4882
  • moralosan
    #239
    Már nem azért, de ez egy túl-ezoterizált hunbug...
  • Dying Soul
    #238
    volt egy videó youtube-on, ami zenékkel mutatta meg, zene bejátszásokkal, hogy mi a különbség a psy és a goa között. vki ismeri őket és linket tud adni?
  • Dying Soul
    #237
    miket meg nem lehet tudni. :o
  • Elusive
    #236
    óbaz thx!
  • Depridol
    #235
    Az Om (ॐ) a legerősebbnek tartott mantra valamennyi között. Az egyiptomi Amen megfelelője, és valójában az isteni Logosz neve. Az Om szanszkrit szó, és az életnek azt a szikráját jelenti, amely a fizikai életbe zárt isteni rész.

    Az Om kiejtésének és intonációjának sok száz módja van, és mindegyik a maga sajátos módján hat az aurára. Ha az "O"-t hangsúlyozzuk és hosszasan mondjuk, akkor a mások és a magunk aurájára hatunk, míg ha az "M" dúdoló hangját nyújtjuk meg, az egész hatás sokkal beljebb keletkezik.

    Amikor kimondjuk az Om-ot, azt kell látnunk, hogy felülemelkedünk a fizikai lét uralmán. El kell képzelni, hogy korlátozó és hátráltató gondolatformáink leárnyékolódnak. Látnunk kell, hogy az aura megtisztul a felhalmozódott energiahulladékoktól. Az Om az istenivel való kapcsolat hangja, és mint ilyen, az energiák felszabadításának az eszköze. Tisztító, teremtő, az újat felszabadító ereje van, hogy továbbléphessünk az energia magasabb megnyilvánulásai felé.

    Az Om figyelemfelhívás is. Kiegyenlíti és megszilárdítja az aurateret, összerendezi a finom testek részecskéit. Minden energiánk válaszol erre a hangra. Ha ezek az energiák összhangban vannak, akkor könnyebben helyreállítható az egészség, és eredményesebb a meditáció.

    Az Om egyik változata az AUM (Ah-Oh-mm). Ez a forma elősegíti az aura elképzelését, és lehetővé teszi, hogy gondolataink kristálytisztává váljanak. Annak a megerősítésére, hogy energiáink a csúcson vannak, és egyre nőnek, mintha a legfontosabb szinten mondanánk magunknak, hogy "Úgy legyen!" Az Aum az auratér gyengeségeinek és lyukainak a kijavítását is elősegíti.
  • Iridescent
    #234
    Most már tudom, miért is hallani azt a bizonyos hangot meditáció közben és még keresnem se kellet. ty
  • kulabácsi
    #233
    aum :)

    Az Aum (más néven Om, ?). Pranavának nevezik, és a legfontosabb hindu szimbólum – a hinduizmus emblémája. Az Aum a legfontosabb alap- vagy gyökérmantra, ezért sok mantra (recitáció), ima és rituálé elején mondják.

    Az OM az univerzum teremtésekor elhangzott szent teremtő mag-szó (bija). Az „Om” a teremtés igéje, egy ősrezgés, mely eredetét tekintve öröktől való és az Abszolút Igazságot és a Legfelső Isteni Teremtőerőt képviseli. A hinduizmus szerint a „szent Om” szótag a védánta és a hindu filozófia szóban kifejezhető esszenciája.

    Az „Om” három hangból tevődik össze, ezek az „A”, „U”, és „M”. Noha három szótagból áll, mégis minden dolgot tartalmaz – ezzel fejezi ki a világ hármasságát, plusz a három egységéből összeálló teljességet. A három hang sok tételt jelöl, de valószínűleg a legfontosabb a világmindenség hármas aspektusa, a test-lélek-szellem: Az „A” jelképezi a durva anyagi világot (az ébrenlét állapota), az „U” az asztrálsíkot (az álom állapota), az „M” pedig az elmén túljutott állapotot szimbolizálja, tudati szintje a mélyalvás. A teljes szimbólum ezek együttesét szimbolizálja.

    Mindemellett az „ajna csakra” (harmadik szem) mantrája is. Nagy népszerűségnek örvend a meditálók körében, mivel ismételgetése lenyugtatja az elmét, a testet energiával (pránával) tölti fel, segít kiszakadni az érzékek világából, erősíti az elmélyülést. A megfelelő légzésirányítással (pranayama) és az „Om hang” használatával különböző transzállapotok érhetőek el.

    Mint egyetemes szimbólum, vizuális formában is létezik. Hasonlóan a kereszt szimbólumhoz, viselőjének védelmet ad a negatív hatások ellen, segíti a lélek harmóniájának megtartását, védelmező mágikus szimbólum.
  • Depridol
    #232
    ॐॐॐॐ
  • Iridescent
    #231
    OMG
    Már csak 3-at kell aludni és megyünk is le. Hú de be fogunk ...
    Érzem ez az év nagyon jó lesz, megsúgták az energiák :P
    OMG
  • Looooser
    #230
    az egyik ismim mogy Ozorára azt én hennázok a lapockájára egy OM jelet
  • kulabácsi
    #229
  • mila69en
    #228
    azaz nyissuk meg a kaput:D
  • kulabácsi
    #227
    az ez volt :)
    Alex Grey - theologue

  • Depridol
    #226
    a liquid crystal vision-be láttam hasonlót amikor az a művész csávó mesél a papíros élményeiről:D
  • kulabácsi
    #225

  • Looooser
    #224
    hát elhiszem az az ember egy nagy forma XD
  • Depridol
    #223
    ok
  • Iridescent
    #222
    Vmit már kellene szereznem, ami nem sok, mert haver vár 40GB válogatott zenével, de lusta vok átvinni a vinyómat, meg ha azt elkezdem hallgatni, bánnám, hogyha abbahagyom. Ha hasonlítanak a 201es kommentedben linkelthez, akkor télleg meg kell oldanunk.
    Itt az MSN-em, [email protected].

    A mostani Astrixon kinn volt egy csaj, hát egy pillanatra beleszerettem :)
  • Depridol
    #221
    okéééj:D
  • K Zoo
    #220
    ;)
    kicsit még kivaok a tegnapi minimaltol :P
    Csak a tömeg idegesített a tegnapi párty itt szegeden :)
    Mindjhárt írok emesenen :)
    csak kész és vár egy cigike : )
  • Depridol
    #219
    hehe yo hogy benéztél:P
  • K Zoo
    #218
    Sziasztok!
    Depridol Pappa te naon ráérhetsz :)
    Mármint h ilyeneket csinálsz....
    Ráülhetnél a muzica creatéra :P
  • Depridol
    #217
    am nekem megvan itthon 2x400mb... vhogy majd megoldjuk
  • Iridescent
    #216
    Húú, Depridol, azt az mp3 listát amit kiraktál, nem tudnám vhonnan megszerezni? Szívesen meghallgatnám. A lentebb lévő torrent piratebay meg nem jön be :O
  • Iridescent
    #215
    Sajnos a mostani Gil-re nem tudtam elmenni, de barátom mesélte, hogy 2 évvel ezelőtt, kinn votl GIL-en, aztán leültek teraszra, éreztek vmi finom illatot, hátranéztek, Gil bácsi meg ott szívott egy 25centis jointot, nem kicsit néztek :)
    OZORA után postolok egy képet, haver adott faxa ruhát, azt mondta jól fog állni, csak én nem láttam még :PPP
  • Looooser
    #214
    meghiszem az XDXDXD U2b-on láttad a videót amikor osztja az észt... mellesleg ő a legkeményebb ember a földön a csávó a 70 és a halál között áll és minden partin becuccozva keveri a zenét....
  • mila69en
    #213
    hm... dezsavű... ezt már halottam valahol
  • Looooser
    #212
    te beteg vagy goagil az egy külön létforma XD
  • kulabácsi
    #211
    az ügyes :D
  • mila69en
    #210
    én goagilre szoktam elaludni

    bömböl a zene haver bejön felkelt bazze te erre tudsz aludni
  • Inferno
    #209
    Ha már OZORA,az oldalon futo első zene esetleg valakinek meg van ? :D
  • Looooser
    #208
    ami jó azt meghallgatom
    http://radio.goa.hu/ <-- innen szoktam a Gerasy Grooves és a Smooth Beats adókat hallgatni
    http://www.psychedelik.com/ innen meg a psytranse adót
    jó lesssz a szoimbat estém ismi hoz egy kis züldet vizipipába bele háttérbe egy kis psy azt kurva jó lesssz
    igen chillre tényleg jól ell lehet aludni egyik este arra keltem fel hogy lemerült az mp3mam XDXDXDXD
  • Iridescent
    #207
    Színes a zenei ízlésed, jó az.
    Egyszer bepróbáltam Divbyzero GOA rádióban a chillt, este 10től úgy hajnal 4ig hallgattam, háát, utána más ember lettem :) Azóta csak cigi után hallgatom, mert kellemesés nyugtató, meg aludni is jó rá.
  • Looooser
    #206
    joh de én úgy halgatok Trance-t Goát-t és Chill Out-ot hogy én kapásból metálfan vagyok XD
  • Depridol
    #205
    vávává akkor ezt a számot se dolgozzuk fel
  • kulabácsi
    #204
    ez is best



    future prophecy - sound like a melody
    (klipp meg...xDD)
  • kulabácsi
    #203
    chillout nekem már nagyon lágy :D
  • kulabácsi
    #202
    kellemetes
  • Depridol
    #201
    reggelt kulab.
  • Looooser
    #200
    hát ha lassabb nyugodtabb témára vágyom és csak háttér zenére akkor chillout megy nállam...