33
  • dez
    #33
    Két példából tök jó ilyen messzemenő következtetést levonni...
    Nálam 3 évig tökéletesen működött egy Pioneer író (pedig naponta írtam vele), és most is megy, csak már másnál. Egészen véletlenül nem arról volt szó, hogy nem frissítettél FW-t (vagy már nem volt újabb), és az újabb lemezeket már nem ismerte fel, és ezért írta ennyire lassan (ez a bevett gyakorlat)...
  • smaszi
    #32
    Hát kövezzetek meg, ha most nem fog tetszeni, amit mondok, de már nagyon régről van két Maxtor Diamond Max Plus 40 GB-s winyóm (kb akkortájt készültek, amikor a Maxtor felvásárolta a Quantumot, vagy mi..franc se emlékszik már), amiket azóta napi szinten használok (ki.aszott csendesek, helyesbítek: szinte no zaj, nagyobb igénybevétel esetén is)és semmi gond nincs velük...kop-kop... De amit ez után vettem Maxtort az már 1x cserés volt garanciával...(ezt megsz.vták, de én is: sok- sok giga veszteség) utána áttértem egy alaplap csere miatt SATA-s Seagate-re, hát eddíg azzal sem volt problem..újra kop-kop...
  • trogi
    #31
    A pájonyír tényleg nem túl jó cuccos. Egy éven belül nekem is meddöglött, illetve nem is halt meg, csak 2x sebességnél nem tudott többet (DVD-109RW volt) . Amúgy az eldzsí sem ragyog túl fényesen, legalábbis az eldzsí asztali vinyós dvd-írókban szépen dögledeznek megfele... Most nec van, az jó, bár kérdés, hogy mindennapos használatnál milyen véleményem lenne...
  • dez
    #30
    Ez nem lenne jó ötlet, mert túl sok tányér lenne a tengelyen. És amúgy sem lenne értelme, mert egyszerűbb több vinyót simán egymás fölé helyezni.
  • dez
    #29
    PX-740A = BenQ DW1640 link
    PX-750A = Teac DV-W516E link
    PX-800A = NEC AD7173A link (link)
    PX-810SA = Pioneer DVR212 link

    Ezekkel a PlexTools Prof. sem megy... (Csak az LE, jóval kevesebb tesztelési funkcióval.)

    Az utolsó igazán jó Plextor a 716-os volt, és még a 755/760 sem rossz.
  • dez
    #28
    Nézz teszteket az újakról..
  • acdc
    #27
    Nekem ne mutassd be az irokat nem egy nagyuzemi masolot ismerek.
    Amugy osszes tobb eves lemezem jo meg a princok is igaz nec-vel irtam.
  • valaé valaé ná
    #26
    Pont, hogy egyre kisebb térfogatúak lesznek. Egy múltkori cikkben volt, hogy pár év múlva a 2,5' vinyó lesz az alap.
  • Gabe Dearborne
    #25
    Tatukák, Western Digital rules!
  • Adenoma
    #24
    de szép is lesz, veszel véletlen 2 darabot,raidbe fűzöd őket, lesz 4 gigád, véletlen raksz rá egy 3,8gb-os titkosított partíciót, kijön a rendőrség, máris megy a retekklubba, hogy egy 4 terrás warez szervert kapcsoltak le, és nézegetik a hűtőt, nem-e lehet ráfogni, hogy az volt a proxy.
  • Sanyix
    #23
    őő 2x 10 db philips volt, még boltból. Philips egy akkora rakás szar volt, hogy az hihetetlen. Szépen mind besárgult a tokjában és olvashatatlan lett. Emtec meg bírta 3 évig. Viszont az összes 10 éves agyonkarcolt tdk metallic lemezem simán olvasható.
  • MerlinW
    #22
    Erről kérnék egy forrást...
  • Mardel
    #21
    A Plextor drive alap

    ...volt, régen. A mostani Plextorok LG belsőt használnak.
  • Tetsuo
    #20
    Mindenki jon itt a philips, lg meg a tobbi ganeval.
    A Plextor drive alap, meg h csak TY nyersanyagot kene venni es nem a piacon..
  • szarvasdinnye
    #19
    Nekem a philipsek hullottak, mint a legyek. 4-5 eves cuccok, de mar 2-3 ev utan volt egy csomo, amit egyetlen olvaso sem volt hajlando eroszak hatasara sem olvasni. De jartam mar igy TDK-val is. Vinyorol annyit, hogy van itt a kulso rackben egy 7 eves Quantum Fireball, ami napi szinten van nyuzva miota megvan. Par eve egyszer egy ilyen kis bigyot az aljan szettort egy haverom mert raejtette vmire. Akkor 2 honapot kenyszerpihent, de guberaltam vhonnan egy szar 10 gigast, amiben szetmentek a fejek. Arrol leszedtuk az elektronikat, azota ismet ujult erovel teszi a dolgat. Semmi bad sector, vagy ilyesmi.
    A masik nagyszeru egy IBM notebook vinyo. 20 gigas, egyszer okadta a fustot, es vmi zorgott benne kegyetlenul. Haver felbontotta a "gyengepont"-janal, hogy kiessen belole, de nem jott ki. Azota irtunk rola cd-t is. Igaz, hogy a 20 gigabol csak 4-et lat, de meg igy is megy. Egyebkent nalunk csak Seagate vinyok vannak. Egyre sem volt panasz, miota megvannak.
  • szombi
    #18
    mi a faszé kell LG-t szidni, egyesek nem képesek felfogni, hogy LG-vel van a legkevesebb baj...

    Amúgy meg nem árt kisebb sebességgel írni(4x) a 18-20x helyett, akkor nem fog tönkremenni.
    4 éves Verbatim DVD-imet most vettem elő, LG íróval lettek égetve(ami máig kifogástalanul megy),
    és egy jórégi LG-s olvasó simán beolvassa megfelelő sebességen...

    A haverom pioneer-ja 1 év alatt beszart...
  • djw
    #17
    nekem is van egy 520 MB-os quantum a szekrényben... fac tudja mikor volt utoljára áram alatt... elindul az biztos, de akkor most az nagy teljesítmény, hogy 1024 évig áll a szekrényben és utána még elindul? Ejh... ez nem egy pontos megbízhatósági mutató ugyebár...
  • torma99
    #16
    Kedvet kaptam egy kis nosztalgiázáshoz. 1989-es István a király díszdobozos CD(VTCD) (vigyázva volt rá) csont nélkül ment a meghajtóban. 1988-as IBM 40 megás vinyóról is ha kedvet kapok újra végigtolhatom a Golden Axe-ot, vagy Dune I-II.-t.
    10 éves 2,1-es vinyóm az seagate is jól megy,meg van 2 40gbs quantum azokat már had ne nézzem meg , de két éve még mentek. Nekem az újakkal sincs semmi bajom, ha rendeltetésszerűen van használva akkor elmuzsikálnak ezek egy ideig.
  • acdc
    #15
    csak nem lg vel irtad?

  • PíszLávJuniti
    #14
    TDK, Sony, Phipils, Verbatim is ment tönkre, úgy hogy nem ütöm vágom őket.
  • Gerygrey
    #13
    Nekem van 1 év alatt tönkrement cd

    Szlovák szürkeimportból származó noname/princo/egyéb más óccsó szemét esetén ne csodálkozz. Olcsó húsnak...

    Nekem a 6-8 éves Philips CD-im simán olvashatók hiba nélkül. Már amelyik tokban volt tárolva végig, amik már évekkel ezelőtt összekarcolódtak, ráömlött a bacardi, megrágta a kutya a szélét azokon már tényleg van 1-2 hiba :))
  • waterman
    #12
    különben van egy megoldásom nekem is adattárolásra:) kiküldjük az adatot a világűrbe, aztán 50 év múlva az idegenek jelentősen felerősítve visszaküldik.. jodie foster óta szabadon
  • waterman
    #11
    az meg eltörik.. :)
  • Chris05
    #10
    Nem kell a HDD-k méretét növelni. Különben is az SSD-vel (szerintem) el fogják érni ezeket a kapacitásokat ugyanilyen méretben ötödannyi fogyasztással, 0.1 ms seek time-al. Peterx ezt nem gondolhatod komolyan, hogy nagyobb processzormag, gyorsabb sebesség. Épp ez az, hogy kisebb magmérettel lehet elérni nagyobb órajelet ugyanolyan méretben ugyanolyan fogyasztással.
  • SoulHUN
    #9
    Kőtáblára vésve..
  • Sanyix
    #8
    Miiii? 8 év? Már jó idelye a 3mat is alig bírják ki... Nekem van 1 év alatt tönkrement cd. De még a jobbak 10+ évesek sem érik meg a 20-at sem, nemhogy 100-at.

    Szalagon érdemes tárolni ténylegizáltan fontosizácionált adatokat :D
  • PíszLávJuniti
    #7
    A hosszútávú tartósságra kíváncsi leszek, ezeknél a nagy vinyóknál. Mert hogy egy most 8 év körüli vinyó döglődig, az teljesen természetes dolognak számít sajnos, és ahogy egyre újabbak jönnek, egyre rövidül az élettartama a tömegtermékeknek.
    A régi 93as vinyómon még olvashatók a fájljaim. A mostaniakkal mi lesz 15 év múlva e?
    A 6-8 éves CDk mennek tönkre, amik ugye 100 év időtállósággal lettek beharangozva..
    Szal min is érdemes tárolni a tényleg fontos adatokat?
  • roliika
    #6
    Elérési idő. Nagynál lassú. Vagyis nagynál magas ez a szám. Nem hinném, hogy örlnél neki, ha 50 terás vinyón a kedvenc képed megkeresése 5-10percig tartana..mármint ennyi idő alatt ismerné fel a rendszer hogy..jéé hát van ilyen. :D
  • BobaFett
    #5
    úristen de sötét vagy a témához, inkább megse szólaltál volna.
  • peterx
    #4
    Igen de ha elérjük a technológia határait csak ilyen megoldások jöhetnek szóba ha fejleszteni akarunk.

    Ugyanez a helyzet mondjuk a procik terén is. Lehetne pl egy proci pl 4 szer ekkora térfogatra máris tisztán 4-szer gyorsabb lenne a mai leggyorsabbnál is legyen akárhány magos...
  • GABOR16
    #3
    A régi vinyók két 5,25-ös helyet ettek és voltak vagy 10Mb-osak :)
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Most is benyomhatsz egy stacker-be 8-10HDD-t és máris 10 tb-d van, de ugye ez nem valódi fejlesztés!
  • peterx
    #1
    Vicces h eddig az 1 TB-os lemez is nehezen készült el most meg "hirtelen" megduplázódik :D

    Különben sokkal egyszerűbben lehetne akár 10-20 TB-os vinyót készíteni a jövőben ha valamivel nagyobb térfogatú lenne maga a winchester pl két 3,5"-s helyet foglalna el! Miért kell ennyire görcsösen ragaszkodni a hagyományos mérethez (tudom h szabvány de akkor meg kérvényezzenek a két helyet foglaló egységekre is szabványt s megvan oldva a gond!) ?
    S még olcsóbb fejlesztési költségekkel is kijönnének...