13
  • uniu
    #13
    Szandekos gyulolkodes mar megint.
  • Béla bácsi
    #12
    Führer, nahhh
  • Béla bácsi
    #11
    A Fürher a Früher reinkarnációja. Ez is azt bizonyítja, hogy a nácizmus köztünk van.
  • GrimReaper78
    #10
    Mit jelent az, hogy "Fürher"? Mert én csak "Führer"-ről hallottam/olvastam, elnézést a tudatlanságom miatt...
  • Béla bácsi
    #9
    Hitler ma szerintem meg nem értett, másként gondolkodó, stb művésznek simán elmenne. Ha nem hangoztatta volna szociológiai performanszát annyira, simán kiállítanák a műveit pl. a Gödör klubban.
  • dez
    #8
    Mi a baj azzal a mondattal?
  • uniu
    #7
    Hatalomra kerulese utan is festett-tervezett. Az egyik erdekesseg VW bogar:
    http://atom.blog.hu/2007/08/11/der_kdf_wagen_es_hitler_egyeb_autoi_alma
  • zemy
    #6
    Én azt olvastam régebben valahol, hogy Hitler nem volt a bécsi művészeti akadémia hallgatója, kétszer próbálkozott a felvételivel sikertelenül. A múlt-kor történelmi portálon találtam egy ilyet:
    "Fiatalemberként Hitler kétszer is kérvényezte felvételét a bécsi Szépművészeti Akadémiára, de elutasították. "Talán ha művészetét jobban fogadták volna, és művészként sikeresebb pályát futhatott volna be, nem lett volna később milliók haláláért felelős diktátor".
    Egyébként valamiért az tévhit terjeng róla, hogy szobafestő volt, pedig tényleg festett képeket. Bár ki tudja, hogy ha felveszik, akkor tényleg festegetéssel töltötte volna hátralévő idejét...
  • uniu
    #5
    Csodalkoztam is a cikk elejen, hogy objektiven tudnak egy ilyen temaban cikket irni, de aztan persze ott volt az utolso mondat...
  • sanner011
    #4
    forrás: MTI. :)
  • kicsibicska
    #3
    A cikk van olyan, mint a kommentek :)
  • vajon kiki
    #2
    "Ó az álmok valóra válnak..."
  • vajon kiki
    #1
    Ez a cikk csodálatos ! Wunderball ! Megkockáztatom, hogy ez a legszebb cikk amelyet eddig itt olvastam ! Azonnal bebookmarkoltam és a könyvjelzőlista legtetejére tettem. Örök hálám ezért a nagyszerű műalkotásért tisztelt SG.hu !