20
RTC RAM hiba!
  • 4kerek
    #20
    Jah, szerintem is elemcsere lesz. Egyébként anyám szokott játszogatni vele, hosszú sztori, a lényeg, hogy ha nem szólnék rá, heti háromszor kéne rtc-t törölnöm:)
  • Adam II
    #19
    Júniusban belecsapott. Még jó ,hogy amikor jött a vihar lekapcsoltam a gépet és a tápot is kinyomtam de az így is megsült természetesen. Ha ment volna a gép akkor kampec. Majd inkább kihúzom addig amíg nem veszek valami védelmet meg ha elmegyek kikapcsolom a letöltések ráérnek.
  • sly007
    #18
    Ritka, hogy belecsap a gépbe, még ritkább hogy közel csap bele. Szóval a túlfeszültségvédő javítja az esélyeid. De én inkább egy szünetmentest vennék, vagy még inkább notit.
  • davidka003
    #17
    "nincs védelem EGY KICSESZETT TERMÉSZETI JELENSÉG ellen?"

    Van védelem, de nem olcsó.
  • Adam II
    #16
    Ezek szerint 21 században a számítástechnikai fejlődés korában, amikor a számítógépek egyre elterjedtebbé válnak nincs védelem EGY KICSESZETT TERMÉSZETI JELENSÉG ellen?
    Már bocs de így nyáron egyik pillanatról másikra jöhet egy vihar és kötvehiszem ,hogy az irodaházakban ilyenkor lekapcsolják az összes gépet amíg el nem megy.
  • sly007
    #15
    Jah igen. Bocsi, csak félre olvastam. :-) Amúgy meg nem véd 100%-osan a villámtól semmi, mivel ha közel csap be, akkora nagy feszültség csúcs keletkezik amitől semmilyen túlfeszültségvédő nem véd meg. Ha csak nincs rajta egy robotkar amelyik kihúzza a dugókat. :-D
  • Schwarz
    #14
    Nem az utp kábel véd villám ellen, hanem az elosztó. Csak szűri a tápfeszt, meg a hálózati kábelt, van ilyen ups is, ami a tápon kívül védi a hálózatot és a telefont is.
  • immovable
    #13
    jó gyorsan :|
  • Adam II
    #12
    Na hogyan véd? Ha nem jó akkor ,hogyan lehet védekezni vilámmal szemben?
  • ivjoe
    #11
    Cseréld ki az alaplapi elemet.
  • sly007
    #10
    Túlfeszültségvédős elosztó és az utp kábel hogy véd villám ellen?
  • Schwarz
    #9
    Az standby fogyasztás szempontjából mindegy, hogy leállítod vindózból vagy hibernálod. Az a 15-20W-os fogyasztás akkor is marad, ha nem húzod ki. Na meg száradnak a tápban a kondik kifele.
    Én is mindig áramtalanítom, a monitorral, nyomtatóval együtt.
    A villám ellen meg jó a túlfeszvédős elosztó, ami a utp kábelt is tudja szűrni. Egyik gépem pont a viharok miatt megy folyamatosan :-)
  • autoszimulator
    #8
    mert az mindegy hogy megy-e a gép vagy sem, ha a hálózaton rajta van, akkor bizony kapja a túláramot ugyanúgy :)
  • kemszi2
    #7
    elemcsere?
  • passatgt
    #6
    pl ha vihar van nem szerencsés bedugva hagyni
  • SimaSuna #5
    nemértem minek kell áramtalanítani?

    nemelég a powergomot megnyomni?...
    vagy inkább hibernáld..és akkor kevesebb áramot eszik éjszaka és hamarabb is éled fel :)
  • scs17
    #4
  • szurop
    #3
    Rokonom régi gépe is ezt csinálta, mikor újra áram alá lett helyezve, és be lett kapcsolva a gép, nem kapott jelet a monitor, azthiszem, 1-2szer resetelt aztán jó volt.
  • Benny04
    #2
    nincs ki a 4kerek-ed
  • 4kerek
    #1
    Sziasztok!
    A következő a problémám: a gépem minden áramtalanítás után kicsit elromlik. Amint bekapcsolom, nem kap jelet a monitor, így mindig törölnöm kell az alaplapon az RTC RAMot, úgy, hogy közben az elemet is ki kell vennem. Nincs valami megoldás, hogy áramtalanítás után is ugyanúgy működjön, mint azelőtt?