33
  • Amcir
    #33
    nem érted hogy a linux mit képvisel...
  • Amcir
    #32
    20 % is valahol van:P
  • Sanyix
    #31
    Mindig ezt a sponsored by m$ grafikont nyomod be?

    (már 1 éve ugyanezt csinálja, ugyan ezzel a gagyi grafikonnal) :D
  • Sanyix
    #30
    Mellesleg az is ott volt mellette, hogy a linux mellett a TÖBBI mostani oprendszer se tud megfelelni :)
  • gkalcso
    #29
    Az 5 milliós dodaddy átállás(egy gépet áttelepítettek, amin ennyi domain volt parkoltatva) és a google különszámolása miatt csökken 2006 óta. Azt sem árt megemlíteni, hogy 100 új domain esetén ez 50 apache, 35 IIS 6 google(apache leszármazott), 1 lighttpd és 8 ismeretlen üzembehelyezését jelenti. Tehát adott idő alatt még mindíg több nem win alapú szerver kerül beüzemelésre.
    Nem csodálkozok a netcraft ilyen félrevezető grafikonján, mivel M$ érdekeltség. Az abszolút és nem kozmetikázott adatok sokkal rosszabbul mutatnak.
  • M0RN1NGST4R
    #28
    olyan, hogy "vírusolhatatlan" sose lesz.
  • Match
    #27
    Az aláírásodban lévő szöveget komolyan vehetnéd mielőtt beszedsz valamit.
  • floatr
    #26
    Ez így egy kicsit necces, nem így érzed?

    Az említett cikk arról témázott, hogy hosszútávú trendeknek a linux jelenlegi felépítése nem fog tudni megfelelni, az okok a kernelben keresendőek. Ehhez képest a "linuxnak pedig vége" mást jelent (nem kicsit, nagyon)
  • floatr
    #25
    Akkor sztem olvasd végig mindkét linket, hátha jobban érthető lesz. A Netcraft statisztika önmagában nem sok mindenre jó, de látom neked ez is elég a lelki békédhez. A domain-alapú statisztika nem mutatna olyan jól egy ms preziben, de elég vicces a 100 legnépszerűbb site statisztikája is.

    Itt van egy kis esszé a felmérésekben tapasztalható problémákról.
  • Aspirin
    #24
    A linuxnak pedig vége - ezt modta az atya is (L.T) - vagy itt vagy a prohardveren olvastam.
    Szerintem Bill és Linus társulnak és születik egy hétpróbás oprendszer. Mindenki fizetne 15-20 eurót, ha egy használható, driverekkel hivatalosan és alaposan megtámogatott, win32/64 illetve lin32/64 progikkal kompatibilis, 3d-alkalmas eleve vírusolhatatlan rendszerért.
    Na ilyen kéne, kéremszépen.
  • Kheller
    #23
    "Láttam már apache szervert win alatt futni "

    ez egyébként igaz, én is láttam már jópárat, igy a valóság még a grafikon adatailnál is rosszabb a linux szemszögéből.
  • Kheller
    #22
    ez jó vicc volt
    tehát az apache 30%-os zuhanását a google 5%-on stagnáló kiválása okozta, meg egy 2006-os pár napos esemény, miközben a grafikonon tisztán látszik a folyamatos apache zuhanás

    De ha téged ez megnyugtat, hát kajáld be ezt a maszatolást, a linux pedig csak tör előre renditetlenül, még ha a számok nem is azt mutatják...
  • Turdus
    #21
    "Jajj ne, csak linuxot ne"
    Bocs, de mennyi UNIX-os tapasztalatod van egész pontosan? És mennyi MID-top? És mennyi WinCE?

    "Linuxos mobilt tuti nem vennék, tuti kiírná már az elején, hogy nem indul a rendszer, mert függései vannak az akksitöltővel."
    Ilyent max akkor csinálna, ha Tajvanból rendelsz sufni hardware-t, és egy router-re szánt német disztribet próbálsz kézzel ráhackelni. A linuxos mobil olyan, hogy gyárilag teszik rá az összes drivert, még csak tudnod sem kell, hogy egyáltalán vannak.

    Nekem lassan 1 éve Linuxos PDA-m van, és eddig még KIVÉTEL NÉLKÜL MINDEN WinCE-s ismerősöm sóvárogva nézte, hogy mennyire stabil, kényelmes és személyreszabható. Na és persze nem fagy le, mint a WinCE, ha +36 helyet 006-al kezdődik egy telefonszám (saját szememmel láttam)

    Nesze, skrínsit, hogy lásd, hogy kell kinéznie egy használható MID-felületnek... Ha ezek után még azt hiszed, hogy Linux=csak paranccsor, akkor bocs, hülyeség az gyógyíthatatlan...
  • FoodLFG
    #20
    Csak a lényeget nem értetted. Nem véletlenül írtam úgy.
  • floatr
    #19
    nyilván...

    Egyébként ajánlom a kétkedők figyelmébe a legutóbb kavart hírverést az IBM kezdeményezéséről. Red Hat, Novell, Canonical velük egy csapatban vállalati "OEM" konstrukciót kezdenek forgalmazni a vista-ra nem váltás jegyében.
  • MrImy
    #18
    Linux részvény... neked van agyad?

    Ez olyan mintha egy kilőtt fácán agancsáról állítottad volna, hogy nem vennél olyat.
  • FoodLFG
    #17
    nyilván általánosságban értettem.
  • floatr
    #16
    Ha lenne... De sajnos be kell érned pl. Red Hat v Novell részvényekkel, mivel a tőzsdére csak olyan vállalkozás mehet, amely egy jó ideig nyereséges volt előtte.

    Nyilván Mac OSX és vista részvényeket sem fogsz találni.
  • Ferrer
    #15
    Jajj ne, csak linuxot ne... Linuxos mobilt tuti nem vennék, tuti kiírná már az elején, hogy nem indul a rendszer, mert függései vannak az akksitöltővel.
  • FoodLFG
    #14
    Az a jó a linuxban, hogy olyan kevesen használják, hogy nem is kell vele foglalkozni. Egy gonddal kevesebb.
    Meglátjuk, hogy mobil vonalon mi lesz.. mindenesetre ha lenne olyan hogy linux részvény, én nem vennék olyat.
  • MrImy
    #13
    LoL

    Jó játék az Excel. :D

    Fizetnek azért, hogy ilyen hülyeségeket tegyél fel?
  • floatr
    #12
    Ez a statisztika nem igazán az oprencereket mutatja. Láttam már apache szervert win alatt futni :)

    Egyébként nem értem h hogyan is jön a webszerver statisztika a mobile oprencerek trendjéhez.
  • turul16
    #11
    domain pontosabban.
  • turul16
    #10
    Nem eszik olyan forron
    Ha nem csak 10k gepet nezunk
  • Adamul
    #9
    Pedig még a M$-nál is linux szervereket használnak, csak nem verik nagy dobra...
  • Kheller
    #8


    Webszervereknél csökken már jóideje a linux, általános szervereknél valahol 20% körül kullog. Desktopon meg, azt inkább ne is emlitsük...
  • Xmas76
    #7
    Ilyen növekedést már jóval korábban az asztali szegmensre is jósoltak. Nem lett belőle semmi. Valóban van egy enyhe emelkedés, de az a 2,5-3%-os penetráció az op.rendszerek terén igazán nem számottevő ennyi idő alatt. Ezt még váltásnak se lehet mondani.

    Egyébként, ha valami váltásról van szó, az azért eléggé "robbanásszerű" tud lenni, 10 év alatt legalább 50%-ot meghaladó, nem pedig ilyen marginális terjedés. Lásd floppy => CD; CD => DVD; CRT => LCD...
  • Narxis
    #6
    Lassú de stabil növekedés van minden téren a Linuxnál.
  • Amcir
    #5
    javaslat néz körül szeverügyben:)
  • Epikurosz
    #4
    Nem szórtam magokat, vagy morzsákat, - vagy szórtam, de megették a madarak -, és eltévedtem az erdőben. :-)
  • KOXX
    #3
    te sem látod a fától az erdőt...
  • Palinko
    #2
    Ha így gondolod, akkor nem figyelsz eléggé oda. Nem robbanás szerű folyamat a váltás...
  • Epikurosz
    #1
    A Linux így, a Linux úgy, ezt mondják már 15 éve, aztán sehol semmi. Minden marad a régiben.