9
  • Romel
    #9
    Németország tökéletesen halad az internetes diktatúra útvonalán... Az utóbbi időben szinte csak arról lehetett olvasni, hogy Németország milyen megszorításokat, korlátozásokat vezet be. Megfigyelések, adatok megszerzése magánszemélyekről. Elméletileg az internetben az az egyik jó dolog, hogy szabadságot ad az emberek kezébe. Na, ott valahogy nem úgy áll a dolog...
    A másik lázongást meg az idióta szerzői jogvédők tápolják. Soha nem értettem és nem is fogom megérteni őket. Olyan szintre jutottunk, hogy egy szaros licenc megsértése többet ér mint egy ember élet. Nem nevetséges? Nem nevetséges az, hogy a vagyonszerzés céljából képesek az emberéletet semmibe vetni? (itt a bűntetések mértékére gondolok: - Szia, te miért kerültél börtönbe?, -Hát, letöltöttem egy filmet. - És mennyit kaptál? - 10 évet. -És Te? - Én embert öltem. - Mennyit kaptál? - 5 évet.) Ezen a durva példán mindenki átláthatja, hogy mire gondolok.
  • eax
    #8
    Ezt az IT-security cegekkel mar gyakorlatilag megtettek nem is olyan regen.
  • aaaaa
    #7
    Érthetetlen hogy egy saját készítésű videóra miféle jogon kellene engedélyt kérni.
    Ha Kovács Pistike (vagy német megfelelője) elszavalja saját versét, ezt videóra veszi, vagy videót készít arról hogyan szalad neki a falnak, annak mitől lenne engedélyköteles a közlése ? Másrészt elég nehéz megjósolni, hogy valamit hányan néznek meg. Ha netán többen nézik, akkor automatikusan bűnözővé minősítenek valakit ???
    De ha ilyen jó ára van a "licencnek", majd "nézegeti" a licencet árusító cég a senkit sem érdeklő videókat, hogy meglegyen a kellő nézettség és be tudja szedi a több száz, vagy több ezer eurós "jogos" jussát...
    Hogyan egyeztethető ez a szólásszabadsággal ??? Ha egy ellenzéki portált el akarnak nyomni, nem adnak engedélyt semmilyen videó közlésére. Még pár év, és már az írás, vagy a gondolat is engedélyköteles lesz...


  • uberalles
    #6
    ha jól értem , akkor itt kizárólag az ÉLŐ streamelt adásokról van szó.
    mivel technikailag lehetetlen volna minden netes audió és videó tartalmat ellenőrizni, különösen hogy a tetemes része torrenten halad titkosítva..

    élő sztreamelt adásokat sem tudják ellenőrizni feltétlenül, mert nem biztos hogy az általuk ismert technológiával adják az adást (tehát nem biztos hogy wmv formátum vagy pl.: Macromedia Server által küldött videóstream , hanem lehet hogy valami teljesen más, saját fejlesztésű böngészőplugin által küldött -számukra értelmezhetetlen- (video)adatfolyam...)

    törvényeket lehet sz*rni, de nem az ilyen cickányorrú semmihezse értőknek, hanem annak, aki valóban tudja mit csinál, és mit miért csinál.
  • Amcir
    #5
    Egyszerű a cél pénz kő nekik és 250 "néző" adásonként elég ha az ellenfél ir egy bot-ot...
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Semmi gond, máris vándorolnak el a cégek a rohadék németektől (az "állam" miatt, nem az emberek a hibásak) és előbb-utóbb ott állnak mad jól pofáraesve, mikor már MINDENT és MINDENKIT elűztek hazulról. Nonszensz amit művelnek! Aki esetleg ezután rájuk hivatkozik, ha hasonló elmebetgséget akar bevezetni, az meg még náluk is hülyébb! Miért nem folytják bele a saját vérébe azt aki ilyet kitalál egyáltalán?!

    Lassan Kína kívánatosabb hely lesz az internetes cégeknek... LOÁL!
  • Cat #3
    "Ki ez a pár ember, hogy csak úgy azt gondolják, na akkor most engedélyhez kötjük a netes videókat?"

    Feltételezem ugyanazok, akik a nem netes videókat is engedélyhez kötik.
  • ziipp
    #2
    MINEK? MINEK? És minek?

    Meg egyáltalán, hogy jönnek ahhoz, hogy beleavatkozzanak ilyen dolgokba? Ez kicsi olyan, mintha odamennék egy zebrához, és csak azokat engedném át, akinek van engedélye. De mire kell engedély egy zebrához való átkeléshez? Bizonyítani kell, hogy jól működnek a lábaim? Nincs szándékomban aljas módon elgázoltatni magamat? Ki ez a pár ember, hogy csak úgy azt gondolják, na akkor most engedélyhez kötjük a netes videókat? Ráadásul már alapból tele van kiskapukkal a szabályozás.