11
  • gybfefe
    #11
    "Azt a szakember is elismerte, hogy egyszerre mindig csak egy modulátort teszteltek és most szeretnénk kideríteni, hogy mi történik, ha egyszerre mind a nyolc eszközt bekapcsolják."
    Szeretem az ilyen stílusú cikkeket, sok van belőlük itt :) az éppen történés a tájékozottság frissességének látszatát kelti. Igaz inkább marsi expedíciók esetén olvasgattuk mostanába, de első az óvatosság itt is. Szerintetek már ki merték próbálni azóta?
  • Ahab
    #10
    Úgy látszik a törésmutató fogalmáról nem hallottál. :-) Az üvegnél ez elég tág határok között mozog, de az átlagos sebesség még így is 200000 km/s körül van. Az már más tészta, hogy ennek a sebességnek kivételesen semmi köze sincs az optikai processzor előnyéhez a rézdrótoshoz képest.
  • uberalles
    #9
    valóban nem.. hanem mindössze 299.995 km/s sebességgel
  • djw
    #8
    már látom a sötét jövőt... a rézkábelek helyett üvegszálas lesz, s a helyi kisebbség nem a rezet lopja majd, hanem az ablaküveget... jön itt a cudar világ
  • brueni
    #7
    tegyük hozzá, hogy üvegszálban sem 300000km/s-el terjed a fény...
  • JTBM
    #6
    Nem csak a kábel a nagy költség, hanem az adatok továbbítására szolgáló routerek és szerverek is. Ezek igen sok energiát felhasználnak, a fejlett országokban már a teljes elektromos energia 10%-át!!!
  • Exen
    #5
    Jóh, de ott van Japán az optikai kábel a házhoz program, ilyen 50/50-es nettel, meg globálisan fontos ez elsősorban még.
  • torcipepe
    #4
    gondolkoztam már itthonra optikai kábelezéssel, de semmi értelme nincs. egy egyszerű koax kábel átvitele is gyorsabb, mint a netem. t-geci legnagyobb csomagja sincs 10Mbit/s, nemhogy ami nekem van. másolgatni, játszani meg elég a 100-as UTP. 60000-et költöttünk rá tesómmal, most egy ideig nincs lóvénk lecserélni.

    a gerinchálózatok után a telefonpóznákon lévő kábeleket is elkezdhetnék lecserélni.
  • JTBM
    #3
    Optikai kábelköteggel viszik majd át az adatokat.
    A rézben a jelek sebessége a fény sebességének 1/6-oda, tehát nagy sebességkülönség nincsen az elektromos és a fényjelek között.

    Viszont az optikai vezeték olcsóbb, nem kell bele drága réz, valamint kevesebb energiát fogyaszt a teljes rendszer.
  • floatr
    #2
    majd jól füstjelekkel kommunikálnak ha nagy a távolság :)
  • KIP
    #1
    Akkor érdekes a dolog, ha nagy távolságokat kell átlőni, bár a fény terjedési sebessége iszonyat gyors (vákuumban közel 300 000 km/s), de akkor is, hogy oldják meg majd azt a problémát ha valami a gátolni fogja a fény terjedését. Ha meg optikai csőben vezetik, akkor hasonló a kábelezéshez :) Szvsz sok idő kell ennek még lesz valami tömegesen használható formája, addig maradnak a hagyományos megoldások...