobb lenne ilyen szempontból.
  • Tinman #1
    1. Nem néztem.
    2. Soha nem is érdekelt.
    3. Majd nézem ha jelképesen 1 db-ot lőnek fel, majd a képernyő alján egy csíkban azt látom, hogy a Heim Pál gyermekkórház kapta idén a tűzijátékra elszórt súlyos milliókat.