11
  • JTBM
    #11
    Még egy fontos dolog, az MVM-ben már megvan az építésre szánt pénz is, tehát az államnak egy fillérjébe sem kerülne a kapacítás duplázása.
  • Tyberius
    #10
    Hehe, én is elnéztem... 14 ezer.
  • Tyberius
    #9
    Hehe, kicsit elnézték... 14 millió GWh.

    http://www.npp.hu/uzem/02PaksVillEnTerm.htm
  • szombi
    #8
    ÉVENTE 14GWh ??????? EZ HOGY A JÓ BÜDÖS ÉLETBE JÖTT KI??????

    A 4 blokk összteljesítménye 2GW, szal az erőmű minden egyes blokkja évente csak 7 órát megy...
  • oneman
    #7
    csak ott van még egy apró gond, hogy a többi ország már korábban rájött, hogy atomerőműveket kell majd most építeni, és amire mi észbekapunk, addigra nem lesz megbízható és tapasztalt cég, aki el tudja vállalni a megtervezést, megépítést mert le lesz kötve a többi erőművel...
    a világon nagyon kevés cég foglalkozik atomerőművek tervezésével/építésével, egy újonnan alakult (esetlegesen kókler) cégre pedig nem szívesen bízna senki ekkora vagyont, szóval tényleg ideje lenne dönteni erről a kérdésről
  • Exen
    #6
    Igen, gondolom egy 3. generációs blokk, vagy akár erőmű volna szerintem is az ésszerű, bár ha a sok hozzá nem értő tovább húzza (akár 10-15 évvel is), akkor kérdésessé válik szerintem, hogy nem érné-e meg egy 4. generációsba fektetni, és akkor esetleg most egy újabb blokkot építeni, amivel kihúzzuk egy új erőműig. Igen, mindig túl sokat várok, de ezt már tényleg el kellett volna kezdeni. Ezzeé és megújúló energiával (nem biovalamikkel), egészen ügyesen meg lehetne szervezni kicsiny hazánk energiaellátását azt hiszem, de hát sajnos aki értene hozzá, azt távol tartják a döntéstől.
  • torcipepe
    #5
    az ezzel foglalkozók már több éve hangoztatják ugyanezt. bár lehet hogy jobban megérné egy új típusú reaktorba befektetni.
  • kernerster
    #4
    Én vagyok az akinek semmi nem elég, de szerintem ezt már előbb kellett volna, tekintve, hogy a régi reaktorok lassan elöregszenek.
  • FoodLFG
    #3
    atom
    én is támogatom

  • JZO
    #2
    Azt a 40%-ot szerintem fel kellene tornázni legalább a duplájára, kiiktatva ezzel az összes széntüzelésű és nagy széndioxid kibocsátású erőművet. Az így felszabaduló széndioxid kvótát - legalábbis egy részét - pedig értékesíteni lehetne. Ez utóbbit pedig ha mégis megtartjuk, hozzájárulunk a CO2 kibocsátás csökkentéséhez, hiszen ha mi nem hazsnáljuk fel és el sem adjuk, akkor ennyivel is kevesebb terhelést adunk a környezetnek.
  • Molnibalage
    #1
    Teljes gőzzel előre. Ez nyilvánvaló.