61
  • joebacsi
    #21
    "Nem véletlenül prognosztizálja sok szakember, hogy az e-mailt más kommunikációs megoldások, például az azonnali üzenetküldők és a wikik fogják felváltani."

    hát hogyne, az árajánlatokat majd egész biztos msn-en, meg iwiw üziken keresztül fogják küldözgetni

    a sok szakembert meg remélem rendesen megfizették az ilyen okosságaikért :)
  • Yv@n
    #20
    A pgp az a tartalmat titkosítja, itt protokoll szintű titkosításról van szó.

    Az általad írt megoldást használja sok spam szűrő, illetve a ne fogadjunk kamu mailt dologra megoldás az spf és a senderid. Azonos elv, különböző megvalósítással(ha mindkettőt implementálod egyből dupla munka...). Deehhez szükség van arra, hogy a domain tulajdonosok vegyék a fáradtságot legalább annyira, hogy egy kb 50-100 karakteres txt rekoordot felvigyenek a saját domainjeikhez. Amíg ennyire sem képesek, addig jártathatják a szájukat, de közelebb nem kerülnek a megoldáshoz.

    Működő megoldás még a greylisting is, de az itt említett megoldások egyike sem tényleges megoldás. Sokkal inkább tüneti kezelés. Egyedül a greylisting és az spf(/senderid) az ami képes csökkenteni a levél forgalmat, de minden egyéb tartalom alapú szűrés hálózati terhelést generál, hisz a levélnek meg kell érkeznie ahhoz, hgoy a spamszűrő kielemezze.
  • Yv@n
    #19
    Ez meglehet, de MSN-en kívül is van élet :)
  • Polemius
    #18
    "hiányzó titkosítás"

    Meglehetősen régóta ott van pl. a pgp ami szabadon használható és meglehetősen erős titkosítást nyújt (és/vagy elektronikus aláírást is).

    A spam problémát pedig nem lenne olyan bonyolult megoldani, ha a szolgáltatóknak érdekében állna. Csak nem kellene minden kamu mailt fogadni az adott szolgáltatók mailszervereinek. (Legalábbis a legtöbb spam amit a gmail spam fiókjában látok, az már a fejléc alapján egyértelműen fake.)
    Meg több másik megoldás is született már a spam leküzdésére, csak a másik irányból nagyobb a nyomás.

    Amúgy meg ha nem lenne senki aki elolvasná őket, akkor magától is megszűnne (csak éppen az emberek túl hülyék ehhez).
  • egyember1
    #17
    "A levél tartalmának nem volt sok értelme, betűkből és számokból állt."

    hat ezen igazan jot nevettem. az en emailjeim is mind betukbol es szamokbol allnak. nem sok ertelmuk van...
  • Zomil
    #16
    én hotmail-t használok és szintén semmi bajom vele
    a másik dolog, h nem kell minden értelmetelen oldalra regisztrálni :)
  • kow83
    #15
    Gmail is remekül szűr... azzal nincs bajom, de amíg x millió freemail user van, addig ez lesz...
  • sathinel
    #14
    ) yahoomailt használok, és alig kapok spam-et. kb 1-2 havonta. Freemail-re visszatértem a régi felhasználónevemhez, mert azt ismerik páran, és minden eddigi levelet töröltek. Kb 2-3 hónapig nem használtam. 3 nap után mi fogad? 34 levél érkezett. na ebből 1db volt nem spam. A yahoo-nál még spam könyvtárba is rakja őket nemhogy rendes levelek közé. Az ilyen szolgáltatókkal van a gond, akik nem figyelnek a spam-ra. Talán akkor ha figyelnének nem érné meg mert nem kapják meg az emberek csak nagyritkán.
  • kow83
    #13
    Fizetőssé kellene tenni az emailt és akkor megszűnne a SPAM! Komolyan mondom. Csak azokért az emailekért kellene fizetnie mindenkinek, amit visszaküld a mailer daemon.
    Sajnos ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen a "semleges internetet" aktivisták miatt.
  • Magnificat
    #12
    az esetek 2-3%-ban gyors nálam az MSN-es adatküldés, a maradék 97%ban még a szobatársnak is tetű lassú küldeni
  • Mcsiv
    #11
    msn esetében még nem láttam olyat, hogy direkt csatlakoztak volna, hanem csak olyat mikor ki amcsiba, aztán onnan vissza az adatfolyam, sőt sztem dp már csak biztonsági okokból sincs.
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Jaja, be is fogják tiltani az ímélt, mer válságban van! LOÁL!
  • Yv@n
    #9
    Elég régóta gyorsabb, ha a két kliens tud direkt kapcsolódni.
  • Magnificat
    #8
    nálunk az oktatás alapja az email. Chatelni chat progin kell, beszélgetni persze olyanon, amin lehet, email arra kell, amire az email... Ha akarsz egy postaládát, ahol megvannak az üzeneteid akár sokévre visszamenőleg, ott vannak a küldött mellékletek, nem tolakodó, mint az MSN, hogy rezegteted, hogy válaszolj már te mocsok... Szerintem az email előtt továbbra is jövő áll...
  • angyi
    #7
    se árajánlatot és szerződéstervezetet..
  • Mcsiv
    #6
    megnézném azt, hogy msn-en/skype keresztűl a fileküldés mikor lesz gyorsabb az e-mailnél.
  • PíszLávJuniti
    #5
    Munkára jelentkezést, önéletrajzot msnen, iwiwen nem a legjobb elküldeni például.
  • Balumann
    #4
    Tényleg egyre kevesebb szerepe van az emailnek, én már szinte tényleg csak regisztrációkor használom, amikor meg kell adni. Ott az MSN chatre, ott a Skype hangos csevegésre és fájlküldésre (gyorsabb, egyszerűbb). MSN-en akkor is megkapja már ha nincs bejelentkezve amikor írok.
    Ha ilyen azonnali üzenetküldőn nem tudom elérni, akkor meg ott az iwiw, üzenetküldés, el tudom érni tanáraimat, régi ismerőseimet, stb..
  • Magnificat
    #3
    én inkább mondanék egy kibővített protokolt a jövőnek, mint az email-ek halálát...
  • Kandurex
    #2
    sztem csak a spam ami igazán tönkre tette, a többi smaf,...remélem egyszer eljuttunk odáig végre, hogy kemény büntessék a reklámozókat
  • PíszLávJuniti
    #1
    Kár lenne érte