9
  • CsZ
    #9
    Nem csináltam, és nem is fogok ilyen tesztet, de szerintem meg lehet őrizni az anonimitást. Csak a fizetéskor kell más (lehetőleg más nemű) kártyáját használni, esetleg cég nevére kiállított kártyát.
    Ezek után eladhatják a 100000 John Smith betegségre hajlamosságát tartalmazó adatbázist. Én úgyis a saját adataimat fogom csak elérni.
  • Devotus
    #8
    Sok szép sexi nőnek megszerzik a DNS-ét, majd klonóznak sok sexrabszolgát XD Ebből lesz a nagy profitjuk...
    Ha statisztikailag kellene nekik a DNS-em odaadnám, csak ne kössék a személyemhez. A végeredmény meg nem érdekel, mert akkor többé nem hihetnék benne, hogy én vagyok a legtökéletesebb ember...hanem tudnám XD :P
  • willcox
    #7
    Vannak adatbázisok. Az orvostudomány egyébként is a statisztikai valószínűségre épít, hiszen nem vagyunk tökéletesen egyformák, de a diagnózis és a gyógykezelés sikeressége általában helyesnek bizonyul.
    A cikkben említett, illetve az egyéb, hasonló vizsgálatokkal akkor tudnék egyetérteni (bár én nem élnék vele akkor sem), ha ez teljesen anonim módon történne.
  • morpheus133
    #6
    Már pedig szerintem az orvosi kutatásoknál tényleg fontos hogy legyenek ilyen adatbázisok! Ezek alapján olyan dolgokat lehetne felfedezni amik segíthetnének az emberiségnek! És igen ehhez az sem árt ha személyekhez van kötve! Pl milyen betegségeid voltak, milyen élet körülmények stb. 1000% hogy érdekes adatok jönnének ki! De mondjuk nem biztos hogy egy ilyen netes valami a megoldás, szerintem államilag kéne megszervezni, szigorú adat védelmi feltételekkel (Nem mintha nagyon érdekelne ha valaki meg szerezné a DNS mintám), de mindig mindenki ezen lovagol.
  • NKing
    #5
    Még annyit tennék hozzá Willcoxhoz, akivel amúgy teljesen egyetértek... hogy ha testileg egészségesen is fogsz utána élni, a lelki betegség, a tudat, hogy genetikailag tökéletlen vagy, és ez lesz a veszted, ez sokkal súlyosabban befolyásolja az egészségedet, mint akármi más.
  • willcox
    #4
    Majdnem ezer dollárért kaphatsz egy bizonytalan eredményt, és persze retteghetsz utána attól, hogy mikor leszel beteg. Arról már nem is beszélve, hogy az adataidat eladhatják, ellophatják.
    Egészséges életmódot kell folytatni, akkor mindent megtettél annak érdekében hogy hosszabb életed legyen, mintha egészségtelenül élnél. Így is, úgy is meg fogsz halni.
  • Camouflage
    #3
    Ajanlom figyelmetekbe a Gattaca cimu filmet.
  • Kheller
    #2
    Normálisan is lehetne csinálni. Bemész, fizetsz, megkapod a kis mintavevő csomagot és egy azonositót, visszaküldöd, majd ha megvan az eredmény felmész az oldalukra, beirod a kódot és megnézed az eredményt. Minek kéne ezt konkrét, azonositható személyekhez kötni...
  • Tetsuo
    #1
    Gondolom a ceg (elvileg) felelosegget vallal az adatokert..
    Amugy meg az adatvedelmi jogszabalyok azert erintik ezt a teruletet is.
    Hogy a cegek kijatszak a torvenyt es hasznot huznak az adatgyujtesbol? Persze.
    Aki meg bedol ennek a lehuzasnak az magara vessen.

    Hamarosan a gugli tudni fogja h mennyi kekszemu tudorakos nezi az oldalait.. LOL