23
  • rigidus
    #23
    > Arra a ködös albionban, teljesen elmegy az emberek esze lassan...vicc.

    Magyarorszagon nem?
  • rigidus
    #22
    > Már a kutyákat is be lehet tanítani fiatal korban, hogy a gazdával maradjanak.

    Es amig a kutyat betanitjak erre addig eszetlenul rohangal mindenfele. Tobbek kozott ezert szoktak porazt tenni a nyakara. En tanitottam mar be vagy egy tucat kutyat. A gyerek sem kulonb amig gyerek.
  • rigidus
    #21
    > peldaul ikrei eddig is voltak sok szulonek es tuleltek ezeket a dolgokat

    Ha azokat veszed szamitasba akikrol tuleltek. Amig nem volt bisztonsagi ov meg legzsak az autokban addig is tulelte mindenki.

    > Olyan szinten fel ma mar mindenki mindentol hogy akar be is zarhatnak a gyereket valami dobozba 18 eves koraig.

    Nekem az az erzesem, hogy nem vagy tisztaban angliai viszonyokkal. Felni nem szegyen, megijedni viszont nagyon szar erzes. Foleg ha a sajat gyerekerol van szo. Ez pedig nem mas mint egy biztonsagi eszkoz. Magyarul: akkor van ra szukseg amikor azt hiszi valaki, hogy nincs. A biztonsagi ov meg a legzsak is ilyenek. En pl. bekotom magamat mindig, meg akkor is ha csak ket utcaval odebb megyek. Nem nagy faradsag, csak egy mozdulat. De ha valaki belemdurrant szembol javulnak az eselyeim. Sajnos arra is van esely, hogy belemhajtanak. Es ha a hulye cimboraim egojaba nem fer bele ha ovet kapcsolok, hat egyszerubb lecserelni a hulye cimborakat ne'mi felelosseggel rendelkezokre.

    En mar fejeltem ki szelvedot is frontalis utkozesnel ugy, hogy utaskent a kabatomat vettem le az anyosulesen. Ha akkor kikapcsolom hozza az ovet es nem csak lehuzom a derekamhoz, akkor most valszeg nem beszelgetunk.

    A "gyerekporazzal" meg tovabbra sincs bajom. Szinte minden heten latok amokfutokat akik autosztradanak nezik a varos legvaltozatosabb pontjait. Lakoovezetektol parkokig, jardaktol a zebraig ma mar semmi sem szent.

    Ez pedig nem mas csak egy darab ov. 3-4 m-re ki lehet huzni, gyereken rajta van a melleny, ov masik vege a derekadon. Nem kell ahhoz vezetni a gyereket vele, nyugodtan lehet o gyerek vezetgetes nelkul is. Meg a kezet is megfoghatod. Az egvilagon semmi nem akadalyoz meg, hogy ugy neveld vagy torodj vele ahogy kell. De ha teszem azt egy bevasarlokozpont parkolojaban a kocsidba pakolod be a dolgaidat es valami elvonja a figyelmedet egy ropke pillanatra, mar meg is tortenhet a baj. De ha rajta van a gyereken meg a derekadon az a vacak siman blokkol, ha a gyerek futasnak ered vagy bujocskat/fogocskat jatszani tamad kedve a parkolo autok kozott azzal sem torodve, hogy minden ket sor utan parkolohelyet kereso elbambult vagy ures hely hian hisztizo soforokre lehet szamitani. Gondolom tudod, hogy mekkora varosok es bevasarlokozpontok vannak errefele? Nem gyuszunyiek mint BP-n. Es gondolom azt is tudod meddig tart mig a szuk autok kozott utolered a gyereket. Elsosorban erre lett kitalalva.
  • gasi
    #20
    Ez igaz. Rettenet paranoiat fejlesztettek ki az emberekben bizonyos temak irant. Lasd pl. ezt a cikket.
  • gasi
    #19
    Elismerem van olyan akinek igazat adok, mondjuk autista gyereknel tenyleg hasznos lehet, de peldaul ikrei eddig is voltak sok szulonek es tuleltek ezeket a dolgokat. Olyan szinten fel ma mar mindenki mindentol hogy akar be is zarhatnak a gyereket valami dobozba 18 eves koraig.
    Valamint a legtobbszor olyan indokok vannak hogy anya nem tud rendesen nezelodni a bevasarlokozpontban mert folyton gyerekre kell figyelni... igazabol erre latok itt peldat, peldaul egy hete egy kedves apa varta anyat a ruha bolt elott, unottan nezelodve, a gyerek meg egy ketmeteres sugaru korben nekiindult aztan folyton visszapattant. Nos erre tenyleg nincs szukseg szerintem.
    Belvarosban fogd a gyerek kezet egyebkent meg vidd el jatszoterre ahol kimozogja magat, es akkor nem a bevasarlas az egyetlen kimozdulas szamara.
  • who am I 7
    #18
    Arra a ködös albionban, teljesen elmegy az emberek esze lassan...vicc.
  • who am I 7
    #17
    Már a kutyákat is be lehet tanítani fiatal korban, hogy a gazdával maradjanak.A gyerekeket is "be" lehet.Minden a szülőn múlik, mennyit és mit enged, és mennyire törődik a gyerekkel.
  • rigidus
    #16
    A rendeltetese nem a gyerek vezetese porazon, hanem baleset megelozese.

    Lattal mar szaladgalo gyereket? Hat belvarosban? Egy anyuka, ket gyerek? A legvaratlanabb pillanatokban kepesek futasnak indulni, akar egyenesen a forgalmas utra. Eleg ha egy pillanatra elforditja az ember a fejet, a masikban pedig mar csak kocsikerek alatt latja a gyereket.
  • gasi
    #15
    Mit vartok egy olyan orszagtol ahol egyre nepszerubb gyerekeket porazon vezetni, mert kevesebb gonddal jar ? Naponta latok ilyet.
  • duke
    #14
    Az ostobak torvennyel akarnak megoldani valamit amit csak a szulok tudnanak megoldani,torodessel,szeretettel.
    A 8 eves kolykot biztos marhara fogjak erdekelni,hogy a hulye felnotek milyen torvenyeket hoznak,attol o meg azt nez meg amit akar.
  • who am I 7
    #13
    Szarrágók.
    Előszöris a nevelés a szülő feladata...De egyébként, ha ennyire gyerek pártiak, itt van pár pulya magyarországon, adunk nekik, őket lehet nevelni szépre-jóra.A neteseket meg hagyják.
  • Tetsuo
    #12
    5evesen excel, az igen.
  • Emmegki
    #11
    Gyerekek védelmében, na persze... a politikusok védelmében.

    Aki támadni meri az aktuális irányvonalat, azt fogják lenyomozni.
  • RecoPhile
    #10
    Én meg mondom ősszintén: már 5éves koromba "kaptam" gépet. Első játékom annó Excel táblázat. Majd 6 vagy 7 évesen toltam életemben először doom1, wolf 3d, majd d2 és duke nukem 3d. :P De persze legjobban sportolás foglalt le nem a gép.
    Majd 15 éves korom körül lettem kocka, mert már nem foglalt le a foci és semmilyen sport sem (meg egyébb ok, de azt nem írom le). Sajnos igen, legtöbb fiatal már-már inkább neten ismerkedik és ez rossz, a másik meg tizenévesen mobiltelefon. Minek? Azt megértem, ha az egész család elköltözött volna el az elöző városból és az miatt vagy éppen koleszos lett 14-15 övésen, de hogy csak úgy??? Ez szánalmas. xD
    Amúgy 21 leszek. Ha valakinek így tisztább.
  • tmisi
    #9
    Két unokaöcsém amikor számítógépet kaptak, 6 (!) és 9 évesek voltak. Hadd ne mondjam a kisebbik a mai napig FPS-akciójátékokat kedvel, a Delta Force-szal kezdte. A COD-ot vagy 5x kijátszotta. Szerencsére már lassan 4 éve ugyanaz a gépük, így az újabb cuccok már nem mennek. De persze a Turok miatt akar másik gépet... Mondjuk én eddig talán 2-3 lövöldözős játékot vittem (a többit mások), azt is az apjának, de ha ő megengedi a gyereknek, az ő dolga. A nagyobbik pedig MSN őrült, már a csajokkal is inkább ott beszél, valóságban meg szinte kerüli őket. Persze a chaten könnyebb beszélgetni mert a nonverbális kommunikáció hiányzik - kivéve ha webkamerán keresztül megy. Ja és most kapta meg élete 3. telefonját, pedig még csak 13 éves. Egy K310-es cserélt most le W610-re asszem. De minek, mikor föl sem veszi, ha megcsörgetem, mert az asztalon hagyta a szobában....
  • waterman
    #8
    még valami, azért ott is egy apró hiba, hogy amikor a tanár szóvá tesz valamit a szülőnek, hogy rezső talán kissé fura, mert annyira hülye, hogy háttal ül a tanárnak és hacsak nem vibrál valami 60hz-en, akkor oda sem figyel rá, akkor a szülő még meg van sértődve, hogy ugyan már az ő kis fiacskájának ő tudja mi a legjobb és hazafelé kap egy bigmeket, mert a tanítónéni csúnyát mondott, sőt még akár éjfélig is netezhet a kicsike aznap, nehogy sérüljön a morális integritása..
    pedig lehet, csak szimplán ki kéne küldeni a gyereket fára mászni, aztán ha leesik, akkor legalább már előnyben lesz fizika órán mikor tanulják, hogy mi az a gravitáció.
  • waterman
    #7
    "Azonban tudomásul kell vennünk, hogy létezik egy sötét oldala is, amely sok szülőt okkal aggodalommal tölt el"

    na hát ja. a sötét oldal az a szülői sötét oldal. betompult, alulbútorozott gyerek furcsán hat, amint cipőpróbálás közben is nyomja a gameboyt, meg a psp-t. és miért? mert a szülőnek egyszerűbb bekapcsolni a tv-t, meg hadd játsszon a kicsi csöppség, mint hogy a gyerekre áldozzon másfél órát egy nap az életéből.
    a net-nek hol van az a sötét oldala, amikor állok a buszmegállóban és a 13 éves kiordít egy elhajtó autóból, "hogy dögölj meg ott" ? (ezt személy szerint nekem címezte a kis arc) szociális bunkók nőnek fel a számítógépek és tv képernyők előtt, mert semmi más dolguk nincs. és hogy akkor kié a felelősség? "innye mán! nem Toldi volt paraszt, hanem a bunkója.." logikával egyértelműen a net a hibás..
  • waterman
    #6
    én nem igazán értem mitől kell védeni a gyereket. a mai srácok előbb tudják, hogy nem a gólya hozza, mint hogy rájönnének, nem létezik a mikulás. nem a netet kell korlátozni, ez civilizációs betegség.
    akkor amikor a vivából ömlik a szexi vagy nem szexi (ahol tökéletes alakú lányokat küld el melegebb éghajlatra egy csőb*zi, egy fél tonnás hízó és egy plázab*ccs), ahol élőben mutatnak a vias*t exploreren éjjelikamerával embereket helyből széttépő géppisztolysorozatokat, mert az apache az jó helikopter, és amikor bruce w. ledob a liftaknába 4 kiló c4-est, akkor itt nekiállnak tartalomszűrést reklamálni. amikor a mónikashów meg hasonlókban egymásnak esnek, mert nem sanaxozták be a résztvevőket műsor előtt, nem veszik észre, hogy a média simán színvonalrombolóbb, mint bármilyen net. a neten eléggé keresni kell, ha igazán szaftosat akar találni az ember. a tv-ből meg ömlik, a gyerek meg rihannára akar hasonlítani és a szülő csodálkozik, ha 11 évesen már riszálja a seggét. ki kell húzni a tv-t.
    a másik meg: mi az égomért adnak számítógépet, meg internetet akkorka kölköknek, mint akik a képen vannak???!?! magyarország szerte volt kinn egy óriásplakát, hogy 3 kiskölök nyomul a számítógépen az óvodában. hááát. én eltörném a kezét annak aki a számítógépet beviszi az óvodába. az óvodában játsszon a gyerek a többivel, meg színezzen papíron - ne gimppel, rohangáljanak fel alá a friss levegőn, és ne pedig bekockuljanak egy gép elé, amit egyszerre egy valaki használhat. odahaza sem kell a 8 éves kiskölöknek a net. apa gépén szépen megnézi az ablak zsiráfot, meg megnézi youtube-on az avril lavignét és kész. lego-zzon a kiccsákó, meg menjen focizni meg röpi edzésre. ha már az óvodában is számítógép előtt ülnek a gyerekek, ahelyett, hogy egymással játszanának, akkor kövér, sznob, korlátolt generációt nevelünk, akik szerint alapvető élelmiszer a krumlichips és kólát kell inni hozzá. az óvónők, tanárok, szülők felelőssége, hogy mennyire lesznek "kockák" a gyerekeink. volt egy commodore-om, de én jobban szerettem legózni. a mostani lurkók, meg felmennek a lego.com-ra, ha legózni szeretnének. b*zzz. ennyire azért nem kéne elszúrni. olyan emberek lesznek ezután akik ha eldugul a lefolyó, beleöntenek 10 liter duguláselhárító tiret turbót meg minden kutyaf*szát, ahelyett, hogy előszednék a 300 forintos wc pumpát, mert mindenhonnan csak a butítás jön.
    nem a technika ellen vagyok, és nem is azt mondom, hogy nem kell a fiataloknak a számítőgépet odaadni, csak azt hogy értelmesen is lehet csinálni. mi a macskapikulának egy 7 éves gyereknek számítógép???! minek? felső tagozattól szépen bele kell venni az oktatási rendszerbe a számítógépet, de addig semmit. elfelejtünk kézzel írni! az írás, a kézzel betűk kialakítása, olyan lassan kifejlődő agyi kapcsolatok bonyolult hálója, amit nem tud majd egy számítógép helyettesíteni sosem. alapvető gondolkodásunk függ például attól, hogy milyen az anyanyelvünk. az intelligenciánk és a problémamegoldó képességek függnek a korai gyerekkori élményektől. ha csak egy egeret mozgatnak a kiccsávók fel alá, az aztán hiperkihívás. plusz igencsak szocializáció romboló hatása lehet, ha a délutáni fogócskázás helyett, a 8-10 éves gyerek bekockul a gép elé és leöl 200 ellent a kedvenc hentelős játékában. aztán majd furcsállja, hogy amikor az interneten rendelt ak47-essel fejbeküldi az osztálytársát, akkor nem mondja egy mély, jólszítuált hang hogy "hedcccsát!", meg hogy "máltikillll!"..

    szóval, nem tartalomszűrő kell, hanem a szülőknek és felelősségteljes tanítóknak kéne kilépnie az árnyékból és végre kihúzni a netkábelt, amire 5 éves kisfiúk már közvetlenül cuppant rá egy-két borg implantátum segítségével. és ha hagyjuk kockulni a kölköt akkor ez lesz - Antifaces 5 - függő v@gy0k

    sorry ha erős volt itt ott, de szerintem tök igaz minden. ha egy gyereknek az minden elfoglaltsága, hogy "egy kib* számot növeljen a bal felső sarokban .." akkor ott már nem kis gond van.
  • emile zola
    #5
    "Azonban tudomásul kell vennünk, hogy létezik egy sötét oldala is, amely sok szülőt okkal aggodalommal tölt el" Pffff, tisztára úgy hangzik mintha egy középkori apácát hallanék vmi hülye filmből
  • rigidus
    #4
    Fejtsed ki legy szives mert ez nem vilagos.
  • rigidus
    #3
    Azert ez tulzas. Sot, az utobbi idoben eppen, hogy egyre inkabb szakadnak el az USA baromsagaitol.
  • sathinel
    #2
    Brittek amerika csicskái lettek... minden törvénytervezet mintha az usa-ból jönne(
  • vajon kiki
    #1
    kommentálta a terveket Ingrid Geretschlaeger médiapedagógus.

    - aki még ahhoz is ortopéd, hogy elmenjen egy toplessbárba rendes munkát találni magának.. a szülei biztosan tagjai lennének a mazsihisznek és párttikárok is lettek volna hazai viszonylatban. így csak a volt NDK tisztességes honpolgárait zsigerelték ki a posztkomonista időkben.Majd a nehéz szellemi munkában meggörbült orruk miatt ortopédnek született lányukat beprotezsálták valami díszmagániskolába és a se99e alá toltak egy csókos állást.