22
Miért nem megy a DOS rendesen, és hogyan állítsam be a játékokat?
  • csiber
    #22
    Oké fönök!
  • Solten
    #21
    Tenyleg? Megneznem hogy fut rajta a Krajzisz... Ja vagy 2D-sre gondoltal? Azok futtatasara talan alkalmas a benne levo Intel IGP/Geforce 9300M...
  • csiber
    #20
    Jó oké te nyertél. Nem irták a videokarit... istenem, szerinted hanyas lehet benne igy nekifutásból? Kapásból legalább egy 128 megás akármi.
  • vasziszdasz
    #19
    Vagy nem. Játékhoz nem proci kell, hanem videokártya.
  • csiber
    #18
    Lenovo 3000 G530 Pentium Dual Core T3400 2.16 GHz - 15.4.

    HEH?? Ezen a konfigon bármely játék elmegy a kezdetektöl egészen 2008ig!
  • mp14
    #17
    Sziasztok!
    Tudna Valaki segíteni abban, hogy a LENOVO 3000 G530-as típusú laptopon milyen játékok futnak a régiek közül? Válaszotokat előre is köszönöm, kellemes hétvégét kívánok:)
  • Mexx
    #16
    köszi
  • davidka003
    #15
    Rakhatsz rá Vistát.
  • Mexx
    #14
    sziasztok! Az a kérdésem lenne, ha veszek notit FreeDos-al, arra ugye tudok tenni Vistat? :) Előre is köszi a választ
  • bancsi87
    #13
    Ja, bocsi!
    tom235! SIKERÜLT!!! Nagyon szépen köszönöm, hogy segítettél (és mindenki másnak is)! Találtam egy oldalt, ahol részletesen le voltak írva, hogyan kell beállítani a dolgokat! És a hang is tökéletes! 10 év után játszhatok az OMF2097-tel! Köszönöm!!!!
  • Tinman #12
    Ember értelmezz... a #2-ra ment
  • Pistike 007
    #11
    Szerintem itt tudnak segíteni:
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1040759332
  • bancsi87
    #10
    De ismerem a partíció fogalmát. Elnézést, nem töltöm az egész életemet számítógép előtt, nem ismerem a szaknyelvet, olyan szinten, mint ti. Én csak szimplán játszani szeretnék, de nem nagyon értem ezek beállítását. Ezért kértem segítséget hozzá, mert ugye nem mindenki úgy születik, hogy kisujjáből rázza a számítógép teljes működési elvét...
  • Tinman #9
    Kizárt, hogy megvan neki a DOS telepítő ^^
  • bon
    #8
    Haszálj Microsoft Virtual PC-t és arra rakjál fel DOS-t.
  • Tinman #7
    XP alól ember...
  • Tinman #6
    Megint megy a ködösítés.

    #1: FreeDos not equal DOS.
    Dos-nál autoexec.bat ill. config.sys fájlokban kell EMS-el, XMS-el, higmem-el meg egyéb szépségekkel bajlódnod... szerintem ha nem élted át azokat az időket akkor Dosbox.
    Dos alól te a mai modern noti hangkártyákat nem biztos, hogy életre tudod kelteni...


    #2: Miért ne lehetne!? Partícióról még nem hallottál?
  • bancsi87
    #5
    Köszi!
    Letöltöttem, telepítettem. Ehhez jó a Norton? Vagy csak a parancsokkal tudom irányítani?
  • tom235
    #4
    gugliba beirod hogy dosbox.
  • bancsi87
    #3
    Azt hogyan kell?
  • tom235
    #2
    az xp-re elég érdekes lenne dost telepiteni. ha dos os játékokkal akarsz játszani xp-alatt akkor használj dos boxot.
  • bancsi87
    #1
    Sziasztok!
    Laptopomra (WinXP) próbáltam DOS-t telepíteni (ingyenesen adták a gép mellé). Szerintem sikerült is, mert Norton Commander működik rendesen, és van olyan játék, ami be is jön. Viszont néhány xaraxik, mert nem tudom megfelelően beállítani a setup résznél pl. a hangkártya beállításokat. Mit csinálok rosszul? Vagy a gép "túl jó" a DOS-hoz?