12
  • mcganyol
    #1
    érdekes nézőpont. de nem beszél hülyeségeket az arc :)
    a halál elfogadásának 5 fokozatról meg ez jutott eszembe:
    http://video.xfree.hu/?n=biczod|a7cce21acb5c5ec9b3ff5a760ea4fcf6
    (angol!)
  • assdf
    #2
    "A webhez alkalmazkodni olyan, mint a halál gondolatához hozzászoktatni magunkat.
    A halál öt stádiuma Elisabeth Kühler-Ross pszichiáter szerint a hazugság, a düh, az alkudozás, a depresszió és végül a megváltoztathatatlan elfogadása."

    Hát nem tudom én egy embert sem ismerek aki ilyenen átment volna az internettel kapcsolatban.
    Az ismerőseimnél inkább a következő volt:
    -meglátta és utánna már nem lehetett levakarni a netről
    -meglátta de nem értette ezért hagyta a francba.

    Egyébként a meglátása tényleg érdekes, de nekem inkább olyannak tünik mint aki nem érti az internet müködését csak bedől az olyan szép bullshit szavaknak mint web 2.0 meg "innovácio" stb amikor aztán jó sok jó drága konferenciákat lehet tartani hülyéknek.
  • dez
    #3
    Itt nem 1-1 személyről van szó, hanem a társadalomról, intézményrendszerről, kormányszervekről, stb.
  • dez
    #4
    "Az internet változása annyira mélyreható és ez akkora kihívást jelent a számunkra, hogy egy ideig eltart, amíg alkalmazkodunk hozzá."

    Itt az és elé vessző! Nem felsorolás, hanem új mondatrész. Komoly hibának számít.
  • dez
    #5
    Ja, és persze a szociológusokról, akik "abban a hírben álltak", hogy előre tudják jelezni a társadalmi változásokat. Ez eddig valamennyire sikerült is, de az internet eléggé felborítja az egészet. Szóval itt leginkább a szociológia haldoklik, legalábbis nem jó színben.
  • jamborl
    #6
    az internet a mai fiatalsagnak, embereknek egyre jobban olyanna valik, mint, hogy elmegyunk vasarolni a kozertbe, felmegyunk sorozni a haverokkal, kihallgatjuk a szomszedot, vagy csak egyszeruen levegot veszunk.

    nem hiszem hogy ez rossz dolog, de mint mindennel ezzel is vigyazni kell, nehogy elhatalmasodjon rajtunk, es maniava valjon, mert mint sok mindent ezt sdem erzekeljuk, ha azza valik.

    ezert egyre kevesbe megyunk mar a kozertbe mert megkapjuk a sort hazhoz, a haverokat elerjuk a messzendzseren, a szomszed neni portaljat/blogjat olvassuk es mar levegot se tudunk venni a pikans kepeitol.

    emlekszem meg olyan 14eve nagy szo volt az internet, most meg nem lehet meglenni tole.

    en legalabbis nem tudok, a munkam resze a hetkoznapjaim resze...
    es sokan vannak igy ha bevalljak ha nem.

    koszonom

    szerintem a ficko kicsit tulfilozofiallja, de meghalok ha nincs internetem 2napig :D
  • vajon kiki
    #7
    de szeretnék én is filozófus lenni, irdatlan nagy badarságokat és ordító közhelyeket szembrebbenés nélkül hót komoly arccal előadni, és felvenni a havi fél milió forint (vagy ennek megfelelő valuta) fizetést

    a sok.... ember... pedig csak úgy kajolná befele
  • vajon kiki
    #8
    a csávókámnak nem a kipa marta ki a haját?
  • vajon kiki
    #9
    David Weinberger még csak most nézem a nevét... de a kilincs orra (első ránézésre) a foglalkozása és az idők folyamán a haját kimaró kipa nyoma már jó előre lebuktatta a szememben ezt az ürgét...
  • vajon kiki
    #10
    a csávónak nem is orra van, hanem nyele van a fejének...

    Dávid Weinberger....

    pfff
  • vajon kiki
    #11
    most őszintén ki a f*szt érdekel egy ilyen véleménye ????!!!!
  • endrev
    #12
    "Kitalálja majd, hogy legközelebb mi érdekel minket, függetlenül attól, hogy az adott pillanatban mivel foglalkozunk és ez nagyon praktikus. Ugyanakkor figyelni fog arra is, hogy mi történik a szociális hálózatban, az emberek mit csinálnak" - szögezte le David Weinberger."

    Hm. Nagy testvér...?

    vajon kiki,
    Te ugyanezeket el tudtad volna gondolni magadtól?