17
80-as években készült Francia filmek
  • kigo
    #17
    Sziasztok!Keresek néhány régi francia és francia-olasz filmet DVD-n vagy letöltésre.Kérem aki tud segíteni ,írjon:[email protected]
    Pl: Akasztani való bolond nő (Annie Girardot)
    Mindenkinek a maga keresztje (Annie Girardot)
    A bosszú (Philippe Noiret)
    Férfiak póráz nélkül ( Philippe Noiret (?))
    Érdekelne még a Bosszúvágy 1-4 (Charles Bronson) és A hajsza c.film is.Ez utóbbiról sajnos nincs több infom.Csak egyszer láttam :-(((
    Előre is köszi a segítséget!
    Üdv és kellemes ünnepeket mindenkinek.
  • eddaniel
    #16
    Igen, erre a filmre gondoltam, csak nem jutott eszembe a főszereplő neve, csak az hogy ő játszott a betörés nagymestere, és a tökös, a török stb. c. filmekben is. Gerald Lanvin ez az, köszi!
  • Quantumleap
    #15
    Szerintem te "A kockázat ára" címü filmre gondolsz, Gerald Lanvin-nal. De aµugy nem igazán az eredetije ez, csak némiképp hasonló sztori. A menekülö ember amúgy Stephen King regényéböl készült, bár úgy tudom eléggé megvariálták a regenyhez képest.
  • eddaniel
    #14
    A Metro
  • eddaniel
    #13
    Ezt sajna nem láttam, de én is keresek egy fimet. Van egy Schwarzenegger-film a "Menekülő ember" (Running Man) annak volt egy francia eredetije ami a 80-as években készült. Csak egyszer láttam a TV-ben, és a címére nem emlékszem, sem a magyarra sem a franciára . Ha valaki látta és tudja a címét annak megköszönném ha megírná ide.
  • Gladiator
    #12
    Én kb. 3 éve láttam a tv-ben egy francia filmet. Arról szólt, hogy volt egy kis bolt tulajdonos és az ő boltja mellé épült egy hipermarket. Erre a kisboltos vmi 3 hülyegyerekkel el kezdte szopatni a hipermarketeseket.

    Valaki nem tudja ennek a filmnek a címét?
  • Esrohnoil
    #11
    Ez nekem is nagyon kellene!

    A "Főnök inkognitóban", az "Oscar" (eredeti francia, nem az amcsi verzió), és a "Felszarvazták őfelségét" c. filmeket sikerült beszereznem mostanában dvd-n. :)
  • eddaniel
    #10
    Csütörtökön 21 órakor az ATV-n: Szoknyás zsaru (Annie Girardot,Philippe Noiret)
  • eddaniel
    #9
    Utoljára kb. két éve adta a tv2, délben a régi szinkronnal.
  • eddaniel
    #8
    TV-ben tényleg ritkán adnak ilyen filmeket, de VHS-en meg lehet szerezni.Végül is ezeknél a filmeknél nem annyira a képminőség számít, lényeg, hogy látszódjon "valami".
  • eddaniel
    #7
    Én is szeretem a csendőr sorozatot. Bár az inkább 60-as években készült, de tényleg nagyon jók.
  • Taranov
    #6
    Szerintem ezek tévében a szinkron miatt nem igazán jók. (meg nem mellékesen a reklám miatt sem)
    A francia nyelv nagyon szép, így egymagában is feldob egy-egy filmet.
  • cenobite
    #5
    Én a "Félénk vagyok de hódítani akarok" című filmet szeretném nagyon megvenni DVD-n (vagy végső esetben DivX, vagy bármi), de sehol sem találom. :(((
  • HiPPoNaX
    #4
    Regebben lattam egy csomot, pl. csendor szeria, Fantomas filmek, Belmondo munkai, Magas szoke ferfi felemas cipoben, stb. Manapsag viszont valahogy kimaradnak ezek, ritkabban kapok el ilyesmit a tv-ben, pedig hianyzik neha egy kis franciasan konnyed hulyeseg :]
  • ba32107
    #3
    Erről a topikról egy mondás jutott eszembe, amin marha nagyokat röhögtünk:

    "Bazze, olyan hideg van, mint a régi szovjet háborús filmek elején!"

    (bocs, off volt)
  • Solt
    #2
    Csendőr sorozatok... imádtam Loui de Funes-t! :)))
  • eddaniel
    #1
    Néhány filmcím amiket még mindig szívesen újranézek: Zsaroló zsaruk, Metro, A betörés nagymestere, elsősorban azokra számítok akik már éltek akkor (80-as évek) és jártak is moziba. Persze örülnék ha kiderülne, hogy fiatalabbak is néznek manapság ilyen filmeket.