15
Les triplettes de Belleville
  • PJack
    #15
    93ban születtem :)
  • rumkola
    #14
    5 éve még lehettett 10, az igencsak kis kor
    :DDDDDDDDD
  • PJack
    #13
    hoppá
    de tényleg régebbinek tűnik :)
  • Jrex
    #12
    Nem olyan régi(vagyis sztem nincs elírva),én még emlékszem mikor a tv-ben reklámozták,meg az ígykészült-jét is láttam,de sajnos most h volt a tv-ben nem tudtam végignézni...
  • Broafka
    #11
    csak 2003-as? hihetetlen, sokkal régebb óta van meg nekem is a gépemen... IMDB? szerintme el van írva! :D
  • Hajnalcat
    #10
    Nagyon tetszett.
  • Máté94
    #9
    2003-as:D
  • PJack
    #8
    már kiskoromban láttam, az egyik kedvencem ^^
  • Sephi
    #7
    Fantasztikus!
  • Broafka
    #6
    már vagy 10 éve megvan a gépemen :)

    A legjobb a nővérek alap zenéje! :D

    Meg a kutyás jelenetek! :D

    Jó, de ezért topikot nyitni :)
    Nah mind1
  • Vlala #5
    Tegnap láttam, de sajnos csak a végét. Kapcsolgattam a tévét, és nem tudtam átkapcsolni... a kezdeti "mi ez a ....?" gondolat után egyre inkább magával ragadott.
  • cenobite
    #4
    Nagyszerű!!! DVD-n meg lehet venni valahol?
  • Tinman #3
    Alapmű!
  • Máté94
    #2
    Egyszer láttam és nagyon tetszett!Kellene:D
  • chhaya #1
    Belleville randevú (Les Triplettes de Belleville)

    francia-belga-kanadai-angol animációs film, 80 perc, 2003

    rendező: Sylvain Chomet
    forgatókönyvíró: Sylvain Chomet
    zene: Benoît Charest, Mathieu Chedid
    producer: Didier Brunner
    látványtervező: Evgeni Tomov
    vágó: Dominique Brune, Chantal Colibert Brunner, Dominique Lefever
    hang: Michele Caucheteux, Jean-Claude Donda, Michel Robin, Monica Viegas

    a történet:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Champion mélabús kisfiú, akit nagymamája, Madame Souza nevel. Kedvetlen gyermekkorában egyetlen társa Bruno, a nem túl szép, sőt ronda és mafla kutya. Mikor a mókás Souza mama felismeri, hogy a fiúcskát kizárólag a biciklik érdeklik, megajándékozza őt eggyel. A kezdeti örömöt hamar szigorú szellemű edzőgyakorlatok váltják fel - a bicegő idős hölgy esernyővel a kezében, síppal a szájában dirigál. Az évek múlásával Champion a biciklizés nagymesterévé válik, olyannyira, hogy egy napon elindul a híres Tour de France-on. A verseny alatt azonban két feketébe öltözött, titokzatos férfi elrabolja őt. Nincs mit tenni, Madame Souza és hűséges kutyája, Bruno Champion keresésére indulnak. A nyomok az óceánhoz vezetnek, így hát vízibiciklivel könnyedén átszelik azt. A túlparton egy nagyvárosban találják magukat, melynek neve Belleville. Itt találkoznak a belleville-i zenészhölgyek triójával, az 1930-as évekbeli Music Hall hajdani különc sztárjaival, akik különleges, elsősorban - sőt, mindig - békából készült eledeleken élnek, és a porszívótól, biciklikeréktől és hűtőszekrénytől kezdve szinte mindent képesek hangszerként megszólaltatni. A három hölgy elhatározza, hogy segítő kezet nyújt Madam Souzának és Brunónak a francia maffia ellen folytatott ádáz küzdelmükben.


    és képek:

    a nagymama és a három idős nő
    tour de france
    Champion