33
-
kvp #33 "Nekem úgy tűnik, hogy neked van xbox-od, vagy legalábbis a rajongója vagy. De a helyzet az, hogy sokkal több embernek nincs, mint amennyinek van. A PC-k számához képest az xbox-ok száma elenyésző. Az xbox-ból kiindulni mindenképpen botorság."
Nincs, mivel nem vagyok hajlando drm-el szerelt hardvert hasznalni. Viszont a microsoft megoldasa az elso piacilag is mukodokepes ilyen rendszer. A vista letrehozasa kozben a microsoft ugy dontott, hogy ezt az uzleti modellt fogja hasznalni a jovoben minden operacios rendszerenel. A project kozbeni attervezes persze betett a vista-nak, ami igazabol egy eleg felkesz termek lett. A windows eseten a kulcsszo a vallalati szektor. Ha sikerul egy olyan rendszert osszehozniuk ami a vallalatok szamara anyagilag elonyos, es hasznos (a vista nem ilyen), akkor elobb utobb mindenki at fog allni erre, mivel a fejlesztok altalaban nem hajlandoak ketfele platformra dolgozni.
Az atallas menete:
-.net a nativ windows alatt
-midori, beagyazott virtual pc-ben futtatott nativ windows-sal (hypervisor mellett)
-midori, windows kompatibilitasi reteg nelkul, csak a hypervisor fut nativan
A harmadik lepes utan a hardver indifferense valik, barmilyen .net-et futtatni kepes hardveren elmegy az os es az osszes program is. Egy valodi java os is ilyen lett volna, ha a sun-nal meg tudtak volna csinalni. A microsoft-nak nagyobb eselye van ra, mivel sikerult kidolgozniuk egy atallasi utvonalat.
A microsoft otlete jo, mint ahogy az eredetije a xerox alto is jo volt. Anno csak a hardveres ujitasokat sikerult atvenni, de mostanra megerett az ido a szoftveres otleteik megvalositasara is. Azota rengeteg hasonlo project szuletett, bar a legtobbje (pl. minix, amoeba) csak oktatasi cellal szulettek.
Az egyik elso valoban 'felhos' operacios rendszer, kb. 20 evvel ezelottrol:
http://en.wikipedia.org/wiki/Amoeba_distributed_operating_system
"pl. grid computing, sokkal jobban behatarolhato fogalom, ez a felhovel valo femjezlzes baromsag."
A grid computing egy homogen szamitasi halot jelol. A felho egy inhomogen rendszert, ahol az egyes rendszerek tudasa es kepessegei osszeadodnak, de az egyes elemek akar elteru kepesseguek is lehetnek. Pl. az egyik gep adja a tarolokapacitast, a masik a nyomtatasi kapacitast, a harmadik a szamitasi erot, a negyedik a felhasznaloi felulet hardveret es mondjuk meg nemi plusz szamitasi kapacitast es tarhelyet is.
Idezet a wikipedia-bol:
"The Cloud as a metaphor for Internet in cloud computing, based on how it is depicted in network diagrams and as an abstraction for the complex infrastructure it conceals"
ps: A .net-es kod miatti kb. 50%-os sebessegvesztest meg el lehet fogadni, ugyanis exponencialis novekedes mellett ez csak 1 generacios csuszast jelent. Cserebe a mikrokernelek es a service-ek nativ modon tamogatjak es automatikusan ki is hasznaljak a tobbszaz magos processzorokat, de hardveres vedelem nelkuli cpu-n sebessegcsokkenes nelkul skalazodnak az orajellel is. -
willcox #32 A #31-et a #29-re szántam. -
willcox #31 Nekem úgy tűnik, hogy neked van xbox-od, vagy legalábbis a rajongója vagy. De a helyzet az, hogy sokkal több embernek nincs, mint amennyinek van. A PC-k számához képest az xbox-ok száma elenyésző. Az xbox-ból kiindulni mindenképpen botorság.
Erőlködhet a ms ahogy akar, ha a piac nem vevő rá (lásd pista, HD DVD, zune, vagy a msie háttérbe szorulása), akkor egy idő után feledésbe merül, mint sok más is ezen a szakmán belül. -
turul16 #30 Ez a felho egy buzz word. Az angol wikin is csak par napja van ilyen szocikk.
pl. grid computing, sokkal jobban behatarolhato fogalom, ez a felhovel valo femjezlzes baromsag. -
kvp #29 "1) technikai specben szó sincs erről a felhős dologról, én végigolvastam."
Felhot nem emlegetnek, csak halozatokat es barhonnan elerheto szolgaltatasokat. Egy ceges windows domain is ilyen 'felho'. A legtobb embernek viszont ez fel sem tunik.
"3) a netről való bootás is szakállas már, én dolgoztam olyan gépen, amiben nem volt vinyó, és netről töltötte le az oprendszert (egy DEC Xserver volt lényegében, a protokoll 1985-ös, itt olvasható a leírása), és valamiért szintén ez a hozzáállás is megbukott."
Az xbox360 sem a netrol fut alapbol, viszont megis kepes automatikus tartalom letoltesre es telepitesre. Van belole merevlemez nelkuli valtozat is, de alapvetoen mindenkeppen hasznal valamilyen lokalis tarolot. (ha mast nem memoriakartyat) A megoldas lenyege, hogy nem tiszta lokalis rendszert es nem tiszta halozati rendszert epitenek, hanem ennek a kettonek a kevereket. Mint mar mondtam hasonlo volt a xerox parc alto rendszere is, ahol minden gep onalloan is tudott mukodni, viszont a legtobb szolgaltatas csak a halozaton keresztul volt elerheto. (pl. nyomtatas, file megosztas, levelezes, stb.)
A legtobb ember keptelen megerteni, hogy letezhet egy olyan hibrid rendszer ahol minden eddigi technikat implementalnak es mindebbol azt hasznaljak ami az adott celra eppen megfelelo. Ha a ceges ugyfeleknek meg fog felelni az egyszerusitett architektura, mert hatekonyabb es konyebben kezelheto akkor hasznalni fogjak. Ha a jatekosok nagyreszenek (akik tobbnyire nem olvasnak sg-t) megfelel az xbox360 mint jatekgep, ha az atlag otthoni felhasznalonak meg fog felelni hogy soha nem kell vacakolnia a gepevel, csak megveszi, bedugja, megadja a hitelkartyaszamat es hasznalja akkor a maradek felhasznalo mehet linux-os hacker-nek, ha nem fogadja el az uj rendszert. Mivel az emberek 90%-a egyszerubb gepeket akar es ezert hajlando fizetni is, igy nem sok esely van a jelenlegi helyzet megmaradasara. Akinek meg nincs penze vagy nem akar fizetni az pedig nem piac egyetlen cegnek sem.
ps: Aki azt monjda hogy egy ilyen rendszer meg fog bukni az gondoljon az xbox360 live sikerere vagy a wow nepszerusegere. Az embereket nem zavarja az elofizeteses/feltoltokartyas uzleti modell. -
Turdus #28 Hát ez így eléggé necces. Ugyanis:
1) technikai specben szó sincs erről a felhős dologról, én végigolvastam.
2) a felhő nem új, és egyszer már megbukott (emlékeztek, mikor a 80-as években megszűntek a nagygépes hálózatok, és átvette az uralmat a PC? Akkor is a felhőt istenítették (csak nem így hívták), azért vonult ki az IBM a PC piacról (meg is szívta jól , pénz helyett csak az elnevezés jutott neki))
3) a netről való bootás is szakállas már, én dolgoztam olyan gépen, amiben nem volt vinyó, és netről töltötte le az oprendszert (egy DEC Xserver volt lényegében, a protokoll 1985-ös, itt olvasható a leírása), és valamiért szintén ez a hozzáállás is megbukott.
Nem tudom, hogy miért hiszik, hogyha most átnevezik, akkor másodszorra nem fognak ezek a dolgok megbukni? -
palm pilot #27 Sztem ez a "felhő" 1 fasság, lehet hogy a szolgáltatóknak / kiadóknak jó lenne központilag ellenőrizni mindent és mindenkit, csak épp a júzereknek (= vásárlók) nem. Ugyanarra a sorsra fog jutni mint a netpc. -
willcox #26 "Az uj rendszernek pont nem ez a lenyege." - dehogynem. Az a lényege, hogy minél több zsetont ki tudjanak szedni a felhasználók zsebéből, akik eddig nem arról voltak híresek, hogy nyakra-főre fizettek volna mindenért. Ezért nem is lesz életképes a dolog, mint ahogy a DRM-es szarjaik sem.
Persze, ahogy sajnos a gyakorlat mutatja, sok embert be lehet hülyíteni mindenféle agymosó marketinggel, de az értelmesebbje ezt nem kajálja meg. És mivel a hülyék meg az értelmesebbektől várnak/kérnek segítséget, így maga az elképzelés erről a "felhőről" meg is marad ezen az elképzelés szinten (szerintem). -
kvp #25 "Egyébként már nagyon régen létezik ilyesmi: Citrix. Vagyis a ms ismét feltalálta a spanyolviaszt..."
A citrix megoldas meg a time sharing idobol jon, ahol a kliens nagyon buta volt. A xerox alto rendszer 1 ember 1 gep megoldast hasznalt, csak tavoli (lan-on levo) adattarolo es nyomtato szerverekkel. Most ezt akarjak rendesen megcsinalni. Igy valojaban az osszes gep egy-egy domain resze lesz.
"Ha az a céljuk, hogy a kliensnél semmi se legyen, és tényleg platformfüggetlen legyen az egész, akkor a kliens oldalra bőven elég egy DOS szintű gép hálózati eléréssel. Minden a szerveren fut (mindegy, hogy milyen oprendszer alatt), és csak képernyőtartalom (meg esetleg hang) megy át a hálózaton. Ehhez persze a szerver oldalon bivalyerős vas kell, meg gyors hálózat, de ez az egyetlen módja annak, hogy a klienstől úgy hajtsák be a pénzt, hogy az mit vett igénybe. De véleményem szerint ezt soha nem fogják tudni megvalósítani. Ki az, aki önként hajtja a fejét a bitó alá?"
Az uj rendszernek pont nem ez a lenyege. A lokalis gepek ugyanolyan erosek maradnak mint eddig. Viszont lehetoseg lesz egy kozos os-be olvasztani az osszes vallalati gepet. A lokalis gepek csak a feldolgozast es az adatok atmeneti tarolasat vegzik. Ilyen esetben az egyik kozponti gepen van telepitve egy program, ami elinditaskor atkerul a lokalis gepre. Innentol helyi programkent fut. Adatok eseten (pl. film) lehetoseg van a lokalis tarolasra is, ekkor az adatok soha nem mennek at a halozaton. Viszont ha szukseg van valamire (mondjuk egy uj jatek vagy egy szovegszerkeszto), akkor azt le lehet tolteni a kozponti tarolorol, amit a rendszer automatikusan ki is szamlaz.
A legjobb ilyen rendszer jelenleg az xbox360 live rendszere, ahol a felhasznalokat nem zavarja, hogy az xbox live domain ala vannak besorolva, es a kozos lan-t csak titkositott vpn-en keresztul erik el, mint ahogy a rendszergazdai jogokat is a microsoft live support-ja birtokolja. Amig valaki fizet, addig hozzaferhet az online tartalomhoz, sot ha valamiert uj gepet kap a regi helyett (lasd: rrod), akkor az osszes korabban megvasarolt tartalmat ujbol letolteheti a kozponti tarolorol. Igy gyakorlatilag az online tarhely csak a backup es a jogkezelo rendszer szerepet tolti be. A felhasznalok szabadsagarol pedig csak annyit, hogy a gepen barmilyen modositas amit a hypervisor kepes erzekelni automatikus kizarast jelent a live domain-bol. A kizaras ervenyteleniti a live domain ala besorolt adatok kulcsait is, tehat a kizart gep nem kepes hozzaferni a lokalisan tarolt, de kozponti kulccsal titkositott adatokhoz sem.
Ez fenti rendszer nem jelent kisteljesitmenyu gepeket, csak egy kozponti iranyitast, ami lehetove teszi, hogy a szamitogepekhez nem erto emeberek ugy hasznaljak a konzolt, hogy kozben fogalmuk sincs rola, hogy egy windows 2000 alapu, powerpc-s processzoru rendszer elott ulnek. A windows home verzioknal valoszinuleg az osszes ujabb rendszer ilyen alapokon fog nyugodni. Akinek pedig mindentol fuggetlen, azaz standalone renszdszer kell, az rendesen fizet majd erte. A dolog egyetlen kozvetett elonye, hogy az emberek kepesek lesznek konzolkent hasznalni a pc-juket, tovabba a cegeknek nagysagrendekkel kevesebb munkajuk lesz egy halozat kiepitesenel. (egy uj ceges gep telepitese kb. annyiba fog kerulni, mint egy xbox360-at live-ra regisztralni)
ps: Az emberek nem goldolnak arra, hogy a meglevo megoldasok kombinalhatoak. Az xbox live rendszer a legjobb pelda arra, hogy hogyan lehet az embereknek tetszo, nepszeru es nagy hasznot hozo architekturat kiepiteni. Lehet, hogy nem idealis a hackerek szamara, de a legtobb xbox360 tulaj boldogan fizet a szolgaltatasert es nem zavarna ha a pc-je is hasonlo modon mukodne. Akit igen, az nem az atlagos vasarlo kategoriajaba esik, es ha nincsennek tul sokan, akkor a microsoft nyugodtan atengedheti az altaluk kepviselt piacot egy masik cegnek. (es legalisan kizarhatja oket az altala biztositott szolgalatasokbol) -
#24 Ugyanmár... a mostani technológia is többet tudna, mégis adják a bruttó 512 kbit meg 256 feltöltést a buzik. -
willcox #23 Egyébként már nagyon régen létezik ilyesmi: Citrix. Vagyis a ms ismét feltalálta a spanyolviaszt...
Más. Ha az a céljuk, hogy a kliensnél semmi se legyen, és tényleg platformfüggetlen legyen az egész, akkor a kliens oldalra bőven elég egy DOS szintű gép hálózati eléréssel. Minden a szerveren fut (mindegy, hogy milyen oprendszer alatt), és csak képernyőtartalom (meg esetleg hang) megy át a hálózaton. Ehhez persze a szerver oldalon bivalyerős vas kell, meg gyors hálózat, de ez az egyetlen módja annak, hogy a klienstől úgy hajtsák be a pénzt, hogy az mit vett igénybe. De véleményem szerint ezt soha nem fogják tudni megvalósítani. Ki az, aki önként hajtja a fejét a bitó alá? -
#22 pfff a tárolókapacitás a felhőben van.. persze.. mikor egy lámer sznobnak néha még a winyó 50 megaBÁJT/sec írási sebessége is kevés , majd akkor néhány megaBIT/sec-es sávszéleken fog sz*pni, meg egy jó fél órát várni míg betöltődik az oprencer a gépére :DD na hagyjuk már mórickát.. menjenek szépen vissza az ágyikójukba csucsukázni ! tente baba tente -
kukacS3K #21 tárolókapacitás a felhőben? haha:D az lesz majd a jó ha oda torrentelnek majd az emberek:D -
kvp #20 Ugy latom, egy kis magyarazatra szukseg van:
Hyper-v: A microsoft hypervisor rendszere, ami jelenleg az xbox360-ban gondoskodik a rendszer biztonsagarol. Ilyen rendszer vedi (egy tpm chippel kiegeszitve) az apple macos-t is a felhasznaloktol. Alapfeladata a masolasvedelem, a digitalis jogkezeles es a szamitogep integritasanak tavoli ellenorizhetosege. Alapvetoen a felhasznalo reszerol torteno modositasokat hivatott kivedeni. (pl. file masolasa, nem megvasarolt program futtatasa, jogdij fizetese nelkul hozzaferni a csaladi kepekhez, stb.)
Midory/singularity: Mikrokernel alapu, minden magasrendu kodot egy vedett programnyelven megvalosito rendszer (c++/.net). Elodje xerox parc alto gepe volt az 1970-es evek elejerol. (bcpl/smalltalk) De ilyen a google android platformja is. (c/java) Fontos elemuk a kernelkomponensek szolgaltatasokka konvertalasa, ami igy futhatnak a helyi gepen is, de barmikor elerhetove tehetok a halozaton keresztul egy tavoli gepen futva. (lasd: windows domain services)
Felho: Eloszotott szamitastechnikai kornyezet. Elso valtozata a xerox parc alto rendszere volt, ahol eloszor jelent meg a helyi halozat, a file es a nyomtatoszerver. Alapvetoen egy windows domain is ilyen lenne (halozati home konyvtarral), ha a windows kepes lenne a kozponti geprol indulni. Igy egy cegnel el lehet kerulni azt, hogy minden gepre telepiteni kelljen az operacios rendszert. Felhoben lehetoseg van arra is, hogy tavoli eljarashivason keresztul a kozpont szamitasi feladatokat oszthasson ki a gepek szamara, azok aktualis terhelesenek figyelembevetelevel. Linux alatt erre jo pelda az elosztott c forditas lehetosege, amikor a leforditando feladatot szet lehet osztani tobb gep kozott, igy hamarabb vegeznek.
Viszont:
Szukseg lesz standalone rendszerekre, ha masra nem akkor katonai felhasznalasra. A microsoft rendszere ezt is lehetove teszi, bar valoszinuleg eleg nehez es draga lesz kulon kulccsal rendelkezo peldanyt szerezni, de alapvetoen a lehetoseg megvan, mivel a singularity is kepes standalone modon (pl. cd-rol) indulni. A felhoknek csak akkor van ertelme ha egy kozos tulajdonban levo rendszert fognak ossze. (pl. egy valalati rendszer vagy az xbox360 live domain) Ilyenkor a gepek rendszergazdai jogat a domain admin kezeli. A legtobb ceg a jovoben sem lesz hajlando kiadni ezt a jogot egy kulso cegnek vagy egy masik allamban talalhato kormanyzatnak, ezert a microsoft-nak is alaperdeke, hogy szamukra is biztositsanak megvasarolhato szoftvert. Az otthoni felhasznaloknak ez max. annyival jarhat, hogy kenytelenek lesznek minden szoftverbol enterprise edition-t venni ha nem akarnak a microsoft live domainhez tartozni. -
willcox #19 "egyszerű megoldás: maradni kell a "régi" gépeknél
szöveget szerkeszteni, zenét hallgatni, filmet nézni ezeken is lehet" - Meg minden egyebet lehet. De ez a "felhő" nem bővíti, hanem szűkíti a lehetőségeket. A lényege az, hogy ez egy olyan üzleti modell, amivel sokkal többet kaszálhatnak. A felhasználó szempontjából viszont ez elég sötét jövőkép. -
#18 És maradni kell a régi jól bevált op.rendszereknél is (XP SP2).
Vista pl volt a gépemen ... úgy fél óráig, aztán format c:
A felhő meg szép és jó ötlet csillagászati, céges (vagy pl az Enterprise űrhajó) viszonylatában, viszont teljességgel használhatatlan a magánszemélyek számára.
A totális kontroll, na ez nekem is eszembe jutott róla, meg BilliBoy azon agymenése, hogy nem kell majd a gépekre op.rendszer se, mert majd azt is letöltik a netről és így bootolnak majd be a gépek (offline meg d.gölj meg)... szóval marhaság
-
#17 egyszerű megoldás: maradni kell a "régi" gépeknél
szöveget szerkeszteni, zenét hallgatni, filmet nézni ezeken is lehet
-
meteoreső #16 teljesen áttervezik...
magyarán a Vista egy vakvágány ami a memóriát se kezeli rendesen, de azért eladnak belőle pár milió darabot :) -
#15 [b]Be kell hogy valljam , hogy egy szót nem értek az egészből... annyira elfelhősítették, elködösítették ezt a kérdést, de akármennyire is ködösítenek, arra ne számítsanak hogy a Viszta ezzel népszerűbb lessz (sem a Mojave házaló projektjükkel), majd esetleg mi, számítógépes szakik, érdeklődve, kíváncsian várjuk a fejleményeket úgy 5 év múlva, ha egyáltalán lessz ebből valami, de ha jól sejtem ez valami iszonyat nagy kacsa, és semmi valóságalapja nincsen. Vagy netán itt arra gondolnak, hogy az új rencer majd kernel szinten netfüggő lesz (?) és a processzor számítási igényeit majd valami neten keresztülmenő legfeljebb néhány száz kilobit/seces kapcsolat fogja majd segíteni, valami netes superhálózatban .. igen hiszen pont erre van szüksége a mai 4 meg 8 magos processzoroknak, amiknek belső cache-e vagy 100 gigát visz át másodpercentként, de minimum 50-et a RAM-ba. (Egyébként hogy kicsit offoljak ez a Mojave projekt is igencsak nevetséges, persze hogy tetszett nekik a Viszta, mert odatoltak a se99ük alá egy 8 gigaherces gépet 10 giga rammal, amin futtott az oprencerük) -
#14 Ugyanmár, ha valamit nagyon titokban akar az ember tartani, azt majd később is megteheti. -
RealPhoenixx #13 (Szamitasi felho) Tudni akarod mit jelent az egesz a gyakorlatban??
Tomoren ezt jelenti:
- SZOKJ HOZZA, hogy semmit sem a sajat szamitogepeden tarolsz, es semmit sem azon csinalsz (futtatsz) kozvetlenul, max a periferiak, avagy kesobb esetleg virtualis periferiak kezeleset
- HASZNALD KI a szamitasi felho elonyeit (tarolas-szamitas), de ne tudj arrol, hogy masok a sok kis hulye reven (akik csak HISZNEK, mert elhitetik veluk a dolgokat) valodi elonyokre tesznek szert *uzleti titkok, szuletoben levo fejlesztesek reszletei /helyei, idejei, mirol szol, hogyan muxik, etc/,vasarlasi szokasok, zsarolasi potencialt rejto infok, esetleges ipari, avagy rosszabb esetben katonai illetve nemzetbiztonsagi kemkedesek infoi, etc*, s megfordul a kocka, miszerint: "a penz az ur" szalloige helyett lesz a mar olykor ma is hangoztatott rautalas: "az informacio hatalom"
- csalo nyiltkulcsu rendszereiket mellekelik a nagy multik, illetve egyeb cegek, akik valamilyen oknal fogva az NSA-val kerultek kapcsolatba (Zimmermann fele termekek szinten), hogy ugy gondold, minden adatodat tudod biztonsagosan tarolni *vagyis: JO HITTEL, UGY TUDVA HASZNALD A SZAMITASI FELHOT NYUGODTAN: HOGY BIZTOS HELYEN VANNAK A MAGANSZFERABA LEVO DOLGAID IS!*
Vagyis:
1. mar manapsag sem nagy csoda, ha egy viszonylag csendes fejlesztes azzal talalja magat szemben, hogy hoppa, nehany pillanattal korabban mar mas beadta az adott temaban a szabadalmat, es az eredeti feltalalo sert szabadalmat (kemkedesi lehetosegek), de abban biztos lehetsz, hogy soha tobbet nem lesz olyan "sufni munka ill. fejlesztes", melyek korabban leteztek
2. ha egyedi programot fejlesztesz, a "nagy" multikkal kenytelen leszel targyalni es fizetni nekik (hogy megnagyobbak lehessenek), mert maskulonben nem teszik lehetove, hogy futtathasd a sajat termekedet/produktumodat
3. vigyazz, hogy hova mesz, mit teszel, mit mondasz, de meg a csaladtagjaid is vigyazzanak ugyanezen dolgokra, mert maskulonben a vervonaladra ugynevezett lathatatlan kez nyomasa nehezedik (peldaul ezt lathattad, hallhattad tanulmanyaid illetve eleted idejen: a mostani kommunista rendszer elodjenek hatasait a nemesi vervonalak vonatkozasaban /pl: akinek Báthory volt a neve, es nem akart nevet valtoztatni, az max engedelyezes alapjan azt a nevet viselhette, hogy: Bátori/)
(de az allampolgarsagot erinto hasonlo peldakbol is sok van, a beutazasi lehetosegek vonatkozasaban szinten, az mas kerdes, hogy te nem hallasz vagy tudsz rola)
4. Szokj hozza ahoz, hogy mindenert fizetned kell, innentol kezdve nincs illegalis, sajat gepen futo szovegszerkesztoi alkalmazas, nemhogy operacios rendszer, s nincs tort jatek, de meg fajlcserelgetes sem, nehogymar teljes ar fizetese nelkul nezz meg egy filmet, vagy hallgass meg egy zenet, etc
/s ne kifogasolj, hogy csak egyszer akarod meghallgatni, de mivel nem tetszik, ezert nem veszed meg, fizess mar az elso alkalommal is!/
Osszesitve: a szellemi produktumokbol elo cegek totalisan ra akarjak magukat szivni azok nyakara, akik effektiv illetve koztes produktumot termelnek, mert keveslik a penzt, amit ma meg tudnak keresni (effektiv pl: banyasz; koztes pl: aruhazlancok, kozalkalmazottak, etc) -
#12 hát egyre inkább megy a keverés, nemrégiben még a rengeteg cikk hogy kevesebb lesz a sávszél mert minek olyan hatalmas, aztán itt meg óriási szávszelekről beszélnek, tehát nem össze egyeztethető jövőkép ez a felhős dolgot meg balladai homály fedi :DDD -
L3zl13 #11 Szvsz belső, céges hálón van értelme a dolognak.
Interneten keresztül rengeteg felhasználásra alkalmatlan. Nem csak a sávszél igény miatt, ami még elvileg megoldható, de a válaszidők nem csökkenthetőek jelentősen. -
Ferrer #10 Szerintem meg egyszerűen túlterhelődne az internet és megállna az egész :) -
shabba #9 A Midori és ez koncepció nem holnap fog majd elterjedni hanem 5-10 év múlva, épp ezért nem a mai hálózati technológiákkal kapcsold össze, hanem az 5-10 év múlva létező hálózati techológiákkal. Az FTTH technológiák térnyerése már ma is igen dinamikusan növekvő és ez a folyamat az elkövetkezendő 5-10 év során és utána is egyre gyorsulni fog. FTTH technológiákkal ma is megoldható a 100 Mbps szimmetrikus kapcsolat, amit 5-10 év múlva már a gigabit fog leváltani. A fent vázolt koncepciónak az alapja egy nagysebességű(gigabites) hálózati elérés, ami a távoli jővőben elég sok háztartásban meg fog jelenni. Gigabit sebesség mellett pedig semmivel nem fogod lassabbnak érezni a működését, mint a mai merevlemez használat melletti működést. Az internet elérést ugyanúgy veszed majd a szolgáltatótól, mint ahogy most is. Nagy valószínűséggel egy ilyen szolgáltatási emel ugyanúgy csomagba lesz értékesítve, mint ahogy most is egy 3play csomag esetén együtt van a telefon, tv, adat hármas. A szolgáltatások köre idővel tovább fog bővülni olyan alkalmazás elemekkel amik ma még nincsenek terítéken de 5-10 év múlva oda kerülnek. Ilyen lehet pl a fent vázolt kocenpció is. -
willcox #8 Azt a célt szeretnék elérni, hogy az adatokhoz könnyen hozzáférhessenek a totális ellenőrzés megvalósítása céljából.
Már látom, hogy nekem soha nem lesz ilyenem. -
freemanone #7 Akkor előveszem a 486ost a szekrényből :DDD
BTW: jah ha ez neten megy akkor 10/10 vagy mondjuk 100/100as netet is adnak az oprendszer mellé? Vagy legyen brutál procid, hogy az oda vissza adat tömörítést meg tudd oldani és ezáltal kicsit legyenek a csomagok :) Ennek így se füle se farka... Megyek is utánnaolvasni egy kicsit. -
endrev #6 Már megint egy olyan cikk, ami pont azt nem írja, hogy ez mit jelent a gyakorlatban. De komolyan, miért nem bírtok (több) normális cikket írni, amiben a lényeg is benne van, nem csak fecsegés?
Most akkor ez az új technológia azt jelentené, hogy minden számítógépfelhasználó egy közös virtuális szuperkomputeren (grid) dolgozna, így a teljesítmény átlagolódna? Ezt kell érteni a gyakorlatban?
(Ha igen, akkor a lassú géppel rendelkezők jól járnának, a gyors géppel rendelkezők rosszul. :D) -
kinsy #5 Paranoiámat leszámítva :D, családi videót vágva kameráról, mennyi időbe telik míg feltolom a "felhőbe"? Vagy majd adnak hozzá 16 MB/s hozzáférést is? Bah.... -
#4 Minek, akkor sem tudják legyőzni a wiit :)
(bocs) -
tvik #3 Pont ezt akartam írni. Megvan az új buzzwörd. -
Lyan Kyj #2 eddig a webkettő volt a menő, új, idióta kifejezés, most a számítási felhő lesz az? -
nagylzs #1 Aha véletlen egybeesés. Hiszi a piszi. :-)
Ennek a számítási felhő dolognak csak nyílt szabványok használata mellett van értelme. Lehet tippelni hogy a fönt említett, Microsoft által fejlesztett "egyszerűbb interfészek" mennyire lesznek nyíltak. A nagyon hangzatos "Hyper-V" is valószínűleg Microsoft agyszülemény lesz. Az informatikai vezetők nagyobb vérszívók mint az ügyvédek.