11
  • who am I 7
    #11
    vagy egy puskát...
  • bakagaijin
    #10
    Amíg van, nagyon úgy néz ki hogy a 3G és utódai felé megy el a világ. Ahol az árát normális szinten tartják ott alig lehet találni WiFi-t, vagy csak erősen fizetőset. A WiMax pedig csak jön-jön..., de leginkább csak a hírekben.
  • endyxx
    #9
    Nagyon igaz...
  • arrakistor
    #8
    vagy veszek egy wifi kártyát a notimba 5ezerér , kiülök egy parkba és ingyér netezek.
  • who am I 7
    #7
    "Még annyit esetleg el lehet vele érni hogy a drága net előfizetéseket mindenki visszamondja, emailre, netezésre elég a betárcsázós net is, minek fizetni többet ha nem lehet kihasználni"

    Így van, ha fenyeget a szolgáltató akkor szolgáltatót váltok.Ha az összes szolgáltató köcsög, akkor a legeslegkisebb csomagot kérem.
  • palm pilot
    #6
    túlságosan alacsony digitális licencdíjak bevezetését követően elég nehéz lesz majd emelni az árakat.
    Nem is emelni kell, hanem csökkenteni!

    a BT legutóbbi akciója: a szolgáltató a beszámolók szerint az előfizetés megszüntetésével fenyegeti meg egyes ügyfeleit, amennyiben azok nem hagynak fel a fájlcseréléssel.
    Ez vmi új divat? Mit akarnak ezzel elérni a bsa/riaa által lefizetett döntéshozók? Vissza akarják állítani a cd írós gyerekek korszakát? Mert max ennyit lehet belőle kihozni, újra offlineban megy a warez. Mivel pénz nem lesz több, az árakat szintén nem csökkentik, tehát legális szarra több zsé ezután se fog jutni. Még annyit esetleg el lehet vele érni hogy a drága net előfizetéseket mindenki visszamondja, emailre, netezésre elég a betárcsázós net is, minek fizetni többet ha nem lehet kihasználni.
  • FoodLFG
    #5
    Én sem bíznék abban, hogy most majd milyen jó lesz. Elég naiv dolog azt feltételezni, hogy majd az internetezők érdekeit tartják szem előtt. Ez a dolog csak arra jó, hogy a kiadók még nagyobb befolyást tudjanak szerezni az internetszolgáltatók ügyeiben.

    Mindeközben, a piratebay mellett az isohunt is SSL titkosítást fog használni a jövőben.
    http://torrentfreak.com/isohunt-goes-secure-adds-ssl-encryption-080627/
  • remark #4
    Jó írás! :-)
  • rigidus
    #3
    Itt nem errol van szo emberek. Ezek a kiadok monopoliumok voltak a maguk offline rendszerevel es irdatlan penzeket tudtak kicsikarni az emberektol - itt fokent a fiatalsagra gondolok akik elnek halnak az ilyenekert. A kaptializmusban minden a kiszolgaltatotttsagra alapszik, ahol csak lehet kiszolgaltatotta tenni az embereket, sarokba szoritani, majd eger utat adni nekik a fizeto kapuknal. Ez minden szferara igaz nem csak a zeneiparra. Most az, hogy egy-egy fizetos kapunal ki all az egy mas kerdes, errol szolnak az erdekharcok (amit persze szinten nekunk kell megfizetni). Ezt hivjak szep szoval "piaci versenynek".

    Az elmult evszazadban szazaval epultek ki a fizetokapuk offline szorakoztatoipari termekek ertekesitesere viszonylag megfizetheto aron es hosszu evtizedek arrol szoltak a kiadok szamara, hogy ki tudja a masik fizetokapujat megvenni vagy tonkretenni, hogy a birkasereg a sajatjahoz alljon sorba. (Erre pedig a "globalizacio" a szep szo. Az most teljesen mindegy, hogy vallalatok, vagy orszagok csinaljak a lenyeg a hatalmi centralizacio es a vesztesek mindig a fogyasztok) Az elmult evtizedben nagy nehezen vegetertek ezeknek a kiadoknak az utolso nagy csataik is, majd egyszer csak megjelent egy olyan infrastruktura ami a birkaknak lehetove teszi a repulest - hogy hasonlattal eljek. Hiaba vannak ott a fizetokapuk a birkak csak at akarnak jutni a masik oldalra es ha egyszer az igenyuk meg van hot atjussanak de keptelenek megfizetni akkor elnek az ujonnan szerzett kepessegukkel.

    Most pedig arrol szol az egesz, hogy az eddigi egy evszazados egymason valo tiprodas utan ezeknek a cegeknek szinte a nullarol kellene indulni, hogy kepesek legyenek ugyanezt a globalizalt rendszert kiepiteni, hogy az irdatlan osszegeket kepesek legyenek beszedni. A gond csak azzal van, hogy itt nincsen szukseg milliardos befektetesre, hogy konkurrencia jelenjen meg, hanem szinte barki kepes nekik konkurrenciat teremteni mivel nincsen szukseg dollar szazmillios gyarakra, elosztoi halozatokra, hdseregnyi szemelyzetre. A jelenlegi haboru lenyege pedig, hogy ki tud minel nagyobb kormanyzati befolyast szerezni, hogy szinte repulesi tilalmat akarnak bevezetni es megmotozni mindenkinek a hatsofelet akinek szarnya van - utalok itt a szamitogep + internetkapcsolat megletere valamint a megfigyelesekre es a temerdeknyi hazkutatasra melyek nem ritkan a torveny megkerulesevel tortennek.

    Es megegyszer hangsulyoznam, hogy itt nem a disztributori halozat elveszteserol van szo, hanem a szorakoztatoiparban birodalomkent mukodo rendszerek osszeomlasarol.
  • NEXUS6
    #2
    Azért hihetetlen, hogy még mindíg itt tartunk! A zeneipar képviselőinek kellett volna maguktól az elsőknek lennie, amikor bejött az új média, az internet, hogy megindítsák a szolgáltatásaikat, hogy ebből is pénzt csináljanak. Gyak 1 évtizedig csak visszaszorítani próbálták.
    Érdekes módon az MP3 lejátszón viszont ott a bólogató zsiráf, szal már azért is mindenki letejel. Csak tudnám honnan kerül rá az MP3 fájl, ez még nem ütött szöget a szegény, kizsigerelt zeneipar vezetőinek? LOL
  • Gerygrey
    #1
    sokan attól tartanak, hogy ezzel egyszer s mindenkorra megölik a CD-szegmenst

    Valakik egyszer és mindenkorra megölték a gőzmozdony, a lovas szekér, a fatüzelésű konyhai tűzhely, később pedig a magnókazetta, az analóg modemes internet és a CRT-monitor szegmenst. Jobb körökben ezt fejlődésnek nevezik, primitív és ostoba aki emiatt sirdogál.