37



2008 FIFA Beach Soccer World Cup


Franciaország, Marseille július 17-27.

  • lippet
    #37
    2009-es naptár
  • lippet
    #36
    Miután a hollandok meglepetésre 5-3-ra legyőzték a törököket, egyszerű volt a képlet a mieink számára: egy esetleges háromgólos győzelemmel a norvégok ellen kivívhattuk volna a Szuperdöntőbe jutást. A speciális szabályok értelmében ugyanis nem az egész tornán, hanem csak az ezen a napon elért eredmények számítottak a magyar, a norvég, a holland és a török együttes vonatkozásában.

    Hasonlóan kezdődött a mérkőzés, mint szombaton az angolok ellen, az első harmadban csak helyzetek adódtak a kapuk előtt, gólt azonban nem láthatott a közönség. Az utolsó pillanatokban egyébként az ellenfél büntetőt rúghatott, ám Sture lövését Szűcs szenzációs bravúrral hárította.

    A folytatásban aztán beindult a gólgyártás: a 16. percben előbb Sture perdített a hálónkba, majd néhány másodperccel később Kóka egy jól helyezett lövéssel egyenlített.

    Három perccel később Újfalusi is betalált, így már nálunk volt az előny (2-1), és ez így is maradt a második felvonás végéig.

    Sajnos a záró tizenkét perc rosszul indult számunkra, mert Sture egy kipattanót Szűcs kapujába továbbított.

    Ismét három gól kellett tehát a továbbjutáshoz, de egészen a 32. percig nem változott az állás: akkor Berecz remek egyéni megmozdulás végén lőtt a jobb alsó sarokba.

    A hátralévő percekben mindent megpróbáltak Bereczék, hogy még két gólt begyötörjenek a skandinávok hálójába, de ez nem sikerült, a 3-2-es győzelem pedig azt jelentette, hogy a hollandok végeztek a harmadik, még továbbjutó helyen.

    A mieink is minden dicséretet megérdemelnek azonban a negyedik helyezésért, hiszen az utolsó pillanatokban tudták meg, hogy részt vehetnek a megméretésen, és rengeteg alapember hiányzott a csapatból.

    Az augusztusi, portugáliai Szuperdöntőbe a házigazda luzitánok mellett a svájciak, az olaszok, a lengyelek, a csehek, valamint a franciák, az oroszok és a hollandok jutottak. A csehek a két selejtezőtorna jobbik negyedikjeként vívták ki a jogot a vilareali szereplésre.

    EBSL-torna, Tignes, 3. forduló:
    Magyarország - Norvégia 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)
    Gólszerzők: Berecz, Újfalusi, Kóka, ill. Sture 2

    További eredmények:
    Oroszország-Franciaország 8-3
    Észtország-Anglia 3-2
    Hollandia-Törökország 5-3
  • lippet
    #35
    Ez a hírforrás rosszult közli a holnapi meccseket! Sorry

    July 5 (Saturday) – Matches

    14:45 Netherlands x Estonia
    16:00 England x Hungary
    17:15 Turkey x Francia
    18:30 Norway x Russia
  • lippet
    #34
    Az utolsó pillanatokban Azerbajdzsán lemondta a szereplést, így a magyar válogatott utazhatott Franciaországba.

    Nem volt esélye a fiatal magyar csapatnak a favorit franciák ellen

    Kissé megilletődötten kezdett a megfiatalított magyar csapat a torna favoritja és házigazdája ellen, amit sajnos ki is használtak a gallok. Martinon duplájával és Francois góljával ugyanis a 4. percben már 3-0-ra vezetett Eric Cantona együttese.

    Ezután valamelyest magukhoz tértek a mieink, amit jelzett Ivitz kapufája is. A 7. percben végre megtört a jég: Újfalusi egy távoli bombával szépített, majd Finta is kapufát lőtt.

    A másik oldalon viszont nem hibáztak a hazaiak: a harmad vége előtt nem sokkal Samoun, majd Perez talált be, így 5-1-re vezettek a franciák.

    A folytatás hasonlóan alakult, mint az első 12 perc: miközben mi a kapufákat lődöztük szorgalmasan, Aubry pedig parádézott a vendéglátók kapujában, a gallok szinte minden helyzetüket kihasználták.

    Samoun, Francois és Castro (büntetőből) volt sorrendben eredményes, így 8-1-re elhúztak a kékmezesek. Büntetőből ugyan Ivitz szépített, de az utolsó szó joga ebben a periódusban is az ellenfélé volt: 3 másodperccel a dudaszó előtt Lambourde egy egészpályás szabadrúgásból talált Szűcs kapujába (9-2).

    Az utolsó felvonásban Samoun kezdte meg a gólgyártást, amire szabadrúgásból Ivitz válaszolt.

    Castro két egymást követő találata után a végén Makra lőtt egy kipattanót a hálóba, így 12-4 lett a végeredmény a Cantona-csapat javára.

    Összességében nem érheti szemrehányás a több újoncot avató magyar válogatottat, hiszen a franciák jóval esélyesebbnek számítottak, és kegyetlenül kihasználták a lehetőségeiket.

    Szombaton a nyitónapon az oroszoktól vereséget szenvedő hollandokkal találkozik nemzeti csapatunk.

    A pénteki eredmények:
    Franciaország-Magyarország 12-4
    Norvégia-Észtország 4-3
    Törökország-Anglia 7-3
    Oroszország-Hollandia 10-0

  • lippet
    #33
    TV program az EuroSport 2-n:

    Július 4. (péntek)
    11:00 Strandfoci - Challenge Kupa Izrael, döntő (ismétlés)
    14:45 Strandfoci - Euro Liga - Norvégia-Észtország (élő)
    16:00 Strandfoci - Euro Liga - Törökország-Anglia (élő)
    17:15 Strandfoci - Euro Liga - Franciaország-Azerbajdzsán (élő)
    18:30 Strandfoci - Euro Liga - Hollandia-Oroszország (élő)


  • lippet
    #32
    2008. július 4-6
    Euro Beach Soccer League (EBSL) Tignes, Franciaország

    Norvégia
    Észtország
    Törökország
    Anglia
    Oroszország
    Hollandia
    Franciaország
    Azerbajdzsán




  • lippet
    #31


  • lippet
    #30
    sorry elírtam:S július akart lenni! am a a többi stimmel:D
  • norbi56
    #29
    nem szóltad de te júnit irtál nincs az el írva?
  • norbi56
    #28
    mikor kezdődik?
  • lippet
    #27



  • lippet
    #26
    Ez az amatőr strandfocira vonatkozott. A profi játék csak abban külömbözik, hogy 3x 12percet játszanak!
  • lippet
    #25


    Egy kicsit a Strandfociról



    SZABÁLY:

    1. Méretek
    A játéktér téglalap alakú, hossza 30x40 méter, szélessége 17x25 méter.

    2. Vonalak
    A játékteret az ábra szerint jól látható 5x8 cm-es vonalakkal kell határolni. A hosszabb vonalakat oldalvonalaknak, a rövidebbeket kapuvonalaknak nevezzük. A játéktér közepét az oldalvonal mentén kell jelölni.

    3. Büntetőterület
    Képzeletben a kapuvonalakra merőlegesen, mindkét oldalvonalon 5 m távolságra egy pontot kell kijelölni. E két pontot egy, képzeletbeli vonallal kell összekötni. E vonalakkal és kapuvonallal határolt rész a büntetőterület.

    4. Büntetőpont
    Mindkét büntetőterületen a kapuvonal középpontjától, a kapuvonalra merőleges képzeletbeli egyenesre 8 métert kell mérni és e távolság végpontját láthatóan megjelölni az oldalvonal mentén. Ez a büntetopont.

    5. Cserezóna
    Cserezóna a saját kapu melletti oldalvonalon, az alapvonaltól számított 5 m-en belül.

    6. A kapuk
    A kapuk a két kapuvonal közepén állnak. A kaput két merőleges, egymástól 4 m távolságban (belméret) álló oszlop alkotja, melyek felül keresztléccel vannak összekötve. A keresztléc alsó széle 2 m távolságra van a talajtól. A kapufák és a keresztléc vastagsága 8x10 cm. A kapufára hálót kell felszerelni, amelynek anyaga kender, juta vagy nejlon lehet. A hálót úgy kell felerősíteni, hogy kapura lövés esetén a labda ne pattanhasson vissza a mezőnybe.

    7. Játéktér
    A játéktérnek homoknak kell lennie.

    8. Játékosok
    A játékban két csapat vesz részt, legfeljebb 4x4 játékossal, közülük 1x1 a kapus. Mindkét csapat köteles a játéktéren lévő játékosai közül kapust megnevezni a játékosokat számozott mezzel ellátni.

    9. Cserék
    A cserejátékosok maximális száma az adott mérkozésen 7 fő. A cserelehetőség a mérkőzés folyamán korlátlan számban történhet. A lecserélt játékos a mérkőzés során újra játszhat.

    10. Játékosok felszerelése
    A játékos nem viselhet olyan felszerelést vagy tárgyat, amely másik játékosra veszélyes. A játékosok felszerelése számozott trikóból vagy számozott mezből, rövidnadrágból és cipőből áll. Cipő viselése nem kötelező.

    11. A mérkőzés
    A mérkőzés két 12 perces félidőből áll. A félidők között szünet nem lehet több 1 percnél. Mindkét csapat jogosult félidőnként egyszer 1 perc időkérésre, de a játékvezető csak akkor adhatja azt meg, ha a labda játékon kívül került és az időt kérő csapat jogosult azt játékba hozni.

    A strandfoci weblapjáról van az információ!

  • lippet
    #24
    én még csak most kezdtem:D
  • GTheo
    #23
    A legjobb strandfocis Amarillo a spanyoloktól.
    Néha nézegettem az eurosporton a strandfoci meccseket.
  • passatgt
    #22
    én szeretek focizni homokba, strandon alap dolog-.-
  • lippet
    #21

    2008 FIFA Beach Soccer World Cup
    Franciaország, Marseille június 17-27.

    A csoport
    Franciaország
    Irán
    Szenegál
    Uruguay

    B csoport
    El Salvador
    Olaszország
    Portugália
    Salamon-szigetek

    C csoport
    Argentína
    Kamerun
    Oroszország
    Egyesült Arab Emirátusok

    D csoport
    Brazília
    Japán
    Mexikó
    Spanyolország

    A mérkőzéseket az EuroSport 1-2 fogja élőben, illetve felvételről sugározni.









  • lippet
    #20
    sajna nem:S
    de majd később teszek ide listát kik játszanak
  • norbi56
    #19
    Magyarok lesznek?
  • norbi56
    #18
    már ahol olyan meleg van mondjuk én nem strandfociztam még de mondjuk olaszba a homokos parton eléggé forró vót a homok
  • norbi56
    #17
    éget a homok az a baj:(
  • lippet
    #16
    ja nem EBSL kupa van:D

    Challenge Kupa, Izrael:
    Törökország - Magyarország 7-6
    Magyaország - Norvégia 8-6
    Ezzek a magyarok 5.-ek lettek a tornán a 6 csapat közül.
  • tigeroo
    #15
    lol:) dejó, tetszik

    hajrá mexikó:Ddd
  • lippet
    #14
    Nemsokára lesz banner is:D
  • lippet
    #13
    jaja most vmi EBSL kupa vagy mi van:D
  • Atti12
    #12
    jó lehet ez. :) szivesen kipróbálnám csak nincs hol :S. Eurosport2-őn szokott menni közvetítés. Multkor néztem is a Magyarország-Törökországot. Kikaptunk :(
  • Csabesz6
    #11
    Fennt a volt sulimnál van ilyesmi homokos pálya, igaz mára már eltűnt róla a homok-.-
    Amikor még friss volt, jókat fociztunk benne, igaz utána bele-bele találtunk pár kőbe:c
  • sz4bolcs
    #10
    még nem próbáltam, de előre láthatólag utálnám... éljen a terem, és a beton.
  • deep
    #9
    Mert 1 perc alatt felnyalod a part össze homokját, úgy lihegsz. Cseppet nehezebb mozogni, ha bokáig süllyedsz minden lépésnél:)
  • lippet
    #8
    hát hogyne lenne:D
  • shad0w
    #7
    jó is, régebben baromi sokat játszottam, de általában béna voltam benne, főleg azért mert én a teremfocihoz, futsalhoz szoktam, ez meg nagyon nem az :)
    amúgy kezdőknek nem árt fáslizni a lábat, lábujjakat játék előtt, mert nem nehéz rosszul eltalálni a labdát, és az összerúgások is elég kellemetlenek :)
  • lippet
    #6
    mert?
  • grizzly21
    #5
    borzalom homokban focizni
  • lippet
    #4
  • CattiBrie
    #3






  • lippet
    #2
    A 2008-as FIFA Beach Soccer World Cup lesz a FIFA Beach Soccer World Cup negyedik kiadása, amit ellenőrzött FIFA. Előző kiadásokat nem szervezett FIFA, mert Beach Soccer World Championship cím alatt tartották. Ez lesz a 14. Beach Soccer World Cup. A VB 2008 július 17.-én fog elindulni. A házigazda Franciaország (Marseille), az első világbajnokság Brazílián kívül.
  • lippet
    #1
    Itt a nyár,itt az idő a strandfocira! 1x fociztam ily módon, de nagyon megtetszett!=)