14
  • god25
    #14
    Jelen oldalon is van reklám: UPC. Semmi gond nincs vele. Nem villog, nincs az orrom előtt, így nem zavar. Elfogadom. A sok flash, gif xarok miatt (ha nem lenne reklámszűrő) azonnal ellépek az oldalról. Legyen reklám! Legyen látható, érdekes, figyelem felkeltő, nem zavaró, nem villogó, nem felugró! Legyen reklám! Kell, hogy eljusson a termék v. szolgáltatás a fogyasztóhoz. Ez így jó. Csak NE LEGYEN tolakodó.
  • vajon kiki
    #13
    én is kapásból feketelistára teszem a következő oldalakat:
    *.adverticum.net,
    *.gemius.pl,
    *.google-analytics.com,
    *.googlesyndication.com,
    *.median.hu,
  • gkalcso
    #12
    1. ...ezért is olyan sz*r a magyar net, amilyen.
    Ha nem a reklámra menne a hajtás, hanem a tartalomra, akkor ez nem lenne.

    2. http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1187005323&no=125

    3. ...Senki nem kényszeríti rád, hogy az oldalt megnézd.
    senki nem kényszeríti rám, hogy a reklámot megnézzem.


    julius666: Ha megjeleníted a reklámot, miközben totál nem érdekel, azzal a reklámozónak okozol kárt, mondhatjuk úgy is, hogy "potyakárokozó". ;)
  • god25
    #11
    ...igen. Olvastam az utolsó 8sort is....
  • god25
    #10
    Megbízhatatlan: adverticum.com
    Megbízhatatlan: google-analytics.com
    Megbízhatatlan: googlesyndication.com
    Ez a legtöbb ff böngészőben így van beállítva. Tehát tiltottak ezeknek a futása.
    Akkor hogy lehet megfelelő számokat, eredményt közölni???
  • b10
    #9
    eto demerzel:

    1, az van, hogy tipikus magyar suttyó bunkóság amit csinálsz. A magyarnak minden ingyen kell, ezért is olyan sz*r a magyar net, amilyen.

    2, Ebből tudja a fenntartást finanszírozni: tárhely és szerver bérlet, humán erőforrás, cikkek elkészítéséhez eszközök.

    3, definiáld kérlek, hogy mi az hogy kéretlen reklám. Ugyanis ha egy weboldalt TE úgy döntessz, hogy TE megnézel, ezzel TE neked kutya kötelességed elfogadni bármilyen tartalmat az oldalon, hiszen ingyen kapod a tartalmat. Senki nem kényszeríti rád, hogy az oldalt megnézd.
  • eto demerzel
    #8
    1. es akkor mi van?
    2. azert kap az oldal gazdaja penzt hogy ha valaki rakantit az adot linkre.
    3. kulomben ezek keretlen reklamok. persze lehet vedekezni hogy persze de igy az oldal igyenes(?), ebbol fedezik a fentartasi koltseget. ez is vitathato. sok szolgatato lasd web2 azert van szorult helyzetben mert ilyen reklamok jelenek meg az oldalan.

    p.s. en is adblock hasznalo vagyok.
  • FZoleee
    #7
    Én úgy tudom, hogy az Adblock betölti a reklámokat, csak elrejti, nem?
  • julius666
    #6
    Hát én nem.
    És szemétségnek tartom, mert nagy kibaszás a meglátogatott oldal készítőivel szemben, tulajdonképpen "potyautasok" vagytok ezzel.
    Remélem nektek is lesz honlapotok és mindenki adblockos böngészővel fogja látogatni, hogy egy árva fillért ne kapjatok utána.
  • Tpe
    #5
    Szintúgy!
  • rigidus
    #4
    En is. Adverticum, doubleclick meg egyebkent is az alapoladalaknak szamitanak. Tuzfalam se enged ki ilyen helyekre ha netan masik bongeszot hasznalok.
  • kernerster
    #3
    én adblockos vagyok..
  • Polemius
    #2
    Mintha nem régen lett volna hasonló cikk.
    Mindenesetre az valószínűleg nem változott, hogy ezekben a statisztikákban nincs benne az, aki nem is látja a hirdetéseiket (firefox adblockerrel, netán tűzfalban, routerben, más szűréssel szabadul meg tőlük). Vagyis feltehetően jóval többen használnak firefoxot mint azt ez a felmérés mutatja.
  • vajon kiki
    #1
    egyáltalán nem vagyok meglepődve... ez a természet rendje immár vagy 4 milliárd éve: a gyenge elbukik, az erős marad.