9
  • Sanyix
    #9
    Ha ügyesen csinálod nincs nyoma :D
  • Griphons
    #8
    Azt tudtam, hogy az amcsik síkhülyék, de most már európa is kezd elhülyülni?
    Külön szakértői csoport kell ahhoz, hogy valakiben tudatosuljon, hogy hogyan viselje a pendrive-ját, hogy ne veszítse el? Hát ez egy vicc...
    Amúgy úgy látom ez az ENISA amolyan hivatalos pánikkeltő cég lehet. Holnap lehet hogy kitalálják, hogy a wc-papír is potenciális veszélyforrás lehet a személyes adatainkra nézve XD
  • Epikurosz
    #7
    Nem mindig. Legalábbis zsnaettnél nem találják a korrupt ügyészek.
  • Zoleeca
    #6
    "legyen nyoma a dugásnak."

    Annak mindig van
  • lapaleves
    #5
    nem is tudom mikor vezettük be az egykori cégemnél az írásvédettséget a pendriveokra... van pár éve már. most meg kiderül, hogy ezek a kis édi bigyók veszélyesek - el vagyok képedve.

    urbánlegendként: állítólag egyes helyeken telenyomták technokol rapiddal (etc.) az usb likakat a gépeken.

    mondjuk ismertem egy-két jóképességű kollégát, aki még a pendriveok előtti időben ide kábellel meg hdd-vel mászkált munkahelyi letöltés hazavivése céljából, ezért nálunk a biosban is le volt tiltva minden ilyesmi. most hogy mennyire volt törhető a dell gépek biosa nemtom. azért kaptak biztonsági öntapadóst is a gépek, legyen nyoma a dugásnak.

    ja, akinek újat mondtak a cikkben azon már csak egy jó zsíros tanácsadó segíthet.
  • Icegod
    #4
    ezeket "szakértők" találták ki? ... én is szakértő vagyok, ha kitalálom, hogy kódolva tömörítem az adatimat? pff...

    egyébként ez mit akarna jelenteni?: "fontos az is, hogy megszabják, ki férhet hozzá az eszközökhöz és a rajtuk tárolt információkhoz", ezt le lehet programozni?, vagy csak arról van szó, hogy ismeretlenek kezébe ne nyomjuk a driveot ... ?

    az én pendriveomon (fujifilm) van írásvédettség-kapcsoló, pedig nem egy régi darab, 2 hete vettem :P
  • arrakistor
    #3
    így van: mit kell itt gecózni?

    TRUECRYPT

    oszt jónapot
  • torcipepe
    #2
    manapság szinte egyik USB-kulcson sincs írásvédetté tevő kapcsoló. sőt még csak egyen láttam eddig, a sajátomon. amit a sulinetes gépekhez adnak, azon ráadásul még jelszót is be lehet állítani a hozzávaló progi segítségével. csak sajna elhagytam
  • hdo
    #1
    http://www.truecrypt.org/ -.- erről ennyit. Aki hülye haljon meg, főleg ha fontos infót tárol titkosítatlanul! -.-