45
  • enicicc
    #45
    Kinek a pap, kinek a papné. Lehet, hogy elveszek a részletekben, de én csak így tudok nézni egy filmet. Nincsen tökéletes film, mindegyikben van "hiba", ami valakinek szemetszúr, valakinek pedig nem.
  • csabika1982
    #44
    egyetértek veled,és csodálkozom hogy a többiek így elvesznek a részletekbe.
  • DagadtNinja
    #43
    Egy dologra lennék nagyon kiváncsi: Hogy a retekbe támasztanak szelet a fák? na ezaz ami megmaradt bennem a film után :DDDD
  • FeketeFény
    #42
    Mellesleg az OSCAR zsűri nem hülye.. és Shyamalant igencsak elismerik a profik. Tehát ha valakinek nem tetszett=(nem értette igazán) az sajnálandó. Egyébként minden vita végetvetésére: ez egy film. Nem kell 20 oldalas tanulmányban feszegetni, hogy tényelg képesek e a növények erre vagy arra.. Olvastam lejjebb pl ilyet (bocs de a butaság határtalan és reagálni kell) hogy a kis vágáson jut be a levegő az autóba.. ez egy olyan dramaturgiai elem, ami a levegő bejutását jelképezi és nem egyértelműsíti hogy ott jön be :DDD de mind1 regényeket írhatnék, hogy micsoda butaságokat hordtak még itt össze.
  • FeketeFény
    #41
    Most láttam harmadszor! Rendkívül JÓ a sztori, a karakterválasztás zseniális, a színészi játék is jó. Sokat elemeztük a filmet a barátaimmal és arra jutottunk, hogy ez egy nagyon komoly film lett, eltekintve az apró hibáktól, amik elhanyagolhatóak és tényleg sikerült nagyot alkotni megint. Egyébként az önpusztítás tényleg durva túlzás, de pont ez adja meg a film igazi ízét. Annak ajánlom, akit érdekel a tudomány, át tud érezni élethelyzeteket és nem csak a Hollywoodi szargyár mocskára izgul fel, hanem mélységében át képes látni/érezni élethelyzeteket. szerintem REMEK film lett és csak ajánlani tudom! Azokról megvan a véleményem, akik nem értik, vagy nem tudják értékelni az ilyesfajta stílust. Aki pl. a No Country for old man-ről is úgy ír, hogy semmiről nem szól és nem látja az értékeket benne, az sztem inkább nézze a Hancock-ot az való neki, meg a TV-s sorozatok. peace
  • offspring
    #40
    "Az esemény annak való, aki különleges, nem tipikus filmet akar látni..."

    Az egyik Csillagkapu-részben hallottam egy mondatot az amerikai elnöktől, valahogy így hangzik:

    "Kitűnő! Magával kéne íratnom a beszédeimet! Ilyen profin még senkit sem hallottam beszélni a semmiről..."

  • nessboth
    #39
    Kövezzetek meg, de Shayamalamajmot egy egyfilmes tiszavirág életű rendezőnek tartom, aki a hatodik érzékkel az összes kreatív puskaporát ellőtte. Nem értem miért tartja mindenki olyan nagyra? Annyi erővel az O-zone banda is egy hatalmas művészeti társulat, mert megcsinálta nekünk a Numa-numa yeah-t és ezzel az egy számmal rögtön a csúcsra került(...)M. Night Erőlködik, próbál egyedi lenni, és közben saját magát ismétli minden munkájával, még mindíg a fellegekben jár magától mert akkora tehetségnek és arcnak képzeli magát, holott gyártja a hulladékabbnál, hulladékabb; gagyibbnál gagyibb, nevetségesebbnél nevetségesebb filmeket...
  • FeketeFény
    #38
    Sztem nagyon jó film!! Aki szereti a világvége hangulatot annak csak ajánlani tudom.. ha igazán bele tudod képzelni magad a helyzetbe akkor megfog.. aki nem az meg nézze a Titanikot! Peace
  • magyarszurke
    #37
    #29
    a vörös árt én is ismerem,bioszórán vízvirágzásként tanuljuk,élőben is tudom milyen,mert a közeli bányatavakho járunk kutyátsétáltatni,és augusztus környékén mindig kikékül a víz és megdöglenek a halak
    am ha tovább késleltetik a megoldást(fák a gonoszok) jobb lett volna
  • SirBubu
    #36
    tegnap néztem, nagyon gyatrának találtam, teli hülyeségekkel. pl. fel nem fogtam, hogyha már olyan jól rájöttek, hogy valami ideggáz okozza a gázt /:))/, miért nem raktak az arcuk/szájuk/orruk elé minimum egy taknyoszsebkendőt, hátha... vagy valami... pedig volt is egy jelenet, ahol két mamika gázálarcban ült a szobában, és nézte a tévét
  • Pochok
    #35
    Szerintem az alapelgondolás nem rossz, lehetett volna belőle valami egész jó horrorfilmet kihozni, de nagyon gyenge lett az egész...
    kb az volt a legröhejesebb, amikor az emberek elkezdtek leugrálni a tetőről a legelején, láttam a trailerben és kirázott a hideg, de mikor a filmben néztem, akkor az volt a legnagyobb gondom, hogy nevesek rajta vagy ne.......
  • gabona
    #34
    Nagyon gyenge a film!
    Példáúl a főhősünk ruhatára nevetséges :) Az egész filmben egy klasszikus kék szarúl méretezett farmerban, megy egy gagyi edzőcipőben rohangál...de még a film végén is ( 3 hónap után ).
  • giga123
    #33
    Még nem láttam de szerintem is ijen egyszer nézhetős film.
  • ddt500
    #32
    Amúgy meg az az egészben a faszság, hogy az ember max.150 éve van igazán terhére a természetnek. Ilyen rövid idő alatt nem tudnak a fák kifejleszteni semmilyen mérget ellene. A fásszárúaknak ennyi idő még csak 1 generációnak sem számít.
  • ddt500
    #31
    Az emberi kar szakítószilárdsága olyan nagy, hogy nem tudsz állva maradni ha letépi egy oroszlán. Vagy is nem tudja csak úgy letépni mert egyszerűen elhúzna. Ahhoz kéne valami ami visszatart mert a saját súlyod nem elég.
    Annak a marhának meg letépik mind a kettőt és állva marad. Még jó, hogy csak 2-en voltunk a moziban a barátnőmmel. Így végig nyugodtan beszélgethettünk.
  • Prof William
    #30
    "Egy romos istállóba "biztosan nem jut be" a kinti levegő. "

    Amolyan "Jajj fussunk mert jön mögöttünk a jégkorszak. " stílusban. :)
  • nattydread
    #29
    magyarszurke
    az amit a filmben mondtak az véletlenül nem hülyeség. Nem pont bacik, de pl. egyes algafajok ha fölszaporodnak egy tóban annak teljes élővilágát kiirthatják (pl. vörös árnak nevezett jlenség). AZtán lehet, h bacik is tudnak ilyet...
  • X3no
    #28
    meg 1 ien sz@r-t....:P egyre rosszab filmek jonnek ki....:P ennek meg az ertelme kb a Jeleket surolja....:P
  • Justil
    #27
    pedig én amugy birom a katasztrófafilmeket, és még ebből a természet az ember ellen témából is ki lehetne hozni valamit, de nem így az biztos. meg aztán kéne már 1 jó kis katasztrófafilm, olyan, aminek nem lenne heppi end a végén, vagy vmi nagyon cingár..mondjuk túlélhetné pár ember a dolgot, de az emberiség nagy része pusztuljon ki..úgy lenne stílusos, napersze az amerikaiaknak sose venné be a gyomra
  • magyarszurke
    #26
    egyébként volt vmelyik jelenetben,h Ausztráliában meg "rég nem látott" bacik gyilkolják a halásuokat:D
    de komolyan:"Több száz halász halt bele a fertőzésbe"XDXDXD
    az amcsikat a csoportszámláló zöldségek gyilkolják,máshol meg csak a halászokat:D
  • magyarszurke
    #25
    én sem láttam rendesen,uccsó fél óránál felálltam,h kicsurgassam a másfél liter ásottvizet,de az egyik ajtó zárva volt,a másikon meg csak belülről volt kilincs,tehát ha elmegyek nem tok visszamenni.haveroméknak meg nem szólhattam,mert éppen szakadtak a röhögéstől,h lefele kihagytam két lépcsőfokot:P
    Egyébként bennem felmerül az is hogy a méhek direkt mennek el,és négy év múlva kipusztulunk:D
    biztos meg volt beszélve
  • Peakman
    #24
    Örök mondata lesz a filmnek : "Fussunk a szél elől!" xDxD
  • Justil
    #23
    azért sztem ne is említsük ezt a kakát 1 lapon a final fantasyvel, még akkor sem, ha a mondanivaló hátterének a mélyének egy kis szegletében egyezést vélünk felfedezni :)
  • enicicc
    #22
    Nekem egyáltalán nem jött be ez a film.
    1: A női főszereplő grimaszai, tátott szájjal nézése egyszerűen idegesítő. Azzal a kis titokkal megfűszerezve, amiről az ember azt hiszi, hogy "Húú, biztos lefeküdt egy másik hapsival...", nem jön be, hiszen csak egy ártatlan sütiről van szó, kéremszépen.
    2: A kislány is igen érdekes, hiszen olyan kötélidegzettel van megáldva 8 évesen, hogy ilyet még nem láttam. Fejbelőnek előtte pár embert, a szülei öngyilkosok lesznek, de ő már 3 hónap múlva iskolába jár és boldog a "pótszüleivel".
    3: Felmerül, hogy a méhek is közrejátszanak a dolgokban, hiszen kipusztultak, és ezért történik mindez. Ám a film közepe táján már a szél a hibás...érdekes.
    4: Egy romos istállóba "biztosan nem jut be" a kinti levegő. Persze. Az autóba is bejutott egy kis vágáson keresztül.
    5: Az autó nekihajt a fának. 3-4 kirepülnek a szélvédőn keresztül, de a hapsi egy karcolás nélkül kiszáll, és leül. Ismerősöm beszólása: "Most halálra üli magát vagy mi a fene?!". De nem, hanem elvágja az ereit. Szuper.
    6: Mindenki ilyen profin tudja használni a pisztolyokat? Felkapja lő, és egyből meghal, mert olyan pontot talál el. Gondolom.
    Egyedüli pozitívum benne a műanyag növénnyel való beszélgetés.
    Nálam 10/0,5
  • zsellerm
    #21
    Mellesleg az eredetiségről annyit, hogy a Blue Gender c. anime rég ellőtte ezt a konklúziót - igaz, tök más elővezetéssel. Persze sehová se vezet azon filózni h hány százalékban nyúlás a cucc, de tény az hogy ad1. a Blue Gender azért elég híres volt ahhoz, hogy Shyamalan simán ismerhesse, főleg ha ilyesmi témák foglalkoztatják ad2. a BG Shyamalan piacához képest egy távolabb eső szegmens kedvelt alkotása, ergó messziről jött és messzi piacra dolgozó ember azt fosztogat, amit akar.
    Egyébként az amerikai piacra szánt, de jól bebukott szegény Final Fantasy is valahol erről regélt a konklúziójában; csak az 1. régen volt 2. egyébként se nézte meg senki, csak a célközönség.
    Szal Shyamalan nem kitatlált, csak popularizált. Persze nincs ezzel semmi gond; csak gondoltam, rögzítem :)
  • Blasta
    #20
    Baszki, pontosan ugyan ezt éreztem én is :)
    Bemásolom a véleményem a filmről, amit másik topikba írtam :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Adott ugye egy vírus, amit a növények árasztanak magukból a nagyobb emberi közösségek környékén, ezt védelmi mechanizmussal magyarázza drága író/rendezőnk. Aha. Csakhogy amikor már 10 fős, majd a végén 3-4 fős emberi csoportokat is célba vesznek a növények, az valami nevetséges. És a horrorisztikus közvetítő elem, amit ha a kamera mutat akkor össze kellene szarnia magát a kedves nézőnek, nos az a SZÉL! Ami ha feltámad, indul a kollektív öngyilok. NORMÁLIS EZ A FAZON????????

    De ez még semmi.
    Ad1. olyan mellékjeleneteket kellett bevetnie a nemlétező feszültség "fenntartása" céljából, mint a házból gyerekek fejét puskával szétlövő, komplett idiótán válaszoló emberek. Vagy a végén a film csúcspara tetőpontját jelentő idegbeteg vénasszony, aki persze életnagyságú porcelángyereket szeretget az ágyikójában és komplett idióta. Mi ez basszus, Pszicho???? Atyám.

    Ad2. A gyilkos növények pusztításának a vége az egész keleti parti zónában PERCRE PONTOSAN EGYSZERRE ÉR VÉGET.
    Magyarázat? Óóóóóó, tehetséges író/rendezőnk ilyesmivel nem fárasztja le magát és minket. Egyszerűen úgy gondolta, hogy egy ilyen über rejtélyes sztorinál bőven megfelel a "erre nem tudjuk a magyarázatot" magyarázat.

    Magyarul adott egy sztori, amiben a népek menekülnek a láthatatlan méreg ellen, nincs ellenszer, ellenfegyver, trükk, vagy akármi, amiért izgulhatunk, hogy hőseinknek vajh siker-e LEGYŐZNIÜK a főgonoszt. Nincs ilyesmi, elégedjünk meg a "vazze, mázlijuk volt, pont vége lett az attaknak mikor má megakartak halni" befejezéssel.

    Ja és a főszereplő nő feje is idegesített. Plusz még egy jeleneten húztam fel magam, aminél egyértelműen a Jelek igazán parás, home made-ufó megmutató videóját próbálta lekoppintani. Az állatkertes oroszlános-gondozó karletépésre gondolok. Ami persze egy mms üziben érkezett kb. HD minőségben egy szereplő mobilkészülékére. Marhára nem működött.

    Aztán poén, na abból konkrétan egyetlen van a filmben, az is elég visszafogott (műanyag virágos rész).

    Egy pontot a Jeep-es jelentért kapott, az marha profin volt megcsinálva.

    Szóval csalódtam a paliban, a következő filmjét max dvd-n nézem meg. Nem ajánlom senkinek, kap EGY pontot a tízből.
  • Justil
    #19
    most hogy mondod, az utsó jelenet tényleg franciaországban játszódott, csak azért nem ugrott be először mert akkor már kínok közt vártam, hogy vége legyen a filmnek. persze jogos lehet a kérdés, hogy mi a francnak néztem végig, ha ennyire nem jött be...de úgy voltam vele, miután kifizettem a mozijegyet, hogy akkor mostmár csakazértis :)
    ja és igen, amit te írtál az is egy elég durva logikai bukfenc, direkt kihangsúlyozták, hogy pusztán a gátlás szűnt meg az emberekben az iránt, hogy kárt tegyenek magukban...ehhez képest úgy ugráltak le a munkások a tetőről mintha lent madártejet osztogattak volna...
    egyébként 1 dologban meg nagyon egyet tudok érteni a cikkel, tényleg olyan volt több jelenetben is, mintha az amúgy értelmes és tehetséges színészeknek direkt azt mondta volna a rendező: játssz gagyin! és olyankor a párbeszédek is, meg úgy az egész színészi játék érthetetlenül színvonaltalan volt...szerencsére azért ez nem kísérte végig a filmet.
  • TheZsenyka
    #18

    "már egyetlen emberre is beizgulnak, és bizony ha ráélvezik a mérges gecijüket "

    Micsoda cizelláltság.
  • magyarszurke
    #17
    !!!a végén Franciaországban garázdálkodtal a zöldségek
    Az önpusztítást megakadályozó receptor nem egyenlő azzal,h vki beszívja a mérget,és úgy érzi,h véget kell vetnie az életének
    Ezen nem tudtam továbbmenni,amúgy jó kis film volt
  • Justil
    #16
    nemár bakker. az alapszituáció nem háborít fel titeket?
    ..
    miféle gondolat az, hogy a fák..A FÁK megelégelik az embert, és elkezdenek mérges gázokat fingani a levegőbe, először csak 100 embert vesznek észre, később már 50-et és a végén meg már annyira "érzékenyek" hogy már egyetlen emberre is beizgulnak, és bizony ha ráélvezik a mérges gecijüket akkor bizony szegény áldozat beindítja a fűnyírót majd aláfexik................és mindezt TERMÉSZETESEN csak amerikában, a világon máshol ilyesmi nem történhet meg, csakis az USA-ban.
    ..
    halljátok ennél szégyenebb filmet nagyon nagyon rég nem láttam...
  • Troll
    #15
    Én szeretem Shyamalan dolgait. Erről a filmről azt gondolom, hogy az egyik leggyengébb filmje, nagyon szájbarágós, hiányoznak belőle a kis finomságok, ami a többi filmjére jellemzők. De ezzel együtt is megérte megnézni, mert kilóg a tucatfilmek sorából. A következő filmjére is kiváncsi leszek.
  • Blasta
    #14
    A cikk: gázos
    A film: méggázosabb, M. Night eddigi mélypontja, valami iszonyat béna logikátlan szar
  • immovable
    #13
    Szekeres Viktor védelmében annyit, hogy nehéz kritikát írni egy filmről úgy, hogy közben nem mondj el róla semmit, mert akkor lelövöd a poént. De télleg a legtöbb filmet lehúzzák. :)
  • Broafka
    #12
    Szekeres Viktor beláthatná már végre hogy ne mtud cikket írni, hiába is próbálkozik... de csak tessék, ha ennyire unatkozik
  • Phate
    #11
    az sg-nek általában mindegy, h jó vagy rossz film, lehúz mindent...
  • Radee
    #10
    Vigyázz! Az ilyen negatív hangú commenteket gyorsan leszedik a hozzászólások közül ;). Valószínűleg ezt is.
  • snorbi
    #9
    Egyetértek. Nagyon gyenge minőségű, összeszedetlen a cikk...
  • bitbandita
    #8
    Nem szoktam fikkantani az SG cikkeit, de most nem tudom megállni: ilyen zagyva, se füle-farka összevisszaságot mint ez a "filmkritika"....
  • temes69
    #7
    youtubeon filmet nézni?
  • immovable
    #6
    hehe, mindenki szapulja akkor megnézem :)
    M. N. Shyamalan a legjobb :)

    kihalnak a méhek azért van esemény, totálképből ez jönn le? :)