1414
  • Prince23
    #1
    A Larian, Belgium vezető játékfejlesztő stúdiója a mai napon bejelentette a hatalmas sikereket elért Divine Divinity szoftverének a folytatását, az Ego Draconist, 2009 második negyedévét megjelölve a debütálás dátumaként. A program három platformra (PC, Xbox 360, PS3) debütál, és főhősként újra Rivellonban találjuk magunkat, egy időtlen világban, ahol a varázslat az úr. Egy sárkányölő szerepében tetszelgünk majd, egy olyan figuráéban, aki a környéket járja, hogy elejét vegye a dögök pusztításának -- azonban rádöbben, hogy ő maga is borzasztóan közel áll egykori ellenségeihez. Rengeteg felvehető tárgy, megtanulható képesség, izgalmas küldetés és milliónyi játékóra vár majd ránk!

    infó, pár kép
  • Fbn Lx
    #2
    hát ez nem a legszebb, úgy 2009-re. inkább a táj varázsa lesz az ami megfog, úgy érzem =) mozgásban biztos fasza lesz.
  • szucsy89
    #3
    graf nagyon gyenge már most. az első résszel sose játszottam ezt is kihagyom sztem:)
  • Prince23
    #4
    Valóban gyenge... tán olyan mint az oblivion, és 2009-re cikis. de lehet több mint 100 órát igérnek.
  • balee4
    #5
    pedig az első rész nagyon jó RPG. rendkívül jól kidolgozott a világ, érdekes a történet, a Diablo és a Baldur keveréke, hack 'n' slash, de a párbeszédek, küldetések is fontosak. nem csak agyatlan hent. érdemes kipróbálni.
    Várom a 2. részt. Graf nem e legszebb, de nem ez a lényeg, ha olyan jó lesz mint az első rész, akkor én el leszek vele.
  • mama2
    #6
    Milyen érdekes hogy régen az Oblivion kurva szépnek számított most meg...
  • grebber
    #7
    Most meg ugyanúgy szép.Nem uszkálunk nagyon az olyasmi kalandgamekben.Jővőben is csak elszórtan jönnek majd:

    Gothic 3 kieg,Two Worlds: The Temptation,Risen,Gothic 4.Azt más hasonlót nagyon nem is tudok mondani.
  • sweech
    #8
    semmi baj a grafikájával. de lehet, csak nekem túl alacsonyak az elvárásaim grafika téren :)
  • Windbreak
    #9
    nekem is tetszik a grafika, de én nem játszok ilyenekkel :)
  • Lyan Kyj
    #10
    Első része máig egyik kedvenc játékom, csak hát a Beyond Divinity-t nézve bennem van a félelem, hogy ezt is elrontják. Ah, mennyit röhögtem az első rész sírfeliratain!
  • mama2
    #11
    Én viszont imádom ezeket a játékokat:).
  • szucsy89
    #12
    én diabloval mai napig játszok, úgyhogy ha azt mondod h olyasmi akkor adok neki egy esélyt:)
  • Prince23
    #13
    Még több infó, és több képek a pcdome-ról.
  • Prince23
    #14
    Bannernak jó lesz? minta
  • Prince23
    #15
    Átméretezve!
  • Prince23
    #16
    Debütáló trailer! 2008, Lipcse
  • Prince23
    #17
    A Divinity 2-ben van egy gondolatolvasás skill, amelyet, ha kiválasztunk és pontok áldozásával fejlesztjük, akkor az NPC-kkel való párbeszéd közben megnyomhatjuk a mindread gombot. Ennek hatására nemcsak azt látjuk, mit dumál az illető, hanem hogy mit is gondol. Szerezhetünk "fénylő kék szemeket", amelyekkel képesek leszünk meglátni az élőhalottak világát. Hab a tortán, hogy idővel - mint profi sárákányölők - megkapjuk a Dragon Memory skillt, ami nélkülözhetetlen a pikkelyes bestiákkal folytatott harcokban.
    A gondolatolvasással plusz információkat nyerhetünk, például az egyik első feladatnál goblinszíveket kell gyűjteni és kiderülhet, hogy sokkal többet is tudna fizetni a megbízó, ha a küldetés teljesítése után alkudunk vele. Rajtunk múlik, hogy teljesen kikerüljük és inkább elvisszük a szíveket ahhoz az illetőhöz, akinek a megbízónk el akarja adni a cuccost.. Ha otthagyjuk, később még találkozhatunk vele az erdőben, amint saját maga próbálja leöldösni a morcos goblinhordát. Amint újra összejövünk a drágával, sokkal gonoszabb feladatokat ad. A küldetések élvezetesen bonyolódnak.
    Lehetőségünk van például a ránk bízott - címzettnek bontatlanul szállítandó - levelet feltépni és tartalmát elolvasva megzsarolni a feladót, ami hatalmas felforduláshoz, izgi gondolatolvasó percekhez és nagyobb aranytömegekhez vezet.
    Kombók:
    Ugrás közben is lehet karddal nyisszantani, ami rendkívül pozitív fícsőr!
    Repülés lovaglás helyett:
    Sárkánylovaggá válhatunk némi kalandozás után. Ekkor el lehet felejteni a pacikázást - megunt lovunkat megehetjük ebédre -, mert immár sárkányalakot öltve repülni is tudunk. Némi hátulütője ezen pikkelyes állapotnak, hogy most már minket is üldöznek a zöldfülű sárkányvadászok! A Divinity 2. sárkánygyűlölő világában rengeteg a hüllő légvédelem. Ezeket ember formában célszerű hatástalanítani.

    infó: hardwired.hu
  • Prince23
    #18
    Pár kép:







  • Prince23
    #19
    angol cikk
    2009-be jön ki a gamma.
  • Prince23
    #20
    Junius 9
  • Prince23
    #21
    GSO hírcikk
  • Prince23
    #22
    12 új kép
  • Prince23
    #23
    45 új kép
  • Prince23
    #24
    Előzetes!

    sztem aki nincs képben, az olvassa el mindenképpen. nem igaz, hogy csak én postolok már mióta.
  • wedge31
    #25
    Néztem a CE kiadást frankó cuccok lesznek benne elvileg juliusban jön a játék.
  • wedge31
    #26
    Release date 24.07.09 az pont egy hónap.
  • wedge31
    #27
    Trailer.
  • Prince23
    #28
    Elvileg július végén jelenik meg.
  • Prince23
    #29
    Aranylemez!!!!

    Úgyhogy már jöhet hamarosan.
  • wedge31
    #30
    Minimum gépigény :

    * CPU: 1.8 Ghz Dual Core (XP/Vista)
    * RAM: 1 Gb (XP)/2 Gb (Vista)
    * HD: 9 Gb free HD space
    * Gfx Card: 256 Mb Shader Model 3.0 (Nvidia Geforce 7600-Series/Ati Radeon 1600 or better)

    Ajánlott gépigény :

    * CPU: 2.6 GHz Dual Core (XP/Vista)
    * RAM: 2 Gb
    * HDD: 9 Gb free HD space
    * Gfx Card: 512 Mb Shader Model 3.0 (Nvidia Geforce 8800-Series/Ati Radeon 3800 or better)
  • balee4
    #31
    Király, nagy kedvencem volt az első rész, a gépigénye sem vészes.
  • wedge31
    #32
    Cinematic Trailer Act 2

    Cinematic Trailer Act 3

    Nagyon kiváncsi vagyok már mert nincs agyon hypolva a game igy aztán lehet nagyon jó is vagy nagyon rossz is ,remélem az elöbbi lesz.
  • wedge31
    #33
    Kijött a német verzio ennek örömére tele van a Youtube gameplay jelenetekel.

    Karakter generálástól kezdve minden ficsör látható ,szerintem jó lesz ez.
  • vzajcev
    #34
    Bejövős
  • grebber
    #35
    Német 1.01-es patch
  • Prince23
    #36
    Ez akkor most sandbox gém? vagy rosszul látok...
  • grebber
    #37
    Nagyon jó kis kalandgame olyasmi mint a gothic széria vagy a többi ilyen típusú kalandgame.
    Csak az a gond hogy ha ez sem jelenik meg magyarul vagy nem lesz hozzá magyarítás akkor sajnos nálam kilöve :(

    Ugyanez van a Drakensang-al is az is nagyon jó de angoltudás nélkül semmi esély:(
  • wedge31
    #38
    Az angol szept 9-én jön és nincs hir hogy nálunk lokalizálva jönne / söt ,hogy egyáltalán jön /

    Minél több gameplayt nézek annél jobban tetszik ,még a végén ez lesz az év rpg meglepetése.
  • Solid Snake
    #39
    Ezek aztán a jó hírek
  • wedge31
    #40
    Német Gamestar konkluzio :

    Graphics 7/10
    + lots of details
    + lots of variety
    - "strange" animations
    - muddy textures
    - game and cutscene transitions could have been handled better

    Sound 9/10
    + very good to fantastic voice actors (german version here of course)
    + lots of variety and fitting music
    - environmental stereosounds are weak

    Balance 7/10
    + game can be beat with every skillset
    + well done and logical puzzle sections
    - only 1 relatively easy difficulty setting
    - boss fights too easy (except for final boss)

    Atmosphere (8/10)
    + nice mix of traditional fantasy setting and humour/irony
    + fun to explore the world
    + spot on humor
    - change of character too quick (not even sure what they mean in german)
    - some weak plotlines

    Controls/Handling (8/10)
    + good mouse/keyboard handling
    + assignable hotkeys
    + able to teleport
    - unclear/confusing inventory
    - weak map

    Game length (10/10)
    + huge amount of quests, most of which are optional
    + huge and varied world
    + upgradeable player fortress

    Quests (10/10)
    + nice story
    + good/evil paths
    + interesting characters
    + surprise twists

    Character/Skill system (9/10)
    + you're free to choose what skills you want
    + opportunities to experiment
    + lots of useful skills
    + dragon has own skills

    Combat system (6/10)
    + exciting
    - no active blocking
    - close combat hard to avoid
    - dragon flight is limited

    Items (10/10)
    + huge amount of items, weapons, and potions
    + powerful set-items
    + you feel your character improving