28
testőr
  • tigerbácsi
    #28
    valami ilyesmi van leírva a jelentésben!
  • bens
    #27
    "lehet elbiztosított fegyvert ember felé tartani nem célzott lövésre emelve"

    na én ezt még nem hallottam, de biztos.
  • tigerbácsi
    #26
    yayaya mert sosem leszek 100%os az Ő szemszögükből! esetleg olyan 90%körüli, de más munkahelyen 100 %osnak számítok, ha nem kell futni vagy hasonló megerőltető gyaloglás nincs.
  • praksi
    #25
    és azért rúgtak ki, mert lelőttek?
  • tigerbácsi
    #24
    a papírok szerint a fegyver oktatási céllal volt birtokába, s a bemutatások miatt lehet öltetlen, elbiztosított fegyvert ember felé tartani nem célzott lövésre emelve. s a fegyver mittudoménmilyen rugója vagy bütyke eltört valószínűleg a bemutatás során s így történhetett meg hogy lelőtt, bár nem ő húzta meg a ravaszt hanem elsült.
    de tod milyen ez mindent el lehet símítni ebben az országban ha lényeges! :-)
  • bens
    #23
    és hogy a fenébe találták ki h nem az ő hibája? lábonlőtt egy töltött fegyverrel, mikor a fegyvert még szétszedett állapotban is tilos másra fogni, tehát ha még a fegyver meghibásodásából is adódott a baleset, akkor is rádfogta. én is jártam lőtérre kiképzésre, de ez elég hihetetlen h egy ilyet megússzon valaki.
  • tigerbácsi
    #22
    yayaya alapszabály! dehát ez van! rossz helyen voltam rossz időben!
  • tigerbácsi
    #21
    kihoszták, hogy nem az Ő hibája így még mindig ott oktat, meg akciókban vesz részt! dehát ez van! nem is haragszok rá! azzal sem lennék előrébb! de segített rajtam, mert itt a cégnél ismert vkit, s szólt az érdekemben! :-)
  • tigerbácsi
    #20
    yayaya de legalább ezt is megtapasztaltam! :-)
  • joebacsi
    #19
    pedig elvileg alapszabály, hogy töltetlen fegyver nincs...
  • bens
    #18
    és vele mi lett? mármint az oktatóval. gondolom ő sem úszta meg.
  • II Rocky II
    #17
    huh nem lettem volna a helyedben :S mert ennyi erővel máshova is mehetetett volna :S
  • tigerbácsi
    #16
    ehhe éppen mutattott egy magnumot mely el volt biztosítva s meg volt töltve, s megmutatta hogy így is fel lehet húzni, s nem lehet elsütni. ahogy magyarázott, egyszer csak elsült! :-) s a combomon ment át a golyó a lágy részén! :-) pár cm s csak keresztapa lehettem volna. a vizsgálat kimutatta, hogy a pistol volt rossz! :-)
  • tigerbácsi
    #15
    én is dolgoztam nekik! de csak rendezvényeken a szegedi csapatban! :-) de hogy yooo fizet az túlzás!
  • bens
    #14
    lelőtt az oktató, azt hogy kell érteni :P
  • bens
    #13
    biztos többet keresnél vele, mint nyelvtantanárként :)
  • Pepsi Twist
    #12
    Én az In-Kal nal voltam... kamu szar az egész de jól fizetnek :D
  • tigerbácsi
    #11
    pontos árat én nem tok, de az tudom hogy a legjobb képzést adja!
  • Magnumrolcsi
    #10
    IBA nagyon sokba kerül, kb. 230e Ft.
  • tigerbácsi
    #9
    de ha van kérdés tom a választ segítek! :-)
  • tigerbácsi
    #8
    ekkolákko!

    csakhogy tisztázzunk valamit! nem vagyok testőr, s nem is voltam az hivatalosan! nemzetvédelemben dolgoztam, de már nem. mivel kirugtak, mert oktatáson lelőtt az oktató, s nem leszek már 100% os!

    igen az IBA yooo naon yooo s elismerik az eu-n belül tutira! az nem biztos hogy eun kívül is, de utána kék nézni!

    testőrképzést nem nem támogat a munkanélküli. általában az szokott lenni, hogy a cég oktat ki, ő támogatja, s ő is iskoláz be, csak alá kell írni papírokat.
  • TomBond
    #7
    Ajánlom figyelmedbe a IBA-t (nemzetközi testőrszövetség). Mindenre felkészült hihetetlen oktatók vannak. nekem csak jó tapasztalataim vannak velük. Nem olcsó de hasznos! Ráadásul a munkaügyi központ biztosan nem támogatja. Most végeztem az év elején.
  • Apus
    #6
    Üdv!
    A munkaügyin keresztül érdemes lenne megérdeklődni, én anno így jutottam a vagyonvédelmimhez. Nem volt ingyen, de elég komoyl kedvezményt adtak. Árakat nem tudok, eltelt több mint 10 év :)
  • huntofa
    #5
    köszi
  • n3whous3
    #4
    ja :)
  • Hajnalcat
    #3
    Kiaz? Tigerbácsi?
  • n3whous3
    #2
    Egy SG-s ismerős ezzel is foglalkozik, eléggé benne van a témában, szólok neki, hogy írjon ide is :)
  • huntofa
    #1
    Nem találtam topicot ebben a témában , viszont elég jó kis csevegőtéma. Gondolkoztam hogy elvégeznék egy testőr tanfolyamat és megpróbálnák elhelyezkedni vele idehaza. Nem egy szokványos meló, de érdekelne. Akinek vannak tapasztalatai az ossza meg velünk. + érdekelne hogy van-e lehetőség ingyenesen elvégezni a tanfolyamot ( akár munkanélkülin keresztül ) ???