28
Wireless Net probléma
  • sanyilap
    #28
    sziasztok...
    a segitségetek szeretném kérni...
    szomszéddal ketten akarunk netet.. van wifi router, nekem laptopom van, sajna csak nem tudom beállitani a gépememen a se a mozzilát, se a expoler-t, mert hiába van bekapcsolva ismerje fel a proxy-t meg minden-t nem ismeri fel.. De az internet rádió tökéletesen megy, torrent is megy szépen wifi-n keresztül... Segitsetek légyszi hogyan lehetne a böngészőt hogy az is müködjön..Nagyon amatörök vagyunk sajna ebben a témában, légyszi segitsetek...Köszönjük elöre is!!

  • nandorb
    #27
    nem laptop szamitogepem van,amint latod az alairasban a konfigot...egyelore sp2-es van de lesz ebbol meg win7-es is erzem...
  • dzolika
    #26
    És ugyanez a laptopod van? Köszi szépen a segitséget!
  • nandorb
    #25
    mert szar ajanlom az Sp2-est ott megy nekem is ez volt a bajom es nem csak wifi-vel hanem a nyomtatonal is ugyanezt csinalta az SP3-as...hpgy miert nemtudom...pl. a win7esnel nem kell telepito cd...
  • dzolika
    #24
    dede miért?
  • nandorb
    #23
    mond mien OS-t hasznalsz tan csak nem SP3-as?
  • dzolika
    #22
    Sziasztok! Nemrég vettem 1 asus x59sl ap410-es laptopot és valamiért nem engedi felrakni a wlan drivert mert amit adtak a driver cd-hez az nem jó mert a windows nem ismeri fel.Probáltam az asus oldaláról leszedni a drivert de az se jó. Nem tudna esetleg valaki segiteni? Előre is köszi
  • Dj Faustus #21
    "Olyan kérdésem lenne,hogy meg e a valósítható,hogy egy vezeték nélküli hálózatot amit a szomszédból fogok,azt le tudjam szabályozni úgy,hogy az én házamban lévők ne tudják használni??"
    A szomszédban levő vezeték nélküli eszközben kell beállítani a titkosítást (ha lehet választani WEP, WPA és WPA2 között a legutóbbit válaszd), amit be kell állítanod a te vevőeszközödben (vagy a gépeden) is.

    Be kell még állítani az eszközben az SSID broadcast letiltását, a MAC-cím szűrést, a beállítófelület jelszavát meg az eredetiről megváltoztatni egy jó hosszú, bonyolultra.

    Ha a vezeték nélküli eszköz antennája leszerelhető, kicserélheted irányítottra (például Yagi, vagy parabola), így a körsugárzóval ellentétben csak egy bizonyos sávban lehet fogni az eszköz jelét. Meg lehet próbálkozni a jelszint kellően alacsonyra állításával (te még tudod fogni, de más már nem), illetve az antennák megfelelő elhelyezésével (csak arra szórjon az adóoldali antenna, ahol te vagy jelen).

    Ha van lehetőség rá (egyedi firmware), a beállítófelület elérését csak a szomszéd felőli - feltehetőleg kábeles csatlakozású - végére kell korlátozni, vagy a beállítófelület portját az alap 80-asról átrakni másra.
  • Pulyka9
    #20
    Üdv!

    Olyan kérdésem lenne,hogy meg e a valósítható,hogy egy vezeték nélküli hálózatot amit a szomszédból fogok,azt le tudjam szabályozni úgy,hogy az én házamban lévők ne tudják használni??

    előre is hálás köszönet
  • Laci82
    #19
    Hellosztok.
    Chello bronze csomagos netet meglehet osztani?
  • sanyilap
    #18
    sziasztok..
    wifi-vel lenne nekem is problémám, a szomszédba próbálnék csatlakozni, megy minden tökéletesen csatlakozik "jelerősség kiváló" de sanja netre nem tudok csatlakozni..Az a legnevetségesebb annyira primitiv vagyok ebben a témában hogy foglamam sincs mit tegyek, már sok minden -t kipróbáltam , átjró, proxy beállitásokat is de sajna semmi nem megy..Legnagyobb megdöbbenésemet mégis az okozta, hogy Winamp-al fogja a netes Radio1-et. Szóval akkor csak képes valahogy az internetre kapcsolodni csak azt nem tudom hogy mikor se msn, se mozilla, se expoler nem képes semmit webodalt behozzni..Szeretném a segitségetek-et kérni ebben a témában, hogy hogyan tudnám beállitani a böngészőmet, hogy behozza a weboldalakat? Esetleg valamilyen programmal lehetne orvosolni a dolgot? Vagy csak annyira buta vagyok ebben a témában hogy nem vettem észre valamit??
  • nandorb
    #17
    5Ghz-t vegyel
  • SzocsA
    #16
    milyen márkájú vezeték nélküli pci kártyát vegyek?
    és 2.4 ghz működik ha 2.8at vagy 5 ghzet veszek akkor jobb lesz a jelerősség?
    mikronetem van
  • Solten
    #15
    Mindenkit próbálok lebeszélni a gagyi D-Link routerről, bár az enyém vezetékes volt, 1 hónap elteltével kifingott.
  • Klemice
    #14
    Na az első routerem D-LINK volt annyit szarakodott vagy 5x ki lett cserélve, a végén lecseréltem egy SMC-re
  • Rikko
    #13
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám hogy van egy belkin N routerem elvileg 300 Mbps el kéne kommunikálni a vevő és a routerrel.
    Sajna csak 150 el kommunikál pedig már mindent agyonra állítottam :) a használatiában azt írták, hogy a bandwith et állítsam 20/40Mhz re és akkor maxon megy egyébként csak a felével (ez tényleg így van csak nem 300 ról 150 re ;) hanem 150 ről 75 re).

    Ezt a routert már cseréltem mert az elődje is ilyen volt és nem mindíg jelezte ki, hogy veszik a wifiét (pedig net az van).

    Valakinek van valami tapasztalata vagy valami ötlete?

    Jó lenne hamar megoldást találnom mert még cseregaris.
  • Sordoran
    #12
    Nekem D-Link-essel ugyanez van otthon, szerintem velejárója, megoldásról viszont nem tudok Szerencsére az én gépem ha otthon van kábellel csatlakozik routerre, a hugom meg nem játszik fps-t
  • Lackokoma
    #11
    Helló! Sokat játszok fps játékokkal neten és elég idegesítő hogy kb 15mp-enkét laggolok 2mp-et! Erre van megoldás vagy a wireless-nél ezzel kell számolnom?? Jelerősségem max-on van! Routert : TP-Link TL-WR542G / Adapter: TP-Link TL-WN321G
    Válasz előre is köszönöm! :D
  • KurtVampire
    #10
    Na úgy veszem észre hogy csak akkor megy el, ha valami játékot, vagy olyan programot indítok el ami terheli a gépet, vírusellenörzőnél is szétkapcsolgatott
  • KurtVampire
    #9
    Lynksis G 2.8 Ghz Routerem van, nem egy olcsó szar... és amúgy meg előző adapterrel nem volt semmi ilyesmi baja..
    a szellemes hozzászólásokat köszönöm (egyszerű jellemábra;) )
  • nandorb
    #8
    D-LINK
  • tom235
    #7
    nekem is hasonló bajaim vannak egy smc routerrel, youtobe-on megszakadozik a net ftp ről is lehetetlen letölteni vele. valóban ez azért van mert az smc gagyi vagy csak beállítás kérdése? ha gagyi mondanátok néhány márkát amit érdemes megvenni és viszonylag olcsó.
  • SigS
    #6
    Kicserélteted egy normális ruterre, nem a teszkoban kell venni
  • Alexease
    #5
    Kihuzol egy kabelt;)
  • nandorb
    #4
    nekem ez a model van:D-Link Airplus G DWL-G510 Wirreles PCI Adapter
  • Pistike 007
    #3
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • nandorb
    #2
    mert nem veszel kartyasat???
  • KurtVampire
    #1
    Sziasztok!

    Most vettem egy új wireless adaptert (BELKIN Wireless G USB Adapter) megy a net, de mikor online játékba akarok felmenni megszakadozik, elmegy a jel és így disconnectet kapok. Router a régi beállítások szerint megy, amit előző wireless adapterhez használtunk és azzal nem volt semmi ilyesmi gondunk. 6%os csomagvesztés van. Mi a teendőm ilyenkor?