40
  • Tetsuo
    #1
    masodpercenkent 1CD..
    de mernem fejlesztenek kozosen?

  • Bircsike
    #2
    Jajj de kis izé ez az Intel, annyira önző lett, csak a pénz már semmi más...
  • Palinko
    #3
    szerintem ha nem lesznek hajlandók kompromisszumokra akkor nem fog elterjedni a szabvány és lesz helyette más...
  • PíszLávJuniti
    #4
    Erre is lesz vagy 2-3 szabvány, párhuzamosan 3 évig, aztán gyorsan kibukik a maradék. DVD + és -, BlueRay és HD DVD, stb..
    grat hozzá..
    és így biztosított is az inkompatibilitás
  • PíszLávJuniti
    #5
    A jelenlegi USB2.0 sebességét a 480mbitet sem használja ki a legtöbb eszköz.
    Firewire alapokon kéne tovább menni, az ígéretesebb.
  • szarvasdinnye
    #6
    :) Azert ez eleg necces, hogy a fejlesztessel kapcsolatos forum alapitojakent odazza el az egyuttmukodest.
  • Narxis
    #7
    Az Intel? Pedig az egy olyan araaaaanyos cég. Biztos jó okuk van rá, hogy hátráltatnak másokat.
  • Balumann
    #8
    Gyorsabb lesz mint a merevlemez?
  • kvp
    #9
    Kulso pci express ebbol nem lesz, mivel az usb half duplex, a pcie pedig full duplex. A vezeteken belul a fizikai protokol mar megegyezik. A protokolon atvitt csomagok formatuma viszont jobb kerdes. A pcie protokoll-t nem halfduplex (ketvezetekes) uzemmodra terveztek, mindenkeppen kell ala egy forgalomszabalyzo reteg. A tobbiben megegyezhet. Az igazi kerdes csak az, hogy hogyan oldjak meg a fallback-ek (visszafele kompatibilitast) es a valodi plug and play-t, mivel ezt egyelore az intel hardverei sem tudjak. Technikailag az usb altal hasznalt poll-ozott megszakitaskezeles pedig olyan messze van a pcie megoldasatol, hogy ez onmagaban is megneheziti a fejlesztok dolgat. Az intel valoszinuleg azert huzza az egeszet, mivel meg az o hardveruk sem mukodik es nem akarnak olyan szabvanyt, amit meg ok sem tudnak megcsinalni. Az eddigi usb eseten is egy teljesen kompatibilis usb vezerloben volt legalabb 1 fele usb1-es vezerlo (3 fajta letezik) es egy usb2-es vezerlo (ebbol mar csak 1 van). Az operacios rendszerek pedig telepiteskor eldontottek, hogy melyik vezerlo van a gepben es az ahhoz tartozo driver-t raktak fel. Ezert van az, hogy usb1 es usb2 kozotti valtaskor a vezerlo aramkorok is cserelnek, meg akkor is ha ugyanazon porthoz tartoznak. (es ezert van, hogy egyes regebbi alaplapokon csak nehany port volt usb2 kompatibilis, a tobbi meg max. 1.1-es) Most lesz hozza meg 2 fele usb3-as is. A jelenlegi operacios rendszereknek nem jelentett gondot es amig az usb-s csomagok tartalma megegyezik addig senkit sem erdekel hogy hanyfele vezerlo van.
  • bertino
    #10
    nem akarok a cikk címével kötözködni de hát már jó rég óta készül igazából... -.-
  • Akuma
    #11
    Nem is azt jelenti a cím, hogy elkezdték készíteni, hanem, hogy folyamatban van, az nincs benne mióta
  • god25
    #12
    ...hát igen. Én is max 10Mb-el másolok a kingstonnal. :(
    Remélem gyorsan elterjed..
  • bertino
    #13
    jovan, ez is igaz
  • Adamul
    #14
    és a WUSB-vel mi a helyzet? Én arra várnék már régóta, hisz arról legalább egy éve olvastam cikket, és nem mindig a sebesség lehet csak nyerő 5let, a kötetlenség legalább ilyen fontos lehet...
  • FoodLFG
    #15
    Én is inkább valamilyen univerzális vezeték nélküli szabványt szeretnék a perifériákhoz, hogy az terjedjen el. Mindenki unja már a kábeltengert.
  • Sanyix
    #16
    pff minek ez? Még az usb2-t is csak fullspeedre állítottam, nem is hispeedre, és azt sem használja ki semmim. Se a fényképezőm, se az mp3 lejátszóm nem tud 2,5 mega/sec-nél gyorsabban írni/olvasi a memóriakártyára. egérhez, billentyűzethez, joystickhoz sem nagyon kell sávszélesség. Külső pcie-hez meg veszessenek ki egy pcie-t és kész.
  • Yv@n
    #17
    MB-vel talán.

    Viszont attól,h ogy ez elkészül nem fogsz gyorsabban másolni, lévén az usb2 is annak 6szorosára képes amivel te most másolsz, thát a szűk keresztmetszet maga a flash eszköz amire az írás történik.
  • Yv@n
    #18
    Uhm nem csak fényképező meg mp3 lejátszó létezik ám :)

    De ha már az jött fel mint példa, akkor pl mondjuk HD kamera 1080p DV jellel. Egyből lesz értelme a dolognak.
  • Sanyix
    #19
    És arra nem elég a 480 mbit (amit az usb2 tud)? Az is sokszor több mint egy 1080p stream bitrátája. Nem csak mp3 meg fényképező létezik tényleg, de az 1%-ra nem kell annyira fejleszteni...
  • Akuma
    #20
    USB-s winyók és USB-s flash driveok egyre több lesz a piacon, nagyon is jó, hogy fejlesztik a portot! Másfelől akár az UTP gigabites lan-t is leválthatná. Pl az internethozzáfés gyorsításához hozzájárulva. Vagy akár belső hálózat router nélküli használatára.
  • L3zl13
    #21
    Internet hozzáférésnél az USB2.0 szűk keresztmetszer neked? Irigyellek.
    Ilyen nagy sávészélességeknél viszont úgysem fognak USB-t használni, mert nem elég megbízható.

    A belső hálózat router nélkül meg (legalábbis jelenleg) csak 2 gép között lehetséges, és szintén sokkal megbízhatatlanabb, mint az erre a célra fejlesztett UTP Ethernet.

    Nem mondom, hogy ne fejlesszék, de nem ezekre a felhasználásokra van igazán értelme.
  • Sanyix
    #22
    aham, és melyiknek nem elég a 480mbit? Mindnek, mert techológiailag sem tudnak többet. Vinyóra is lehet használni 534534534534 mb/sec-es átvitelt, de minek ha 80-al is nehezen, és ír/olvas. Miért kéne gigabites lant kiváltani? Miért gyorsulna tőle az általában jóval 100mbit alatt működő internethozzáférés? Belső hálózatot most is lehet routern nélkül használni, max nem netezel... de ez usb-nél is pont így lenne.
  • Hierogli
    #23
    A fejlesztes ellenzese osi roman szokas. Aki a fejlesztest ellenzi, sikeres ember nem lehet.
  • Akuma
    #24
    Beszéljünk emberibb nyelven, 480Mbit/s az 60MB/s, ami nem valami csúcs. Nem a jelenről beszélünk, hanem a jövőről! Majd akkor köpködjetek rám, amikor mindenkinek gigabites internethozzáférése lesz... :)
  • Akuma
    #25
    Ja és már nem dvd filmeket töltök le, hanem blu-ray filmeket... Nem mindegy azért a sebesség, egyáltalán nem!
  • Benedekco
    #26
    sztem ez pont kevés vagy pont sok.... azaz kevés, mert memókhoz ill wincsikhez vagy mp3-4 -akhoz digit kütyükhöz sok a tempó, de külső hardverhez meg kevés (pl külső vidkari)...
    más: most akkor mi van? "A szabvány harmadik generációja tízszeresére növelné az órajelet," - "az USB 3.0 nagyjából a tízszeresére növeli a sávszélességet" vagy mind2-t a 10*esére emelik? vagy az órajel emelése ennyivel emelné a sávszélt?
  • Sanyix
    #27
    Miért kéne? gigalan van úgyis az alaplapomban... általában x100+ arányban szoktak gyorsabbak lenni a lankártyáim mint a nethozzáférésem. És magyarországon az a veszély nagyon sokáig nem fenyeget hogy nemhogy az 1 gigás, de a 100 megés lan ne lenne bőven elég. Amire itt elérhetővé válig egy 100mbit-es nethozzáférés, addigra már 10, 100 gigabites kártyák lesznek kb.
  • Benedekco
    #28
    nah ezt jól elbaxtam szal a memókhoz sok a tempó, de úgy kezdtem a mondatot, hogy azokhoz kevés :S ... namind1
  • Akuma
    #29
    A lényeg, hogy fejlesztésre szükség van. Nem akkor kell fejleszteni, amikor már szorul a hurok... Mindig is szükség volt fejlesztésre, és mindig is szükség lesz. Bár lehet te nem érzed a nagy sebesség igényét, de szervereknél már most akkora adatforgalom van, hogy marhára örülnének egy gyorsabb kapcsolatnak... Hiába "csak" 10Megabit a letöltési sebességem, ha a legtöbb oldalról csak töredékével töltök, mégpedig a szerverek túlterheltsége miatt! Ha nagyobb a keresztmetszet a szerverek sincsenek túlterhelve, én is boldogabb vagyok, és még mindig csak a jelenlegi támpómnál vagyok, nemhogy a gigabites vagy akár 100megabites netnél... Szóval ezek a számok elenyésznek szerver szempontból.
  • Yv@n
    #30
    Nem elég. DV jelről volt szó.
  • Sanyix
    #31
    Szervereknél már most gyorsabb átvitel lehet mint ennek a max tervezett sebessége. Attól hogy gyorsabb lenne a kapcsolat a szerverek között, nem töltenél le gyorsabban, és persze usbt nem is lehetne használni a kis átviteli sebesség miatt. A letölésnél a gerincháló terheltsége a szűk keresztmetszet, mert túl ritkás.
  • Akuma
    #32
    Mert mi ennek a max tervezett sebessége? Te hol látsz ilyen adatot?
  • Yv@n
    #33
    Pl a cikkben:

    "Ami a várható előnyöket illeti, az USB 3.0 nagyjából a tízszeresére növeli a sávszélességet a 2.0-hoz viszonyítva, ami 5 gigabitet jelent másodpercenként - ez 650 MB/s-nak felel meg."
  • Akuma
    #34
    A gerincháló ritkasága meg nem az egyetlen ok, nem csak a megsokszorozással lehet sebességtöbbletet elérni, hanem fejlesztéssel is! Fura, hogy ezt nekem kell elmondanom és magadtól nem jössz rá... Ennyi erővel évek óta csak 486-os procik lennének, abból lenne egy számítógépben 200ezer darab, azt jóvan... Ez a "több jobb" gondolkodás eredménye.
  • Akuma
    #35
    Ehh, ezen átsiklottam úgylátszik :P Nekem csak a frekvenciaemelés rémlett, kétszer meg nem szeretem elolvasni ugyan azt a cikket :D
  • Sanyix
    #36
    Az ~50 mbit/sec. Arra miért nem elég a 480?
  • Tetsuo
    #37
    rengeteg vezerlo egyseg, pl hang video meg rakas processzor amik eloben modositjak a streameket ugyancsak hang ill video.
  • Yv@n
    #38
    Csak? Egy normálisabb h264 nincs meg 10 megabitből. Egy dv jel befér annyiba?
  • dara
    #39
    DV az 25Mbps.
  • Gabest
    #40
    Ha túl nagy a sávszélesség, majd átnyomják rajta tömörítetlenül. Pl. usb-s monitor.