17
  • banok
    #17
    aha félidő közepén reklám mi?
    OMG
  • Csaba42
    #16
    Hát ez nem meglepő.
  • Laci082
    #15
    Pontosítok. A magyar médiatörvénynek nevezett tákolmányba írta bele valami nagyon okos, hogy sporteseményt nem lehet megszakítani, csak a játékközi szünetekben. Na most aki ezt írta az feltehetően még csak focit látott a TV-ben, és azt féltette (pedig amilyen unalmas sz*r meccsek vannak még azokat is feldobná egy-két reklám). Technikai sportoknál viszont az a csúcspont amikor baleset miatt percekig körözgetnek a biztonsági autó mögött, és ezt se lehet levenni, holott ennél már biztosan izgalmasabb lenne egy reklám. Az általam fogott összes országban a freetv-k mind megszakítják reklámmal a közvetítést. Vannak viszont olyan helyek pl.: Németország ahol az ingyenes RTL mellett a fizetős Premiere is közvetíti a F1-et, méghozzá prémium módon több csatornán, több módban, persze prémium árban. Szóval ott aki reklámmentes közvetítést akar, az fizet érte (vagy beszerez egy okosított műholdvevőt...). Mivel a FIA kezd elszállni agától, és lassan aranyárban mérik a közvetítési jogot, kizártnak tartom, hogy sokáig tartani lehet a reklámmentes közvetítést ingyenes csatornán. Jelenleg se tartozik éppen a nagyon nyereséges műsorok közé, inkább csak presztízs értéke van (kb olyan mint a Foci EB most az MTV-nek)
  • lamella
    #14
    Nem értettem félre. Csupán javasoltam, hogy filmek alatt is legyen ez. Ne csak a forma1-nél :)Sőt két reklámblokk között nyomhatnának még futó szalagcímeket is, mint anno a pesti zavargásoknál :)
  • winnie
    #13
    szerintem valamit nagyon félreértettél. filmet meg lehet szakítani. forma1-et nem.
  • lamella
    #12
    Nagyszerű! Akkor legyen filmek alatt is osztott a képernyő, de ne csak a végén a feliratozásnál, hanem közben is negyedóránként. Addig persze vegyék le a film hangját, hogy a reklám jól, tisztán hallható legyen. Ezzel még időt is spórolnának nekünk. Hálistennek engem nem érint mert filmeket évek óta nem nézek tv-ben. Mivel a régi szolgáltató elpucolt, így amíg nem választ újat az ember, addig ugye nincs adás. Nos, én kb 3 hét után vettem ezt észre, így gyorsan felismertem, hogy nincs is erre szükségem. Idén 2 műsor van ami érdekel: az EB és az Olimpia. Ez hálistennek egy dróttal is megoldható, így és ettől függetlenül is üdvözlöm, hogy az m1 adja.
  • assdf
    #11
    Ez nem igy müködik. Megnézem az előtte lévő 20 perces összefoglalást is amiben van 10 reklám, meg az utánna lévőt is amiben szintén van 10 reklám. Akkor meg minek magába a futamba? Nem véletlenül irták bele a közvetitési szerződésbe hogy nem lehet megszakitani reklámmal. Idén még nem láttam ezt a variációt, lehet hogy most már az is benne van hogy megosztani sem lehet :)
  • winnie
    #10
    ja, én is azt mondom, hogy ne legyen forma1. mi értelme körbe-körbe menő autókat mutatni. az sem normális, aki kitalálta...(sorry, de röhej, hogy te, mint fogyasztó kvázi ingyen kapod az rtl-en a kedvenc sportodat és fel vagy háborodva, hogy az rtl, ha már kiadott ennyi pénzt érte, akkor vissza is akarja kapni a befektetését. ahelyett, hogy örülnél... oké, olykor én is visszasírom a kétforintos kenyeret és kádár apánkat (not!), de hidd el, nem te teszel szívességet azzal az rtl-nek, ha megnézed az adásukat:)
  • assdf
    #9
    én nem bánom hogy az m1 közvetiti. Nincs benne reklám (a szünetet kivéve).
    Vegyük pl a forma 1-et amit az rtl közvetit. Ugyebár a szerződés szerint nem lehet megszakitani reklámmal.
    Erre mit csinált tavaly az rtl? Fogja magát, és egyszercsak kettéosztja a képet, a bal oldalin megy a futam, a jobb oldalin meg vmi mosóporreklám. Hát a jó k. anyját...

    Na ilyen közvetitésből nem kérek.
  • NSC
    #8
    hát az m1 kommentátorai se negy klasszisok.talán gundel aki ér vmit
  • szacsi
    #7
    sikeresen atemelted az indexes cikket. -.-

    amugy meg az rtl-es kommentatoroktol ovjon minket az eg, anno a vb-s kozvetites is katasztrofalis volt.
  • Vucli
    #6
    Hát engem nem érdekel, hogy az M1 veszteséges vagy nem, úgyis az ország lakossága fizeti meg a közszolgálati tvk büdzséjét. Ahogy egy másik portálon olvastam az EB személyenként egy sör ára, ennyit nekem bőven megér, hogy nem kell annyi reklámot bámulni. Arról nem is beszélve, hogy igaz, hogy a M1 sport kommentátorok/műsorvezetők nem túl jók, de RTL Klubosok egynesen bozasztóak.
  • winnie
    #5
    én azt olvastam itt az sg-n, hogy azok kamuk. biztos az m1 lefizette az agb-t.
  • fodi91
    #4
    Egyébként az M1-nek ez így is veszteséges lesz. Az RTL a lehető legnagyobb árát ajánlotta ami visszahozható (600 millió). Az M1 pedig 900-at ajánlot amit a 6 perces reklámblokokkal nem lehet visszahozni. Ráadásul mivel a meccsek között nincsenek saját gyártású másurok illetve önpromó sincs így az EB után az M1 beáll a régi szintre. Meg is érdemlik.
  • fodi91
    #3
    Szerintem irónikusan mondta.
  • Narxis
    #2
    Nem az.
  • winnie
    #1
    gondolom ez is kamu, mint minden nézettségi adat.