16
  • birdo #16
    Pár éve se volt jobb a helyzet.......vagy igen ?
  • Evil Merodak
    #15
    Community powa

    Az adatvesztésről meg annyit hogy ext3-on ha egyszer törölsz valamit akkor azt az életben nem állítod vissza.
  • god25
    #14
    Remek dolog lehet otthonról köpködni, bunkózni a másikat.
    Én is szeretlek.
    Nem is ismersz és a szemembe köpsz, mert nem használok win-t?!
    3 éve tértem át linuxra (nem azért, mert bunkó lett belőlem), mert több 10Gb-nyi adatomat vesztettem el (nem egy alkalommal) különböző win hibák miatt. Amióta linux disztrót használok, azóta nincs gondom. Én még mindig vörös a vérem. Ennyi
  • bvalek2
    #13
    Azért mert nem könyörög senki térden csúszva hogy használd? Az Linuxozik aki akar. Nem tiltja senki de nem is kötelező, ezt jelenti a szabadság. Nincs multicég mögötte, akik a marketingdumával etetnek meg reklámozzák. Aki kér, minden segítséget megkap. Minden dokumentálva van (magyarul is), és sok a tudatos felhasználó, akik szívesen segítenek.

    Nem tudom mit tapasztaltál, de ahogy az itteni bemutatkozásodat látom, te csak azt kaptad amit megérdemelsz
  • Evil Merodak
    #12
    Az. Meg a #1 és a #4 is.

    Lehet hogy jobb a Linux, de a hozzátarozó közösségre no comment...
  • bvalek2
    #11
    Ez egy harmatgyenge flémkisérlet volt

    Egyébként köszi hogy felhívtad a figyelmünket erre:
    Miért jobb a Linux?
  • Evil Merodak
    #10
    Ezért nem terjed a Linux.
  • rigidus
    #9
    Es meg mindig nem hangoztatjak, hogy az egesz a monopol kereskedelmi szoftverertekesitesi modellben gyokeredzik: gagyit gyartani es barmi aron folyamatosan gondoskodni annak a keresleterol.

    Ha itt nem tortennek radikalis lepesek, ennek rovid idon belul akkora globalis katasztrofa lesz a vege amekkorat meg a vilag nem latott. (legfeljebb esti mesekben)
  • god25
    #8
    ...de rossz, h xeretett ubim nem engedi feltelepülni a vírust. A szívem szakad meg miatta...
  • arrakistor
    #7
    végre valamiben egyetértünk
  • arrakistor
    #6
    nevetséges az egész egyetlen vírus van: a Microsoft féle Windows.
    ezen kívül még nem futott vírus a gépemen , mások gépéről pedig kézzel szoktam kiszedni akármilyen más vírust a redzsisztriből stb.. nevetséges...
    főleg mikor jön a nagyfejű sábeszdiplomás rendszergazda és okoskodik hogy ő ilyen-meg-olyan vírusirtót használ de annyi esze nincs hogy tudná:
    logikátlan már eleve bármilyen vírusirtót feltenni, mert azon kívül hogy a háromnegyed processzoridejét és ramját elveszi a gépnek, SEMMIT nem ér, és egyik víruskereső SEM ismerheti az össze vírust , de jó, ha a töredékét ismeri az összes vírusnak.
    a legtöbb gondot nekem ezidájig a VÍRUSIRTÓK leirtása okozta.
  • aki kérdez
    #5
    Bár maximálisan igazad van, készülj a mindent elsöprő flémhullámra. :)
  • bvalek2
    #4
    Top 5 Linux disztribúció, a 4 millió vírus egyike sem fut rajtuk, lehet válogatni:


    ubuntu vagy kubuntu


    opensuse


    debian


    gentoo


    fedora
  • bvalek2
    #3
    Ez maradt ki az #1-ből:

    Saját tapasztalat alapján asztali gépre javaslom:


    Kubuntu 8.04 (Hardy Heron)
  • bvalek2
    #2
    Nem egészen ezt javaslom, kicsit összekutyulódott a hozzászólásom :D
  • bvalek2
    #1
    Fontos lenne kiemelni, hogy ez a probléma egy bizonyos igen elterjedt platformhoz kötődik, nem kötelező szenvedni vele. Vannak más operációs rendszerek is, azokra ugyanúgy van Firefox (java-val, flash-sal), Openoffice, MPlayer, Skype, Instant Messaging, 3D-s csoda GUI, hogy csak a legnépszerűbbeket említsem. A mai világban az ember konzolon játszik komolyan, számítógépen pedig alkalmi ("casual") játékokat tol. Már nincs az égvilágon semmi oka annak, hogy ne váltsunk.

    Saját tapasztalat alapján gépre javaslom:


    Kubuntu 8.04 (Hardy Heron)

    Szerverre:


    Debian 4.0r3 (Etch)