14
  • szvini
    #14
    Az nekem már túl hárd a prohardver :D, csak akkor megyek oda amikor kell.
    De lehet azért sem olvasok már el annyi cikket, mert lusta vagyok rá, vagy már nincs meg az újdonság varázsa :D:D. De inkább panaszkodom, hátha fejlesztenek :D:D:D
  • Dj Faustus #13
    Egyetértve az előttem szólóakkal tényleg furcsának tűnhet, hogy egy jól ismert dolgot - miszerint az ókori színházak akusztikája, a lépcsőzetes egyre táguló nézőtér miatt jó - újra felfedeztek.
    Viszont itt a lényeg, hogy a lépcsőzetes szerkezet egyfajta szűrőként is funkcionál.

    Hozzátenném, hogy Declerq-ék kutatása még 2007 áprilisi datálású, szóval a Napi Online kissé elkésett.

    Ja és mindez az Acoustical Society of America lapjának 121. (2007. áprilisi) számában jelent meg
    "Acoustic diffraction effects at the Hellenistic amphitheater of Epidaurus: Seat rows responsible for the marvelous acoustics" címmel Nico F. Declercq és Cindy S. A. Dekeyser tollából.
  • Tetsuo
    #12
    En ezt tudom is, nem csak erzem.
    Csak lusta vok alternativat keresni..
    mondjuk Prohardver az IT-temaban lenyomja, baratsagosabb a forum is..
    meg a tudomany es a fenykepezes ami erdekel..
  • szvini
    #11
    Amúgy csak én érzem úgy, vagy tényleg egyre gagyibb cikkek vannak sg-n? Mostanság olyan kevés érdekeset találok :(
  • szvini
    #10
    meg az sg-re is eljutott :D, ezt is vegyük figyelembe :D, ha a cikk író is ilyen tájékozott lenne, amiről ír, akkor :D inkább más témát választott volna :D
  • Lavigne
    #9
    rossz az akusztika :D
  • Tetsuo
    #8
    Na jah, minden akusztikaval fogalkozo konyv bevezetojeben ezt tenykent kezelik mar vagy 20eve ill regebb ota.. a lenyeg h most eljutott amcsiba is. :)
  • Anomaly
    #7
    2 év múlva. 2010 júniusi hírekből egy: Amerikai tudósok felfedezték, hogy ha süt a nap akkor meleg lesz ha nem akkor pedig hideg van.
  • kuci06
    #6
    "Az ókori görög színházak tökéletes akusztikájának titkát vélte megtalálni tavaly két amerikai tudós. Arra a következtetésre jutottak, hogy a titok nyitja a nézőtér lépcsőzetes elrendezése."

    Lol, akkor nekem az általánosban zsenik voltak a tanáraim :D Ugyanis anno alap tény volt, hogy a lépcsőzetes felépítés -> jó akusztika
    És az már jópár éve volt...

    Loller
  • praksi
    #5
    "A kutatók egyelőre nem tudják, hogy a színház felépítése tudatos tervezés műve-e, vagy pedig csak szerencsés véletlen."

    Egy ismerősöm akusztikai tervező, mellette a BMe-n is tanít; ő azt mondta hogy semmiféle tudatosság nem volt; egyszerűen csak megcsinálták, ami jó volt az lemásolták; ami rossz volt, előbb-utóbb lerombolták, ennyi.
  • AzUs
    #3
    Na neee gyerekek, ez már röhej... Kb 10 éve láttam erről filmet tvbe basszus..
  • Molnibalage
    #2
    Tökéletes akusztikájú terem nincs, szó se róla...
  • nohea
    #1
    Első két mondat - hát gratulálok nekik. Ezt itt Európában már jópár éve tudtuk - ennyire sokáig tart, míg az Atlanti-óceánon átjut az információ?... x_x