556
Körökre osztott MMORPG
  • Probatbicol
    #1
    Egy héttel ezelőtt indult ennek az MMORPG-nek a zárt bétája. A zárt itt idézőjeles, mert gyakorlatilag bárki kaphat kulcsot.
    Én azóta keresem az állam a padlón, mert ilyen kivételesen igényes, és a sorba nem illeszkedő MMO-t nem láttam mostanában, pláne a free to play-ek között.
    A honlapja:



    A legnagyobb különlegessége, hogy a harc körökre osztott. Ez elsőre furcsán hangzik, és biztos sokakat el is riaszt, de azt kell, hogy mondjam, nagyon élvezetes.

    Nem egyedül vagy a világban, hanem egy kis csapattal, az elején még csak 3 karaktert irányítasz, a maximum 9 fő lesz. 1 main karakter és a zsoldosok, akiket kalandjaid során fogadsz fel. Mindegyik saját szinttel rendelkezik, fejlődik, öltöztetni kell őket, fegyverezni, és természetesen rengeteg kaszt közül lehet őket kiválasztani. Azért is élvezetes a harc, mert rengeteg kombinációs lehetőség van, hogy hogyan, mikor, kivel támad az ember.

    A világ a valós világtérkép, mai városnevekkel.

    A grafika gyönyörű. Nem technokrata irányból közelít mint a Conan, és jól skálázható, épp ezért jól fut kevésbé erős gépeken is. A harcokban az animáció pazar, még mozis kameramozgás is van benne, ami baromi látványos, de gyorsan ki kell kapcsolni, mert az animációk alatt fogy a player fázisra jutó idő.

    Kezelőfelületben lefőz sok előfizetéses játékot is. A parti-, guild kereséstől kezdve az információs ablakokig minden nagyon profi. Ha egy fajta mobból elég sokat megölünk akkor bekerülnek információk egy kis képeskönyvbe, a támadóerejéről, arról, hogy miket dob, hol fordul elő leggyakrabban stb. Ugyanilyen infó van az itemekről, npc-kről, zsoldosokról is.
    Ha pl valamilyen itemre szükségünk van, akkor a kis könyvből kikeresve láthatjuk, hogy milyen mobok dobták eddig nekünk, a mobot kiválaszva láthatjuk annak előfordulási helyét koordinátákkal, sőt kívánságra auto-pilot odavezet minket :).

    A gulid rendszer is érdekes, a guildek városokat birtokolhatnak, akkor az adott városban a befizetett díjak őket illetik meg (bankköltség,AH és piaci díj, stb.)
    A díjak % értékét ők határozzák meg.
    De olyan dolgokkal is igyekeznek elkerülni, hogy a guildek chat közösségek legyenek csupán, hogy vannak olyan questek amiket csak guilddel lehet megcsinálni, vagy avval, hoyg a fentebb említett mob és item információkat a guildek tagja megoszthatják egymás között.

    A játék quest alapú én 27-es vagyok és eddig gyakorlatilag 1 quest linet csináltam/ok, ami egyben tutorial is.

    Rengeteget tudnék még írni, mert eléggé feldobott a játék, majd később még hozok infókat, elsőre talán ennyi is elég lesz (vagy még sok is? :))
    Nem beszéltem a pvp arénákról, kraftról, enchantról, kereskedelemről stb, pedig mindben van valami különleges.

    Én nagyon ajánlom annak aki megcsömörlött a sok egykaptafa mmo-tól, viszont a single player játékok már nem kötik le, nekem ez nagyon jó és élvezetes szórakozásnak bizonyult, hogy hosszú lesz-e a szerelem azt persze még nem tudhatom.Atlantica
  • Probatbicol
    #2
    Na a link nem sikerült

    http://atlantica.ndoorsgames.com/center/default.asp

    atlantica
  • Doomista
    #3
    én mindenféleképp kiprobálom !

  • Probatbicol
    #4
    Itt egy videó, hogyan is néz ki a harc:

    http://www.youtube.com/watch?v=iFuY1NprrtU
  • Doomista
    #5
    irtam pm-t,remélem válaszolsz :P
  • ZsZso
    #6
    Akinek béta kulcs kellene kattanjon ide ... majd a START PLAYING gombra. Én is meglesem ezt a játékot.
  • shaba23 #7
    honnan érdemes tölteni?
  • Doomista
    #8
    gamershell...nekem onnét 400+ kbit/s-mal jött.
  • shaba23 #9
    közben lejött torrentről 1,7M-val
  • Frosty01
    #10
    tudsz adni egy linket? ahhoz a torrenthez :)
  • shaba23 #11
    mininova.org
  • dragon11
    #12
    Halihó.Ingyenes-e? haha hülye kérdés, itt 1 torrent oldal:\


    De akkor ez hogy van? nem netes?:(
  • Tufa
    #13
    mmorpg, csak neten játszható és ingyenes is.
  • dragon11
    #14
    Értem, köszönöm.Akkor az RPG-vel kevertem.:)
  • Norbi507
    #15
    Hm, én olyat láttam ahol még nem volt ott hogy ingyenes e vagy nem, de ha free akkor kell :P

    Csak 1 a gond, nem tudom megszerezni a kulcsomat, az "invalidcode"-t szöveget image verificationnál egyszerűen nem akarja elfogadni, pedig kell a kulcs a játékhoz..

    Pls help!
  • Cnut
    #16
    Nekem az segített hogy explorerrel néztem. FF-el sehogyse akart kódot adni.
  • Norbi507
    #17
    De nekem ad kódot ezt "INVALIDCODE" csak beirom alá és nem fogadja el :D, de majd megpróbálom ie-vel is, thx:)
  • Cnut
    #18
    Olvasd el alatta a magyarázatot. Ha ezt írja az azt jelenti hogy nem ad kódot. Remélem azóta sikerült, nekem 85% a letöltés most, úgyhogy holnap próbálom csak ki.
  • Frosty01
    #19
    engem a prológusos videó alatt hazavág kékhalállal XDDDDDD
    sírok...
  • Frosty01
    #20
    még uninstallt se találtam :D
    ettől függetlenül kapott egy határozatlan időre szóló eltávot a gépemről -.-"
    majd visszatérek rá gépújítás után.... talán....
  • Probatbicol
    #21
    Rossz hír, hogy ma éjfélkor PDT szerint vége a closed béta első fázisnak (az nálunk holnap reggel 9 asszem), a szervert lelövik augusztus elejéig.
  • Norbi507
    #22
    Lol, akkor nem is szedem le, majd talán én is gépújítás után ;)
  • Doomista
    #23
    itt regisztráljatok,regizés után kapjátok is a kulcsot ! FF,IE,Opera...megy mindennel az oldal !
  • dragon11
    #24
    Ezt nem értem, ma elvileg lejár a closed béta.. akkor most hogy játszak?:D ezt már nem értem :\

    kliens most jön lefelé.. ^^ thx
  • Probatbicol
    #25
    Most már sehogy, mert mindjárt vége a closed beta-nak, a keyosztást már abba is hagyták. Erre én se számítottam, nem láttam még 1 hetes zárt bétát. Abból a szempontból érthető, hogy bármilyen furcsa is leírni, a játék gyakorlatilag bug, lagg és dc mentes. Ebben a formában simán elindulhatnának élesben is. Remélem a hosszú karbantartás alatt nem rontanak rajta :).
    Arra leszek kíváncsi, hogy meglett-e a 10000 regisztráció, mert azt ígérték, hogy akkor nem lesz karaktertörlés a zárt béta végén. Mellesleg ez is elárul valamit a játék készültségi fokáról.
  • dragon11
    #26
    Akko nagyon jó, állíthatom is lefelé a letöltést?
  • Tufa
    #27
    elméletileg valami 4500 regisztráció volt csak
  • Probatbicol
    #28
    4934 :), de ennyi az új 22-e óta, amikor kihirdették ezt a 10ezres dolgot.
  • dragon11
    #29
    Mikor lesz open beta, vagy az éles?
  • zenoka
    #30
    most lottek le a szervert:S
    ez van:S
    azt irtak majd agusztusban indul ujra
    Off:
    finalfantasyn kivul van ilyen stilusu (marmint korokre osztot harcos) rpg PC re valami ujabb 2006-2007 ev felett?
  • Culram #31
    Hát ez jó volt :) Váromtovább, remélem marad ingyenes + pénzes vásárlásos.
  • Norbi507
    #32
    Hm ez körökre osztott?(nem játszottam még vele)
  • zenoka
    #33
    20 masodperced van kiadni az akciokat ami action pontokba kerulnek (mana pontont tul ha igenyel azt) es a kor elott kapsz plusz akcio pontot..
    bele kell razodni de jopofa a dolog nagyon varom mar hogy ujra induljon a cucc:D
  • Norbi507
    #34
    Hohó, akkor ez olyasmi mint a Heroes of Might and Magic?(azon belül a harc)
  • zenoka
    #35
    annal porgosebb tehat fixen 20 masodpercnyi idod van a kis teamed iranyitasara egy korben..tehat ha kimesz egy sorert a hutohoz akkor addig lemegy siman annyi kor harc kozben hogy murderes van a dologbol...inkabb final fantasy style a harc ha azzal jatszottal valaha:D
  • Norbi507
    #36
    Nem játszottam vele, valahogy kiskoromban nem tetszett (képekből) így nem is próbáltam ki :D, de ki tudja :P majd talán :)

    Akkor ez a gém elég jó lehet :P
    (ha megvan az új gépem és ez ingyenes lesz, tuti játszani fogok vele, vagy legalábbis kipróbálom :)
  • savior
    #37
    a vilagban realtime kell maszkalni es csinalni mindent. viszont amikor megtamadsz egy monstert, akkor bekerultok egy arenaba es ott zajlik a korokre osztott csata. maximum 3 csapat harcolhat 3 ellen, egyenkent maximum 9 harcossal. a vilagterkepen csak a foembered latszik es az ellenfelbol is csak 1 darab. aztan amikor elkezdodik a csata, akkor jelenik meg a tobbi harcos
  • Norbi507
    #38
    Nem hangzik rosszul, de most mennem kell, majd holnap ;)
  • Probatbicol
    #39
    Így van, annyi még hozzá, hogy ahogy növekszik a zsoldosaid száma, úgy nő majd a köridő is, a max 30 másodperc lesz.
    Alacsony szinten aggró csak akkor van, ha pont beleszaladsz a mobba, vagy a mob sétál beléd, viszont van csata közben is aggró ! Meg is lepődtem mikor a Sea king's palace-ban harcoltam a King's guardian nevű kígyó és csapata ellen, már majdnem győztem amikor kiírta, hogy 'New enemy arrived' és új csapat kapcsolódott a harcba, összesen még kétszer. Jól nézett ki amikor a végén kiléptem a harc nézetből és 4 kígyó hullott a lábaim elé egyszerre.
  • Probatbicol
    #40
    Itt egy review, aki olvasni akar:

    http://feature.mmosite.com/content/2008-07-20/20080720193023516,1.shtml