101
  • vax
    #101
    Ez is igaz. De az is akik, igy visekednek nem biztos, hogy "sokra" viszik. Én szinte eddig minden kontinensen jártam dolgoztam, hosszabb rövidebb ideig. Ennyire élesen ezt nem tapasztaltam, bár sokszor hallottam ismerősöktől de szerencsémre eddig ezzel nem találkoztam személy szerint. Bár talán a munkámból kifolyólag ez nem "tudott" igy jelentkezni.
  • Tetsuo
    #100
    En Angliaban elek, inkabb a lengyelek azok akik probalnak belem rugni, magyarok 1altalan nem.
    A magyarok nem annyira osszetartoak -ugy vettem eszre es hallottam masoktol- mint pl a lengyelek, ez osszefugghet az individualizmussal, vagyis a magyarok egyenibbek, sajatos elgondolasikkal kreativabbak mint a birkamod osszetarto szlavok.. biztos vok benne, h a magyarok kulfoldon, egysegre vetitve nagyobb aranyban dolgoznak magasabb poziciokban, mint pl az emlitett szlavok.
  • Tetsuo
    #99
    Szivembol szoltal testver!
  • Franky25
    #98
    aaaaa én most külföldön élek. Élnél te itt egy hetet. Dolgozzál magyarokkal. Vagy beléd rúgnak, vagy ég a pofád, hogy egy ország fiai vagytok. Nagyon kevés kivétel van.
    A másik, a legtöbb melóhelyre ha odamész, és van magyar 10-ből 9-szer tuti ő szopat meg, és a nem a külföldi, akinek egy magyarral több vagy kevesebb dolgozik nála, tökmindegy.
    Szóval határon kívül, ciki magyarnak lenni, na nem azért, mert nem jelent semmit. Hanem mert van ezeregy más népcsoport, akik sokkal jobban összetartank. Segítenek a másiknak ha nyelvi gondjai vannak, elmennek vele a hivatalba. Ezt egy magyar itt nem teszi meg. illetve még nem találkoztam vele. Egy olasz fiúval lakok együtt, aki ha kaját főz magának megkérdezi kérek-e. Nem azért mert együtt lakunk, hanem, mert ő ezt hozta otthonról. Náluk ez így szokás.
    Nem arról van szó, hogy a magyar bármikor gyalázható, de sajnos a magyarok ilyenek.
    Tudod én vendéglátóztam, kb. 10 évet. A kisvállakozókról meg van a véleményem, ha két napig nem megy a bolt, téged vesznek elő, és adót nem ő lopja el, hanem rákényszerít, hogy te ne adj számlát, mert akkor sajnos valakit ki kell rúgni.
    Itt legalább ugyanolyan hibás ez is, meg az is.
    A felemelkedéshez meg kéne tanulni, hogy ha valamit elbaszok, akkor azt én basztam el, nem a szomszéd. Így előrébb lehetne jutni. ű
    Ha eltűrik az emberek, hogy a kertükbe szarnak, aztán hisztiznek a szarkupac miatt, az az odaszaró hibája, vagy azé, akié a kert?
  • bigjoe
    #97
    Lassan az USA rosszabb lesz mint Kina..
    Személyiségi jogok.. Ugyan már minek az.... A nagy testvér mindent tud azt is, hogy mi a jó neked!

    Magán tulajdon.. Kit érdekel...

    FU USA
  • Mike at home
    #96
    csita :)
  • Troppauer
    #95
    Hulye kocsogok!
  • BlackRose
    #94
    http://www.prisonplanet.com/law-professor-counter-terrorism-czar-told-me-there-is-going-to-be-an-i-911-and-an-i-patriot-act.html
  • vax
    #93
    "kb 80-100 ezer ember fizet" kicsit rosszak a statisztikai ismereteid erről. :) Nézz utána.
  • aaaaa
    #92
    Ez itt a baj ! Hol hallottál olyat egy cigánytól, hogy "szarcigány" ? Vagy egy zsidótól, hogy "szarzsidó" ? Elmondom soha nem mondanak ilyet, mert jobban összetartanak és nem gyalázzák a saját fajtájukat, sőt még azokat a tagjaikat sem akik miatt netán jogosan kellene szégyenkezniük. Szóval szerintem az az alapvető, ha valóban magyarnak érzed magad, és erre büszke vagy , hogy nem gyalázod a népedet úton útfélen, még ha sok tagjára nem is vagy büszke.
    A romák még a gyilkos, sitten megrohadt visszaeső bűnöző társaikat is védik, tisztelik, (persze adót azok sem fizettek soha, de még segélyeket is viszik), miközben Te szarházi szemétnek nevezed a kisvállalkozót , aki próbál valamit ügyeskedni, hogy ne haljon éhen a befizethetetlen mértékű adóktól. Eközben a multik offshore cégekkel és beruházásokkal, könyvelők seregével ügyesen trükköve szinte alig adóznak, rájuk persze nem irigykedik senki.
  • aaaaa
    #91
    Pont ezt akartam írni, ha csak autózik, piál, dohányzik (ez utóbbit még a csöves koldus is megteszi) a bárhogyan szerzett jövedelmének a FELE már megy is adó formájában az államnak. De ha csak eszik, akkor is minimum 20%-a. Szóval a nem fizet adót kicsit túlzás, legfeljebb kevesebbet, mint az egyesek szeretnék.
  • dez
    #90
    Te warezolsz?
  • dez
    #89
    Áfát sem fizetnek? Hogy csinálják, ha "maszekolnak" (nem tudják visszaigényelni sem, amit lehetne)?
  • FlyingV
    #88
    naja, csak az a baj, hogy nem tudják elhinni a nagyseggű marketingesek, hogy semmit nem érnek a warez ellen egyrészt, másrészt sokszor nem hogy bevétel csökkentő, hanem bevétel növelő hatása van ennek a nem túl szép dolognak.
  • FlyingV
    #87
    én az 'adófizető magyar' fajba tartozok. van egy másik is, a szarmagyar.
  • aaaaa
    #86
    Csak érdeklődöm Te miféle felsőbbrendű kiválasztott népcsoporthoz tartozol, hogy itt fennhangon és gusztustalanul gyalázod és parasztozod a magyar népet ? Szeretem amikor azok ordibálnak rasszizmusról,kirekesztésről és megkülönböztetésről, aki a legjobban le tudják nézni a másikat.
    Persze magyarnak lenni szégyen, ezt már sok magyarul beszélő szívében idegen honfitársunk is terjeszti világszerte. Még jó hogy ez mostanában nem sért senkit, a magyart bármikor gyalázhatjátok, csak a többi kisebbségre és etnikumra tilos akár egy bántó szót is mondani...
  • RecoPhile
    #85
    így van csak most az jönn, vannak olyan kormányok akiket irányítanak, hogy ezt csináld azt csináld, s ezért 1x rübb egy buta embert irányítani, de ez igaz ellenkező tudású embernél is. Úgy hogy újra ott vagyunk, hogy gazdag nagy vállalotok irányítanak mindent most az mindegy, hogy zsidó vagy akár milyen más nemzetiségű ember.
  • palm pilot
    #84
    És a kufircolás hogy lesz? Rávered a répát a futószalagra, a csaj meg megkapja postán? :D
  • palm pilot
    #83
    Elég sok lóvé elmegy rájuk az adónkból, lenne annak jobb helye is. Egészségügy, oktatás, utak. Annak legalább mi is hasznát látnánk. Meg egyébként is ha kint van a seggük a gatyából, akkor minek gyártanak annyi gyereket? Addig nyújtózkodjanak ameddig a takarójuk ér! Mindenki, nemcsak a rézbőrűek, de náluk tipikus a jelenség.
  • palm pilot
    #82
    Nem notin kell bevinni az adataidat, hanem felrakni a netre szarrá titkosítva, aztán a határon belül meg lerántod onnan.

    Ez csak a kisember szopatására jó, olyan hülyét eddig se láttam aki offlineban terjesztené a warezt, eddig is minden a neten ment, szal nagyot fogni itt nem tudnak.
  • palm pilot
    #81
    Nem kell olcsó noti, csak törölj le róla mindent. Majd az usában lerántasz rá mindent warezban a netről.
  • palm pilot
    #80
    Az usát kurvára nem érdekelné hogy egy közép-balkáni miniállam mit bohóckodik a vízumjával. Azt se tudják hol vagyunk, és nem is érdekli őket. Így aztán a vízum se hatná meg őket.
  • Slim Rick
    #79
    hm, ez tényleg elég felháborító , egyre lejjeb mennek azon a bizonyos leejtön

    de ha még kompenzálják is az idő kiesést, a gorénak hogy számolsz el vele ?? főleg ha határidős a munka, hihetlen az egész !
  • bmw
    #78
    KIvancsi lennek amerika meddig kobozna el a laptopokat ha mondjuk az EU is bevezetne az amerikai allampolgarokkal szemben.
  • A1274815
    #77
    És akkor képzeljünk el egy ilyen pozicióban egy "mindenttudó" pszichopatát.
  • BlackRose
    #76
    Na most ha a kormámy hatásköre komolyan korlátolva lenne (pl. alkotmány stb.) akkor nem is lenne gond ha hülye emberek kerülnének az élére hiszen nem sok kárt okozhatnának... de a korlátlan hatalmú állam éllén a legokosabb és sokszor teljesen jószándékű emberek is óriási károkat okoznak egyszerűen mert nem mindenttudók...
  • BlackRose
    #75
    Helyesebben "...biztonságod ILLUZIÓJÁNAK érdekében..." szerintem most az online üzletbe kell fektetni, nemsokára az emberek majd páncélozott házakban fognak élni online virtuális kapcsolat lesz köztük és automatizált teherszálító eszközökkel cserélik egymás között a fizikai dolgokat (megrendeled pl. az élelmiszercsomagot, a páncélozott kereskedelemben becsomagolják és automatizált embernélküli teherszálító elhozza neked a páncélozott lakásod címére... persze a kereskedelem a páncélozott teljesen automatizált gyárakból szintén automatizált teherszálításal kapja meg. Igy mindenki tökéletes biztonságban lesz... csodálatos világ, egyedül a szex a gond... azt, hogyan oldják meg majd ... :)
  • RecoPhile
    #74
    A másik híres mondás: az emberi hülyeség határtalan. úgy hogy sok embert meglehetne venni, vagy éppen hülye embereket a kormány élére állítani.
  • NEXUS6
    #73
    Hogy van az a mondás?

    Ha a biztonságod érdekében feláldozod a szabadságod, végül mindkettőt elveszted!
    Vagy valami ilyesmi.
    Sajna ez nagyon igaz! Viszont az a gáz, hogy az emberek tudják is ezt, de pénzért még az emberek hülyesége is megvásárolható.
  • RecoPhile
    #72
    Nem kell aggódnod, fognak oda is költözni. :)
  • RecoPhile
    #71
    szerintem neked nem ártana
  • RecoPhile
    #70
    Mert más cégeket sakkban tudják tartani ezzel és(!) saját pénztárcájukat tudják ezzel dagasztani. ;)
    Úgy hogy ha már nem értesz ehez ne probálj okoskodni. :)
  • RecoPhile
    #69
    majom :)
  • csimmasz
    #68
    Talán rosszul fogalmazok,hogy nem jött át amit írni akartam.
    Mivel a mi korunkban az információ az egyik legfontosabb dolog ezért mindenkinek érdeke megszerezni azt,bármilyen eszközzel.
    Szóval a politika mint tudjuk a hatalom kirakata de az igazi hatalom a lobbik kezében van,vagyis a multik,energetikaicégek,bankok,stb.
    Szerinted a titkosszolgálatok által megszerzett infók nem kerülnek üzleti érdek csoportok kezébe?
    Ha igen nagyon naiv vagy!
    Itt nem pl. lopott zenék a lényeg,ezek csak ürügyek a jogalap biztosítása a fontos olyan ügyeknél amiknél meg kell szerezni adatokat és egyebek.

    Arról neked van fogalmad hogy az usa belenézhet akár a te folyószámláidba is?
    Ellenőrizheti a pénzmozgásodat is!
    Szerinted mekkora előny,hatalom ha tudod mindenki pénzügyét ellenőrizni?
    Amint itt szépen a szádat téped,addig a totális ellenőrzés szép lassan megvalósul,ilyen olyan ürügyel.
    Én olaszországban lakom,de már itt sem lehet lassan KP-vel fizetni 500 euró fölött,a számlám teljes kontroll alatt van minden 1000 euró feletti tranzakcio antimaffia ellenőrzésen esik át,stb,stb.
  • Mike at home
    #67
    :)
  • FlyingV
    #66
    ez így van öregem. és nem a gyógyszer miatt van ideges, hanem mert az én adómból látják el az 1 dolog, hogy a majd kemény fél milla cigányt, de a többi szar magyart is meg a fattyaikat is. szerintem ez igazaságtalan. és szerintem jogom van ilyeneket mondani, ha tőlem kapják a pénzüket. no nem mintha sajnálnám és persze egyetértek a szolidaritásnak nevezett eszmével, de ne nyivákoljon senki, meg aki tud dolgozni az menjen is el és ha már elment, ő is dobjon bele a közösbe. ha meg nem, akkor haljon éhen. vagy legyen anarchia, az csak jó, hozom is a láncfűrészt.
  • FlyingV
    #65
    amúgy meg nemtom mit kell fosni. jöttök itt az évekig gyűjtögetett zenétekkel. ha nem fizettél érte, kívánom is hogy kapjanak el életetek végéig szívassanak titeket este meg a cellában kerüljön elő az Anal Intruder 2000. esetleg ha nincs pénzed rá, vagy hasonló, akkor meg ne verd a melled büdös paraszt.

    nem kell okot adni arra, hogy baxogassanak, ennyi. sokkal egyszerűbb lesz az élet.

    amúgy szerintem is elég elgondolkodtató ez a határozat, reméljük ideiglenes/tovább nem folytatódó dologról van szó. mindenesetre nem hiszem, hogy ez majd sokakat fog érinteni. főleg azért, mert egyrészt túl sok kárt fognak okozni az üzleti életben, másrészt nem sok haszna lesz ennek az egésznek lásd internet/a legravaszabbak ennek a kikerülésében úgyis a terrorpisták lesznek.
  • Mike at home
    #64
    szedd be a gyógyszered :)
  • FlyingV
    #63
    sokkal jobban gyűlölöm a mocskos primitív leszázalékoltatott, maszekoló, adót egy fillért sem fizető gusztustalan 1 bites agyú sötét suttyó magyart. jelenleg kb 80-100 ezer ember fizet adót magyarországon. én személy szerint a többit teljesen tiszta lelkiismerettel kínoztatnám haláláig. vagy inkább fenéket egész nap 50 fokban aszfaltozzanak száraz kenyérért és vízért. de nem ők sírnak. jaj nem tudunk ennyiből megélni. igen ám, de az az ennyi az pont azért annyi, mert nem fizetsz adót qrva anyád. mocskos életképtelen, felesleges senkik. pfejj. magyarország. és az a legjobb hogy van aki ezt meglovagolja bakker és majd ilyenek fognak hatalomra kerülni széééép..
  • Mike at home
    #62
    miért költözne?