30
  • CsabiDuke
    #30
    Egy kis folyékony nitrogén, és hár hűsöl is a ketyere... :)
  • Vers
    #29
    3d chip a jövö, több réteg processzor, több réteg gpu, és több réteg memoria
    a köztük lévö kommunikácio pedig indukcios jellel megy
    már régen ezt kéne nyomatni , csak nem lehet olcso
  • Gamecube86
    #28
    Szerintem gyárthatnának hozzá olyan házat amit rá lehet kötni a fütés hálózatra.
    Szerelnének rá egy mérő eszközt és el lehetne adni a forró vizet a szolgáltatónak :D Hasonlóan a töblet elektromossághoz :D
  • Turdus
    #27
    Nagy cucc. A VAX gépeken már a 80-as években megoldották ezt. Most kivételesen lemaradt egy "kicsit" a nagykék.
  • formatuq
    #26
    "Hogy nem óránként, hanem adott pillanatban, már írták. De egy egész háztartás csak akkor, ha nem megy a hűtő, bojler, olajradiátor, hajszárító, porszívó, stb. Utóbbiak egyenként többezer wattot tudnak enni."

    ez igaz, de ha van ilyen kutyud, akkor bojler, olajradiátor, hajszárító nem is kell a haztartasban, mert ez a szerkezet betolti azoknak is a feladatat egy kis atalakitassal. [vigyor2]
  • SoulHUN
    #25
    bocs, pinokkionak ment.
  • SoulHUN
    #24
    Ember, gondolkozz már mielőtt mérnökök tudását kérdőjelezed meg..

    "...Az agy egyes részeiben nem megfelelõ vérellátás következtében bekövetkezett oxigénhiány mértékétõl függõen megszûnnek az agy bizonyos funkciói. Ezt jelzik a szélütés tünetei is: az egyes részeinek bénulása, beszédvagy látási zavarok, szédülés, a tájékozódási képesség elvesztése...".
  • dez
    #23
    Hogy nem óránként, hanem adott pillanatban, már írták. De egy egész háztartás csak akkor, ha nem megy a hűtő, bojler, olajradiátor, hajszárító, porszívó, stb. Utóbbiak egyenként többezer wattot tudnak enni.
  • LEHO
    #22
    Majd ilyennel fűtök télen :)
  • Wilddog
    #21
    Calgonnal a számítógép is tovább él! :D
  • pinokkio
    #20
    <i>A mérnökök szerint a megoldás az emberi agy komplexitásához fogható, ahol a vér egyszerre szolgálja a hűtést és az energiaellátást, nem zavarva a neuronok milliói között zajló kommunikációt.</i>

    Ezek a mérnökök sem tudják, hogy az agyállományon belül nincs egy ér se, szabadon áramló vér meg aztán végképp nincs. Azért jó hasonlat... :-)
  • Kryon
    #19
    Ott poén, hogy a rétegeket ugyanazzal a technológiával (ugyanazzon a költségen) kell legyártani, mint a mai 1 rétegű procikat, tehát ha pl. 100 rétegből áll, akkor egy egyrétegű proci árát szorozzuk csak be ennyivel...
    Innen látszik, hogy ezt nem otthoni felhasználásra szánják...
  • JTBM
    #18
    Már jópár éve ez az egyetlen lehetséges útja a további fejlődésnek.
    Már én is írtam itt róla az SG-n, csak én Mátrix-nak hívtam a technológiát.

    Az IBM még egy kicsit téved szvsz. abban, hogy mennyi hőt is kell majd elvezetni.

    Ha mondjuk 100 réteget húznak egymásra, és közben lecsökkentik a frekit 1,5MHz-re, akkor kb. egy 4 magos 3GHz-s proci 100/8 = 12,5-szeres teljesítményét kapják. 1 lap 1,5GHz-en kb. 1W-ot eszik, ezért a teljes fogyasztás 100W lesz, kb. annyi, mint egy mai 4 magos 3GHz-es procinak.

    Tehát felesleges lesz 1000W-ra tervezni a hőleadást, hanem több réteget kell használni alacsonyabb órajelen.
  • ziipp
    #17
    Nem neked szántam. Írni akartam valamit a kommentedre, de aztán meggondoltam magam és úgy maradt. A végén még meggyőznél. :>
  • ziipp
    #16
    Engem az érdekelne, hogy az esetleges további fejlesztéseket majd hogy oldják meg? Kicsit úgy hangzik, mintha már most a határon lennének - nagy nehezen kierőlették, hogy valamiképp "eldöcögjön". :)
  • rigidus
    #15
    Mert mas az olvasotaboruk. Ha zavar akkor valtoztass te, a lehetoseged meg van hozza.
  • waterman
    #14
    én meg már 5.-én a hwsw-n. de ha valaki csak egy oldalt olvasgat, akkor maradjon le? szerintem nincs ezzel gond.
    még régen, mikor nyomtatott magazint vártam minden hónapban egyszer, jó volt látni, hogy minden magazin mást kerekít havonta. egy online lapnál ezt nem tudják megcsinálni, mert a hírek gyorsan jönnek és gyorsan el is felejtődnek. ahol nincs friss hír, az lemarad.
    én pl főként a fórum miatt olvasom a cikkeket, mert valaki mindig megtud valami újat. néha oszlik a tudatlanság is:) arról nem beszéve, hogy az indexen minden hírnél "első"-znek. itt hála az égnek még nem csökkent oda a színvonal és remélem - annak a kemény magnak hála, aki rendszeresen hozzászólnak - nem is fog.
  • hpteso
    #13
    Miért írja meg minden hírportál ugynazt a hírt? Még reggel olvastam ezt az indexen. Uncsiiiii.
  • waterman
    #12
    mit nem lehet érteni? egy réteg manapság megeHET akár 100 wattot is tök simán. egymásra pakolnak pár réteget és simán elérik az 1000 watt óránként fogyasztást. ergó egy elektromos 2000 wattos fűtőszál a boilerben kutyafing ahhoz képest amit, 20 rétegnyi nemjól hűtött ilyen felépítésű chip produkál, ha a leadott watt/felület arányt nézzük.
  • Molnibalage
    #11
    ?? Te sem vagy tisztában a teljesímény és munka / energia közti különbséggel? Max. 1 kW/h-át tudsz elhasználni, de 1kW-ot nem....
  • Molnibalage
    #10
    Ez valami nagyon durva fordítása hiba valszeg. Ez valami felületre vonatkozhatott érték lehet szerintem. 1kW CPU teljesítmény? Az 1000W kérem. A mostani procik mennyin mennek? 60-100W?
  • torcipepe
    #9
    egy egész háztartás használ el 1kw-ot óránként
  • lamer the true
    #8
    Na megnézem ki fog 1 kilowattos videó kártyákat használni :D nemsokára már ívet húz bazzeg, nomeg a gatyám is rámenne ilyen villanyszámlára
  • reaper4
    #7
    :DD
  • waterman
    #6
    gondolod, hogy a külső vízhűtő körébe lesz közvetlenül bekötve? egy pár porszem aztán vége.. szerintem valamilyen passzív mechanizmussal megoldják, hogy keringjen egy belső primer körben a víz a chipben, aztán a külső kör meg lehet egy sima vizes hűtés.
    nem az volt a gondjuk, hogy hogy szállítsák el a hőt a chiptől, hanem hogy a belsejéből hogyan távolítsák el a keletkező hőt, anélkül hogy a hűtőtől távolabbi rétegek el ne szenesedjenek - legalábbis ez jön le más forrásokból.
  • s821227
    #5
    Szerintem akkora nyomás alatt kell tartani a rendszer mint állat hogy ne keletkezzen gőz! De biztos tévedek, de ha mégis akkor az az 50 mikronos cső hogy a retekbe bírja el azt a nyomásviszonyt???
  • atys2
    #4
    Gondolod, hogy csapvizet fognak használni?
  • trogi
    #3
    Vízkő?
  • kacsi01
    #2
    Halljuk, miért hülyeség az egész, miért nem fog működni, és különben is.
  • NeoMaN
    #1
    Naneeee, ez beszarás.