16
  • dez
    #16
    Egyébként pl. az Escom, és asszem a Gateway is így szűnt meg, hogy túlvállalták magukat. Meg még lehetne sorolni pár multit.
  • dez
    #15
    Akkor vették meg az ATI-t - nem kis hitelből -, mikor elég jól ment a szekér, de arra nem nagyon számítottak, hogy az Intel előáll a C2D-vel... Az lehetett tudni, hogy utóbbi dobja a P4 vonalat, és a közepes teljesítményű, mobil fronton virító Yonah (Core Solo és Duo) "felturbózott" változata lesz a követlező asztali procijuk, de hogy ilyen ütős lesz a végeredménye...
  • NKing
    #14
    Szvsz az AMD sose volt csődközeli helyzetben. Egy transznacionális vállalat nehezen számolja annyira el magát, hogy egy felvásárlás a padlóra küldje. Más cégek nap mint nap vesznek fel dollárszázmilliós hiteleket befektetésekre, a mérlegük is a béka segge alá mutat, de nekik ez a tervezett eredmény. Az AMD se tette másképp.
  • dez
    #13
    Azzal semmi gond nem lenne, ha csak simán olcsóbban adta volna az Intel a procijait, amit az AMD. Ez bármikor szabadon megteheti. A gond azzal volt többek között, hogy a saját procijai általános árai alá ment azon gyártók számára, akik hajlandók voltak a fiókba tenni az AMD-s terveiket, ezzel jobb helyzetbe hozva őket a konkurenciánál. Vagy úgy is mondhatnánk, drágábban kapták volna, mint a többiek, ugyanis a gyártók többségével volt ilyen háttéralkú.
  • dez
    #11
    Én is azért írtam, hogy sokkal cikisebb lett volna a csődküzelibb helyzetben távoznia, mint most, amikor már javítottak a helyzeten.
  • ghost30
    #10
    Csak azok szólnak be az AMD-nek akik nem használtak még AMD procit... ;-)
  • Sanyix
    #9
    Meg persze az amd 0-ról küzdötte fel magát, a kezdetektől full monopol helyzetben lévő intel mellett.
  • scoorn
    #8
    Így van, az Intel fizetett a PC gyártóknak, hogy az ő megoldásai kerüljenek be a PC-k be meg olcsóbban adta őket, hogy ne az AMD chipjei kerüljenek be stb...
  • Amcir
    #7
    Az arány nem csak ahogy elérték
  • ozric
    #6
    Sokan azt hiszik, hogy az AMD-s fickók bukottak meg vesztesek, pedig nem. Nagyon is jó munkát végeztek eddig, ha nem így lenne akkor már régen a Cyrix, Transmeta, IBM (x86 családja) vagy a NextGen sorsára jutottak volna. A Via x86 viszont haldoklik, mivel a részesedése gyakorlatilag felülről közelít a nulla fele. Viszont az AMD procik nem annyival rosszabbak az Intel megfelelőiknél mint amit a részesedésből lehetne következtetni. Inkább ennyire tellett a Nagy Bedaráló (Intel) mellett. Azt kívánom az AMD-nek, a jövőben a processzoruk teljesítményével legyen arányos a részesedésük. A jelenlegi kb. 80-20% arány természetellenes, versenyellenes és várhatóan ellentétes az EU joggal.
  • dez
    #5
    és nem éppen
  • dez
    #4
    Hoppá. Már azt hittem, ki sem lehet onnan robbantani. Persze túl nagy presztizsveszteség lett volna, ha nem akkor mond le, amikor már egy fokkal jobb a helyzet, és éppen összedőlni készül az egész cég, úgymond a keze alatt.

    Az Intelnek meg mindenesetre a HP ATI chipes "kavarása" a presztizsveszteség, de úgy kell nekik.
  • Nonix
    #3
    Igen, mert szerinted egy igazgató annyit csinál hogy megmondja mennyiért adják el a prosesszorokat. Vagy mégis mit gondoltál ?
  • Ferrer
    #2
    Vigyázz jól, miket mondasz, még sok embernek ad munkát az AMD! :)
  • dzsagon
    #1
    Ezt a teljesítményt az én vezetésem alatt is tudta volna hozni az AMD, és én elvál
    laltam volna tized annyi pénzért.