54
A Pool Billiard fajtái, szabályai, otthoni Billiard asztalok
  • deep
    #14
    Egyébként, épp most találtam ezt a céget, akik egész emberi áron forgalmazzák a nagyobb asztalokat is. Majd ilyenre fogok beruházni, ha ki tudok alakítani megfelelő helyet:)
  • deep
    #13
    Ó most épp csak egy kis otthoni asztalt vettem, 150x80 cm.Ez 25.000Ft volt, nem pénz érte, aranyos kis asztal, nagyon szép.

    Mondjuk ehhez is kell jó nagy hely, az asztal szélétől legalább még másfél-2 méter. Volt régebben rendes, nagy asztalom is, az a garázsban volt, de éppcsak elfért. Azt talán 40.000-ért vettem, na nem is volt valami szép állapotban:)

    Hirdetéseket kell nézegetni, ki kell fogni. Lehet 50 körül is egész jó asztalokat találni, az már kifizethető azért.
  • Casillas
    #12
    ez még mindig nem az :)

    ezt írja a linken:
    Taktikai okokból egy játékos választhatja azt a lehetőséget, hogy lyukba küld egy egyértelmű célgolyót, és ugyanakkor befejezi adott lökéssorozatát azzal, hogy előre ’biztonsági’ lökést jelent be.

    ilyenről még én sem hallottam, tévében se láttam, taktikailag értem hogy mi értelme lenne, de még soha nem láttam senkit alkalmazni ezt a lehetőséget
  • hunbasser
    #11
    ja vagy úgy :D azt hiszem,ez akkor van,amikor elrontja a másik,de mégsem kézből vagy,és nem látsz rá a soron következő golyóra,ilyenkor kérhetsz ilyen safetyt.(ha jól tudom)
  • Casillas
    #10
    igen, de a lenti linken nem ezt a széftit írja 4.12 alatt, hanem hogy lelökjük a sajátunkat, de mégse akarjuk folytatni
  • hunbasser
    #9
    elnézést,végülis igazad van,a 8/15 is pool billiárd játék,csak általában amit itt Magyarországon poolnak hívunk,az valójában a 9 golyós pool billiárd :)
  • hunbasser
    #8
    a biztonsági lökés az,amikor nem teszik el a soron következő golyót,csak olyan helyzetbe hozzák a fehér golyót,hogy az ellenfél ne tudjon belőle megindulni,pl szépen elbújtatják a fehér golyót,vagy ráragasztják a soron következő golyót a falra,stb.
  • hunbasser
    #7
    a 8/15,amiről te beszélsz,az nem pool
  • John Cena
    #6
    ez engem is érdekelne:)
  • Casillas
    #5
    milyen asztalt vettél mekkora helyre? valamint ha nem titok, honnan és mennyiért? :)
  • ba32107
    #4
    k**va drága

    asszem olyan 200-300k (tipp)
  • NEOreg3
    #3
    egy normálisabb asztal mennyibe kerül?
  • tobias88
    #2
    4.12 ’BIZTONSÁGI’ LÖKÉS
    eről még nem hallottam
  • deep
    #1
    Ha én és a kereső is jól látta, akkor még nincs topikja az SG-n ennek a kiváló sportágnak/játéknak.

    Azért is nyitottam, hogy talán ha csak pár alkalmi játékos is betéved ide és esetleg nem ismerik a tényleges szabályait a játéknak, már megérte:)

    Rengetegen játszák a magyarországi kocsmákban szájról szájra terjedő szabályok szerint, melyek több játékmód szabályaiból vannak mixelve, és/vagy légbőlkapott (már elnézést) marhaságok:)

    Itt megtaláljátok a World Pool Billiard Association által kiadott hivatalos szabályzatot, ami az ún. 8-as játék szabályait tartalmazza. Ez az, amit a legtöbben "biliárd"-ként ismernek, 7-7 "csíkos" és "teli", valamint egy fekete, 8-as számot viselő golyóval játszák + a fehér ugye.

    Itthon is egyre több forgalmazó foglalkozik biliárd asztalok forgalmazásával, és az árak is kezdenek itt-ott egész elfogadható szintekre esni, én is épp most szereztem be egy asztalt otthonra. Bár ez csak egy kis méretű, lakásba való asztal, a játékszenvedély ezen is maximálisan kiélhető:)

    Billiard-kedvelők, hajrá!