23
Canopus Edius
  • Ayala
    #23
    Sziasztok!

    Edius 6-ban hogyan lehet a videó sarkáról eltávolítani a "Divx"-es feliratot? A progi rakja ki néhány helyen, nem tudom miért.

    A választ előre is köszi! Remélem lesz;)
  • ILLNeo
    #22
    Szevasztok!

    XDCam-es QuickTime milyen codec ajánlotok Edius alá? (PCre)
    2 napja ezem szenvedek....

    Előre is köszi
  • BarGab85
    #21
    kösz! próbát megér
  • slylecz13
    #20
    Szia!

    Én sem tudom rá a választ, de esetleg kérdezz rá itt:
    halivud
  • BarGab85
    #19
    Üdv!
    Most tanulok át adobe premierről Canopus edius4-re a munkahelyemen.
    Friss Windowsra telepítettem rendesen felismeri az Nx kártyát tudok digitalizálni kiírni stb.
    Feliratózó programnak az beépített Quick Tiler 1.5-öt használnám de nem ismeri fel a betűtípusokat amiket telepítettem a windows-ba.
    kb 100-150 fontot tartalmazó csomagot tettem fel de kb 8-10 típust ismer fel az edius. A többi szoftver a gépen (Open office 3.2, Photoshop CS3) mind felismeri és használja őket csak az edius nem. Mindegyik helyén arial-t jelenít meg.
    Van erre valami megoldás?

    Előre is köszönöm a választ!
  • FeW
    #18
    Na közben kaptam rá megoldást az MPEG beállitásoknál kellet kivenni 2 pipát
  • FeW
    #17
    Sziasztok segítsetek.
    Ediussal szeretnék sima SD kamerával rögzített mpeg filokat vágni, de ahgy hozzányúlok a filehoz a hang elcsúszik kb 1mp-et.
    4.2őt hazsnáltam eddig azzal nemvolt gond. Most az új 5.0ával próbálkozom. Ha csak berakom a sok filet egymás után és vágatlanul egyfileként összerakom akkor nincs gond. de 1etlen mozdulat és elcsúszik a hang. Az in out megfelel a video értékeinek mégis csúszik a hang. Nemtudom mitcsináljak. HD Avinál ilyen nincs
  • slylecz13
    #16
    Nem a legfrissebb leírás, amit találtam, de ez elindulni bőven elég:

    http://www.freeweb.hu/zsigaba/edius_pro_3.html
  • DDE
    #15
    Sziasztok!
    Van valahol vagy valakinek magyar leírása ehhez a progihoz?
    Mindegy milyen verzióhoz, csak az elinduláshoz kellene.

    Köszi!
  • kisgúnár
    #14
    Köszönöm ezt már próbáltam és igy jó is,csak az Edius 4 nél ez nem kellett lehet hogy az 5-ös nehezebben kezelhető mint a 4 es akkor nem értem mi benne a fejlesztés azért mégegyszer köszi!
  • slylecz13
    #13
    Csövi!

    Lehet, hogy jól csináltad csak tényleg egy kicsit macerás.
    Vágj le "A" snitt végéből kb: 2s-t majd ugyanígy "B" snitt elejéből is és már közé is tudod húzni az áttűnést.

    Remélem segítettem!
  • kisgúnár
    #12
    Sziasztok! Edius 5 upgradet kezdtem el használni Vista 64 biten.
    Az Edius 4 nél egyszerüen be tudtam rakni az effekteket az átmenetekhez itt csak kinlódok ,lehet hogy máshogy kell? egy egyszerü áttünést sem rak be jól nem tudom miért? Ha valaki tud ebben a témában segíteni ,nagyon megköszönném üdv.
  • slylecz13
    #11
    Sziasztok!

    A kérdésem az lenne a programmal kapcsolatban, hogy hol állíthatom az előnézeti videó minőségét!

    A választ előre is köszönöm!
  • b3nnyr4y
    #10
    Üdv! Lenne egy nagy problémám! Edius 4.6-om van, és ha szerkesztés közben megállítom a video-t, akkor zöldre vált a kép csak a hang marad. Ugyan ez van előre tekerésnél is. Ace mega codec 6.03-am volt fent, de ha leszedtem akkor is ezt csinálja. Valószínűleg kodek hiba lehet, de nem tudok megoldást találni, ha tudtok segítsetek! Köszi előre is!
  • slylecz13
    #9
    Igen tudja kezelni, csak keresek valami aranyközéputat, hogy átkonvertálom olyan formátumba, amit profibb programok (pl.: Adobe Premier, Canopus Edius, Adobe Encore DVD stb.) kezelni tudnak.

    Sajnos nem ilyen a szálkázódása, hanem ennél vastagabb csíkok láthatók mozgás közben és nem tudom, hogy miért...

    Egyébként a Pinnacle is jó lenne, ha nem "térdelne le", amikor elindítom a valósidejű lejátszást. Ez az egy hátránya van a merevlemezes kameráknak, hogy tömörítenek...
  • n3whous3
    #8
    Ügyes
  • gabber_saviola
    #7
    én úgy tudom, hogy a Pinnacle Studio 11 tud AVCHD-t.

    ilyen?



    http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD
  • slylecz13
    #6
    Milyen canabis?
  • Red Bull
    #5
    canabis hol?:o
  • slylecz13
    #4
    Valami ilyesmire igen.

    De ez miért jelentkezik DVD készítésekor?

    Mindaddig gyönyörű a kép és nincs semmi gáz.

    De ha tudsz ajánlani valamit arra, hogy hogyan tudnék (AVCHD) m2ts fájlokat vágni, akkor nagyon megköszönném!!!
  • gabber_saviola
    #3
    mutatok még egy ilyet
  • gabber_saviola
    #2
    erre gondolsz nem?

    Chroma Unsampling Error

    http://www.avx.hu/index.php?cikkid=5157
  • slylecz13
    #1
    Sziasztok!
    Valaki tud-e nekem segíteni?

    Importáltam m2ts (AVCHD) kiterjesztésű fájlt, majd egyből exportáltam MPEG Generic beállítással. Ez megőrizte az eredeti 1920x1080-as felbontást és így újraimportálva már valós időben tudtam szerkeszteni az anyagot. Szerkesztés után exportáltam újra MPEG Generic beállítással.
    Végül ezt a fájlt Encore DVD-vel kiírtam.

    A kérdésem:
    Miért van erős vonalkázás mozgás esetén?
    Egészen addig nincs semmi probléma, amíg DVD-t nem csinálok belőle...
    A saját DVD szerkesztője meg nem elég ahhoz, amit csinálni szeretnék...

    Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?